Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

OSTRAVA

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety a filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.

VELIKONOCE NA VALAŠSKU – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Cena pro ZŠ: 300/320/340

Při procházce Valašskou dědinou si připomenete velikonoční zvyky a tradice. Průvodci vám budou tetičky a strýčkové, kteří povypráví o významu svátků jara, naučí vás plést tatary či malovat kraslice. Krom toho, že okusíte tradiční velikonoční pokrmy, se dozvíte, co jsou rapače, jak připravit pučálku nebo k čemu sloužily muší …

Polodenní výlet

VELIKONOCE – LEŠNÁ U VAL.MEZIŘÍČÍ

Cena MŠ: 230/250/280

Cena ZŠ: 250/270/300

V termínu  1.4. až 18.4.  nabízí  Muzeum  Valašska v zámku Lešná  programy s velikonoční tematikou – v ceně jsou oba programy, rozdělíme se na 2 skupiny a ty se prostřídají: Tradiční Velikonoce: Přiblížení významu a průběhu Velikonoc s praktickými ukázkami lidových zvyků. Proč se vynáší …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELIKONOCE NA ŠTERNBERKU

Cena MŠ: 350/380/420

Cena ZŠ: 400/430/470

Původně gotický hrad nabízí velikonočně vyzdobenou prohlídkovou trasu.V překrásných interiérech uvidíme, jak se slavily Velikonoce v dobách dávno minulých a co přetrvalo dodnes. Dále nás čeká výroba velikonoční dekorace (techniky zašleme na vyžádání) a hra najdi si svou koledu. V termínech od 1.4. do 17.4.2019.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK HRADEC NAD MORAVICÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/320

“Klenot Slezska” stojí v krásném údolí řeky Moravice a vznikl přestavbou původního panského hradu Přemyslovců. Pro školy je připraven prohlídkový okruh „Edukace s prohlídkou zámku“ – prohlídkový okruh zaměřený na vzdělávání dětí formou hry a ukázek. Od 13.5. do 17.5. je na zámku i pohádka …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ARCHEOPARK CHOTĚBUZ

Cena MŠ: 200/220/240

Cena ZŠ: 220/240/260

Nedaleko Českého Těšína se dozvíme,  jak žili pravěcí lovci a sběrači, seznámíme se s jejich nástroji a zbraněmi. Čeká nás základní vzdělávací program: prostřednictvím interaktivních expozic v multifunkčním výukovém centru Archeoparku Chotěbuz-Podobora se žáci blíže seznámí se životem našich předků v době halštatské a slovanské. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŠTRAMBERK

Cena MŠ: 240/260/280

Cena ZŠ: 250/270/290

V  “Moravském  Betlémě”  navštívíme  hrad,   který je proslulý věží Trúba,  odkud budeme mít neopakovatelný rozhled do okolí.  Dále  půjdeme  na vrch Kotouč k jeskyni  Šipka,  místo nálezu čelisti neadrtálského dítěte. Navštívíme i pekárnu, kde se peče místní specialita.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK RADUŇ

Cena MŠ: 230/250/270

Cena ZŠ: 280/300/320

Navštívíme romanticky  vypadající zámeček  s novogotickým štítem, jež stojí nad rybníkem v anglickém parku. Projdeme si interiery zámku – atraktivně zařízené společenské a soukromé  pokoje. Dále si prohlédneme Oranžerii s okrasnou zahradou (možno vynechat – sleva 30,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

KRAVAŘE – ZÁMEK A MUZEUM

Cena pro MŠ i ZŠ: 180/200/220

Navštívíme „barokní klenot Slezska“, který tvoří čtyřkřídlá  dvoupodlažní  budova  s  vnitřním obdélníkovým  nádvořím a osmihrannou kaplí s vysokou kopulí.  Uvnitř  najdeme  barokní  a etnografickou expozici – zámecký život Eichendorffů i obyčejných lidí na Hlučínsku.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HUKVALDY

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

V rodišti Leoše Janáčka navštívíme hrad ze 13. století. Poznáme   historii   hradu    i   stavební   vývoj   hradu  a  podíváme  se  také   do  barokní  kaple  sv. Ondřeje.  Část paláce je upravena na rozhlednu.  Lze též navštívit Tropic Hukvaldy (exotické rostliny i zvířata; +30,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 240/260/280

V  Žerotínském  zámku  uvidíme expozice s artefakty  dokumentujícími život a historii města,  ale hlavně expozici Nechte na hlavě,  kde se mj. budeme moci vyfotografovat v klobouku. Také navštívíme Kloboukovou expozici a expozici Generál Laudon v Návětěvnickém centru Nový Jičín.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK FRYŠTÁT

