Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

OSTRAVA

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety od polodenních po celodenní – filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.
SITUACI OHLEDNĚ COVID-19 SLEDUJEME, V OBDOBÍ UZAVŘENÍ ŠKOL A STAVU NOUZE JSOU VÝLETY ZRUŠENY, OBJEDNÁVKY NA ČERVEN PŘIJÍMÁME, NICMÉNĚ BUDE TŘEBA RESPEKTOVAT AKTUÁLNÍ SITUACI.

VELIKONOCE – ZÁMEČEK LEŠNÁ

Cena MŠ: 240/260/280

Cena ZŠ: 260/280/300

V termínu  23.3. až 9.4.  nabízí Muzeum Valašska v zámku Lešná u Valašského Meziříčí programy s velikonoční tematikou – v ceně jsou oba programy, rozdělíme se na 2 skupiny a ty se prostřídají: Tradiční Velikonoce: Přiblížení významu a průběhu Velikonoc s praktickými ukázkami lidových zvyků. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELIKONOCE NA HRADĚ ŠTERNBERK

Cena MŠ: 370/400/430

Cena ZŠ: 420/450/480

Původně gotický hrad nabízí prohlídku velikonočně nazdobeného hradu s povídáním o historii Velikonoc a dále výrobu jedné velikonoční dekorace (Malování stojánku na vejce nebo Mozaikové velikonoční vejce nebo Pečení jidášů a zdobení velikonočních zajíčků z perníku nebo Malování na keramiku –hrnečky). V termínech od 23.3. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK HRADEC NAD MORAVICÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 310/330/360

“Klenot Slezska” stojí v krásném údolí řeky Moravice a vznikl přestavbou původního panského hradu Přemyslovců. Pro školy je připraven prohlídkový okruh „Edukace s prohlídkou zámku“ – prohlídkový okruh zaměřený na vzdělávání dětí formou hry a ukázek nebo základní okruh – Reprezentační a soukromé salony. Od …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ARCHEOPARK CHOTĚBUZ

Cena MŠ: 230/250/270

Cena ZŠ: 250/270/290

Nedaleko Českého Těšína se dozvíme,  jak žili pravěcí lovci a sběrači, seznámíme se s jejich nástroji a zbraněmi. Čeká nás Základní vzdělávací program: prostřednictvím interaktivních expozic v multifunkčním výukovém centru Archeoparku Chotěbuz-Podobora se žáci blíže seznámí se životem našich předků v době halštatské a slovanské. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŠTRAMBERK

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

V  “Moravském  Betlémě”  navštívíme  hrad,   který je proslulý věží Trúba,  odkud budeme mít neopakovatelný rozhled do okolí.  Dále  půjdeme  na vrch Kotouč k jeskyni  Šipka,  místo nálezu čelisti neadrtálského dítěte. Navštívíme i pekárnu, kde se peče místní specialita.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK RADUŇ

Cena MŠ: 250/270/300

Cena ZŠ: 310/330/360

Navštívíme romanticky  vypadající zámeček  s novogotickým štítem, jež stojí nad rybníkem v anglickém parku. Projdeme si interiery zámku – atraktivně zařízené společenské a soukromé  pokoje. Dále si prohlédneme Oranžerii s okrasnou zahradou (možno vynechat – sleva 30,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HUKVALDY

Cena pro MŠ i ZŠ: 260/280/300

V rodišti Leoše Janáčka navštívíme hrad ze 13. století. Poznáme  historii  hradu  i  stavební  vývoj  hradu a podíváme se také do barokní kaple sv. Ondřeje. Část paláce je upravena na rozhlednu.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/290/320

V žerotínském zámku uvidíme expozice s artefakty dokumentujícími život a historii města, ale hlavně expozici Nechte na hlavě, kde se mj. budeme moci vyfotografovat v klobouku. Také navštívíme Kloboukovou expozici a expozici Generál Laudon v Návštěvnickém centru Nový Jičín.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK FRYŠTÁT

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

Navštívíme  jedinečný  empírový  zámek  v  Karviné.  Během prohlídky stylově zařízených místností hlavní budovy  zámku  budeme  zasvěceni  do  života šlechty.  V zámeckém parku najdeme dětský koutek a zookoutek.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD STARÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu ve dvou variantách: Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SKANZEN ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/300/330

Jak žily minulé generace na Valašsku poznáme ve Valašském muzeu v přírodě Rožnov pod Radhoštěm – našem největším  skanzenu.   Možnosti   prohlídek:   Dřevěné městečko,   Valašská   dědina   nebo   Mlýnská   dolina. Lze také navštívit výrobnu svíček UNIPAR – prohlídka zdarma, případná výroba svíčky +30,- Kč.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HŘEBČÍN ALBERTOVEC

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

Navštívíme hřebčín  nedaleko Opavy,  který se zabývá chovem  jezdeckých koní  již od roku 1952.  Čeká  nás  prohlídka,  během  které  poznáme  náležitosti  potřebné  k  chovu koní.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VČELAŘSTVÍ CHLEBOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/290/320

Ve včelařském naučném areálu  poznáme provázanost přírodních procesů – prohlédneme si muzeum s videoprojekcí i naučný včelín, uvidíme jak se vyrábí svíčky a sami si také svíčku vyrobíme. Možno přidat kozlovickou školu (třída, kabinet a pokoj učitele; +60,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + HRABYNĚ

Cena pro ZŠ: 250/270/300

Vojensko – technická památka Hlučín – Darkovičky je ukázkou československého opevnění budovaného v letech 1935 – 38 v rámci  tzv.  betonové  hranice. V Památníku II. světové války v Hrabyni si prohlédneme mj. expozici Doba zmaru a naděje.

Polodenní výlet

TATRA KOPŘIVNICE

Cena pro ZŠ: 250/270/300

Technické muzeum  Tatra v Kopřivnici mapuje historii výroby těchto vozů.  Při prohlídce  šedesáti  osobních  i   nákladních   automobilech,   nespočtu   sportovních  trofejí   ale   i  designérských  návrzích   se  dozvíme  vše o této fenomenální značce.

Polodenní výlet

PIVOVAR RADEGAST

Cena pro ZŠ: 270/290/320

Prohlídka pivovaru  začíná filmem o regionu a pokračuje legendou o bohu Radegastovi.  Dále  se dozvíme vše o pivovarnictví u nás a vystoupáme na pivovarskou věž. Zjistíme, k čemu mají v pivovaru pstruhy a prohlédneme si plnící linku.

Polodenní výlet

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 280/300/330

Cena ZŠ: 310/330/360

Navštivte s námi unikátní jeskynní systém evropského významu. Zavítáme do nejteplejší jeskyně v ČR s unikátní výzdobu tvořenou minerálem aragonit. Také se v případě zájmu můžeme podívat k Hranické propasti (nejhlubší v ČR).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁCHRANNÁ STANICE A DŮM PŘÍRODY BARTOŠOVICE

Cena MŠ: 230/250/280

Cena ZŠ: 250/270/300

Exkurze do Bartošovic, kde  probíhá  záchrana  zraněných či jinak hendikepovaných volně žijících živočichů a jejich následné vypouštění do volné přírody. Dozvíme se také něco o životě  dravých ptáků  a  o možnostech  aktivně zasahovat do ochrany  životního prostředí.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