HRAD STARÝ JIČÍN

Pro školy v okolí města: OLOMOUC

Počet dětí:

45 a více

40 až 44

35 až 39

Cena MŠ, ZŠ:

250 Kč

270 Kč

300 Kč

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu  v několika variantách:

Program pro školní výlety na rok 2019 pro vás připravujeme a zveřejníme zde na konci měsíce ledna….

Loňská nabídka:

Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho zajímavého o hradních bytostech a strašidlech. Na závěr bude pro děti připraven skákací hrad, na kterém si mohou zaskotačit. Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2018 každou středu, čtvrtek a pátek a je koncipován pro děti MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ.

Loutková pohádka o několika princeznách a jednom drakovi v podání divadelníků Studia Bez kliky. Po představení si děti mohou vyzkoušet střelbu z opravdové dětské a bezpečné kuše, nebo zaskotačit na skákacím hradu. Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2018 každé pondělí a je koncipován pro děti MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ. K základní ceně +40,- Kč.

Program, kde se  se děti stanou součástí interaktivního představení, které je seznámí s chladnými i palnými zbraněmi středověkých rytířů. Formou zábavné hry si přiblíží, jak se ve středověku s těmito zbraněmi bojovalo.  Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2018 každé úterý a je koncipován pro děti 2. – 3. třídy. K základní ceně +40,- Kč.

Po programu si mohou děti přímo na hradním nádvoří opéct na připraveném ohništi svého buřtíka. Buřty si můžete přivézt, nebo je můžeme zajistit z řeznictví pod hradem (cena dle dohody – cca 25 Kč).