HRAD STARÝ JIČÍN

Pro školy v okolí města: OSTRAVA

Počet dětí:

45 a více

40 až 44

35 až 39

Cena MŠ, ZŠ:

280 Kč

300 Kč

330 Kč

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu ve dvou variantách:

Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho zajímavého o hradních bytostech a strašidlech.  Tento program nabízíme v měsících květen-červen každou úterý, středu, čtvrtek a pátek a je koncipován pro děti MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ.

Program, kde se  se děti stanou součástí interaktivního představení, které je seznámí s chladnými i palnými zbraněmi středověkých rytířů. Formou zábavné hry si přiblíží, jak se ve středověku s těmito zbraněmi bojovalo nebo jak se s používaly k lovu.  Tento program nabízíme v měsících květen-červen  každé pondělí a je koncipován pro děti 1. – 3. třídy ZŠ. K základní ceně +20,- Kč.

Po programu si mohou děti přímo na hradním nádvoří opéct na připraveném ohništi svého buřtíka. Buřty si můžete přivézt, nebo je můžeme zajistit z řeznictví pod hradem (cena dle dohody – cca 25 Kč).