HRAD STARÝ JIČÍN

Pro školy v okolí města: OSTRAVA

Počet dětí:

45 a více

40 až 44

35 až 39

Cena MŠ, ZŠ:

250 Kč

270 Kč

300 Kč

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

AKTUÁLNÍ NABÍDKA BUDE JEŠTĚ DOPLNĚNA.

Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu  v několika variantách:

Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho zajímavého o hradních bytostech a strašidlech. Na závěr bude pro děti připraven skákací hrad, na kterém si mohou zaskotačit. Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2018 každou středu, čtvrtek a pátek a je koncipován pro děti MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ.

Loutková pohádka o několika princeznách a jednom drakovi v podání divadelníků Studia Bez kliky. Po představení si děti mohou vyzkoušet střelbu z opravdové dětské a bezpečné kuše, nebo zaskotačit na skákacím hradu. Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2018 každé pondělí a je koncipován pro děti MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ. K základní ceně +40,- Kč.

Program, kde se  se děti stanou součástí interaktivního představení, které je seznámí s chladnými i palnými zbraněmi středověkých rytířů. Formou zábavné hry si přiblíží, jak se ve středověku s těmito zbraněmi bojovalo.  Tento program nabízíme v měsících květen-červen 2018 každé úterý a je koncipován pro děti 2. – 3. třídy. K základní ceně +40,- Kč.

Po programu si mohou děti přímo na hradním nádvoří opéct na připraveném ohništi svého buřtíka. Buřty si můžete přivézt, nebo je můžeme zajistit z řeznictví pod hradem (cena dle dohody – cca 25 Kč).