Cena pro MŠ i ZŠ: 210/230/250

Navštívíme   jedinečný   empírový   zámek   v  Karviné.  Během prohlídky  stylově  zařízených místností hlavní budovy  zámku  budeme  zasvěceni  do  života  šlechty.  Lze i Prohlídka s tajemnou postavou (+30,-).  V zámeckém parku najdeme dětský koutek a zookoutek.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD STARÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/300

AKTUÁLNÍ NABÍDKA BUDE JEŠTĚ DOPLNĚNA. Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu  v několika variantách: Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SKANZEN ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/300

Jak žily minulé generace na Valašsku poznáme ve Valašském muzeu v přírodě Rožnov pod Radhoštěm – našem největším  skanzenu.   Možnosti   prohlídek:   Dřevěné městečko,   Valašská   dědina   nebo   Mlýnská   dolina. Lze také navštívit výrobnu svíček UNIPAR – prohlídka zdarma, případná výroba svíčky +30,- Kč.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HŘEBČÍN ALBERTOVEC

Cena pro MŠ i ZŠ: 200/220/240

Navštívíme hřebčín  nedaleko Opavy,  který se zabývá chovem  jezdeckých koní  již od roku 1952.  Čeká  nás hodinová  prohlídka,  během  které  poznáme  náležitosti  potřebné  k  chovu koní.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VČELAŘSTVÍ CHLEBOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/290

Ve včelařském naučném areálu  poznáme  provázanost  přírodních procesů – prohlédneme si  muzeum  s videoprojekcí i naučný včelín,  uvidíme jak se vyrábí svíčky  a sami si také svíčku vyrobíme. Možno přidat kozlovickou školu (třída, kabinet a pokoj učitele; +50,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + HRABYNĚ

Cena pro ZŠ: 230/250/270

Vojensko  –  technická  památka  Hlučín – Darkovičky je  ukázkou  československého  opevnění  budovaného v  letech  1935 – 38  v  rámci  tzv.  betonové  hranice. V Památníku II. světové války v Hrabyni si prohlédneme mj. expozici Doba zmaru a naděje.

Polodenní výlet

TATRA KOPŘIVNICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

Technické muzeum  Tatra v Kopřivnici mapuje historii výroby těchto vozů.  Při prohlídce  šedesáti  osobních  i   nákladních   automobilech,   nespočtu   sportovních  trofejí   ale   i  designérských  návrzích   se  dozvíme  vše o této fenomenální značce.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

TŘINEC

Cena pro ZŠ: 230/250/270

Muzeum Třineckých železáren a města Třince – během návštěvy muzea shlédneme videoprogram a zjistíme vše o založení železáren  a jejich současné produkci,  umělecké i užitkové litině,  dělnické kolonii,  výrobě  oceli  a historii  města Třince. Možno přidat lanovou dráhu na Javorový vrch (kalkulace-dle věku).

Polodenní výlet

PIVOVAR RADEGAST

Cena pro ZŠ: 250/270/290

Prohlídka pivovaru  začíná filmem o regionu a pokračuje legendou o bohu Radegastovi.  Dále  se dozvíme vše o pivovarnictví u nás a vystoupáme na pivovarskou věž. Zjistíme, k čemu mají v pivovaru pstruhy a prohlédneme si plnící linku.

Polodenní výlet

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 250/270/300

Cena ZŠ: 280/300/330

Navštivte s námi unikátní jeskynní systém evropského významu, otevřený v roce 2005 po rozsáhlé rekonstrukci. Zavítáme do nejteplejší jeskyně v ČR s unikátní výzdobu tvořenou minerálem aragonit. Také se v případě zájmu můžeme podívat k Hranické propasti (nejhlubší v ČR).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁCHRANNÁ STANICE A DŮM PŘÍRODY BARTOŠOVICE

Cena MŠ: 210/230/250

Cena ZŠ: 230/250/270

Exkurze do Bartošovic, kde  probíhá  záchrana  zraněných či jinak hendikepovaných volně žijících živočichů a jejich následné vypouštění do volné přírody. Dozvíme se také něco o životě  dravých ptáků  a  o možnostech  aktivně zasahovat do ochrany  životního prostředí.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

BESKYDY – PUSTEVNY + RADHOŠŤ

Cena pro ZŠ: 270/300/340

Pěší  výlet  po hřebeni  Beskyd;  autobusem  vyjedeme  na Pustevny,  kde si prohlédneme  Jurkovičovy stavby  připravíme  na cestu a  vyrazíme  po hřebeni  na  horu  Radhošť,  cestou pozdravíme  Radegasta.  Z Radhoště  po občersvení  a výhledu po krajině vyrazíme do údolí. Podíváme se také Rožnova pod Radhoštěm. Možno …

Polodenní výlet