Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

JIHLAVA

Výlety jsou rozděleny podle délky (polodenní, prodloužené polodenní a celodenní), po rozkliknutí daného výletu lze provést rezervaci. V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.

BOTANICUS + LIBICE + PLAVBA LODÍ

Cena MŠ: 400/430/470

Cena ZŠ: 430/460/500

Výlet  do historické vesnice  s ukázkami tradičních řemesel (hrnčíři, řezbáři, kameníci, dráteníci…). Sami si vyzkoušíme řemesla,  která nás nejvíce zaujmou (za groše, které si vymění každý individuálně v pokladně).  Dále se něco  dozvíme  o Slavníkovcích v Libici a poplujeme lodí Král Jiří v Poděbradech.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PARK MIRAKULUM

Cena pro MŠ i ZŠ: 430/460/500

V Milovicích je možno celý den objevovat dosud nepoznané,  řádit na atrakcích,  dobýt úžasný dřevěný hrad, ztrácet se a nacházet  v rekordním labyrintu,  procházet  podzemní chodby  a mnoho dalšího.  Možná i jízda  úzkorozchodnou železnicí (60,-Kč) nebo bojovým vozidlem pěchoty (95,-Kč).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VYŠKOV – ZOO + DINOPARK

Cena MŠ: 450/470/500

Cena ZŠ: 450/480/520

Zoopark  Vyškov,   zaměřující  se   na  chov  domácích a hospodářských zvířat, nabízí také možnost navštívit Dinopark,   kam  se  dostaneme  turistickým  vláčkem.  Využijte  možnosti  zavítat  do  prehistorie  ( 4D kino,  modely dinosaurů, dětské paleontologické hřiště, …).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA + LOUTKY CHRUDIM

Cena MŠ: 400/430/470

Cena ZŠ: 420/450/490

V Perníkovém hejtmanství  u Pardubic  nalezneme Muzeum perníku a pohádek,  Ohniště 12 měsíčků,  útulnu U všech čertů,  Ježíškovo nebe i Peklo a další.  Možná  je  i  Perníkářská  dílna  (+40,-)  či  opékání  špekáčků.   Dále zavítáme do zrekonstruovaného Muzea loutek.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PRAHA

Cena pro ZŠ: 390/420/460

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží,  zavítáme do chrámu sv. Víta,  Starého královského paláce i do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské …

Celodenní výlet

BRNO

Cena pro ZŠ: 290/320/360

Výlet  do moravské metropole nabízí několik možností, kam lze zavítat. V jednom dni je ideální návštěva dvou míst a centra města (Stará radnice, nám. Svobody). Možnosti jsou: VIDA! – science centrum (+90,- Kč – základní vstup), Technické muzeum- stálé expozice, technická herna, různé výstavy (+70,- …

Celodenní výlet

ČOKOMUZEUM TÁBOR + CHÝNOVSKÁ JESKYNĚ

Cena MŠ: 340/370/410

Cena ZŠ: 400/430/470

V Táboře nalezneme muzeum,  které  mapuje  historii  čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy,  zpracování  na bonbony, tabulky atd.  Možno přidat  tvořivou dílnu  (modelování  s  marcipánem;  + 60,- Kč).  Dále  se podíváme do jeskynního systému nedaleko Tábora. Možno i jinak kombinovat se ZOO Větrovy nebo Husitským …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

TÁBOR + ZOO VĚTROVY

Cena pro ZŠ: 380/410/450

Výlet do města založeného Husity v 15.století;  navštívíme muzeum husitství s expozicí Husité a prozkoumáme středověké podzemní chodby pod Žižkovým náměstím.  Poté vyrazíme  do ZOO Větrovy – znovuotevřená zoologická zahrada – nově s komentářem, krmením apod. V Táboře ještě možno kombinovat s Čokomuzeem nebo Chýnovskou …

Celodenní výlet

ČESKÝ ŠTERNBERK + ONDŘEJOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 420/450/490

Dopoledne navštívíme  krásný hrad  nad údolím Sázavy,  zařízený nábytkem  různých slohů  od renesance  přes  baroko  až  po  empír. Odpoledne nás čeká observatoř, kde budeme  mít mimo jiné příležitost  vidět  největší  dalekohled u nás.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ZVÍKOV + ORLICKÁ PŘEHRADA

Cena MŠ: 430/460/500

Cena ZŠ: 460/490/530

Na výletě  si prohlédneme  krásný hrad Zvíkov založený již za Václava I.  (alt. renesančně upravený zámek Orlík s interiéry  dokumentujícími životní styl šlechty v 19. století; +20,-).  Po prohlídce hradu  či zámku nás čeká 45-ti minutová plavba lodí po vodní nádrži Orlík.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VŠESTARY – ARCHEOPARK PRAVĚKU

Cena pro ZŠ: 400/430/480

Zmodernizované  Centrum experimentální archeologie blízko Hradce Králové zve k návštěvě – je na výběr ze 6-ti  tematických okruhů  (podrobnosti  rádi  zašleme, 1 okruh je v ceně, další + 60,- Kč).  Podíváme  se  také  na bojiště Chlum a do Hradce Králové.

Celodenní výlet

KUTNÁ HORA

Cena pro ZŠ: 410/440/480

V královském  horní  městě  se  těžilo  stříbro i razily  mince.  Podíváme se k chrámu sv. Barbory,  na Hrádku  během prohlídky  sestoupíme  do štol  v tradičním hornickém  oblečení – perkytli. Uvidíme  Kamennou  kašnu,  Kamenný dům a navštívíme Vlašský dvůr. V případě zájmu možno přidat Kostnici v …

Celodenní výlet

RINGELLAND + ALCHYMISTICKÁ DÍLNA

Cena pro MŠ i ZŠ: 410/430/460

Unikátní možnost navštívit rodinu Ringelů, kteří se dříve angažovali  v drezuře  hlavně  kočkovitých šelem po  našich i světových cirkusech.  Uvidíme jak jejich zvířata vypadají a co umí.  Pak navštívíme Muzeum alchymie  s voskovými alchymisty, hledajícímí např. elixír mládí.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO HLUBOKÁ + SKELNÁ HUŤ

Cena MŠ: 450/470/500

Cena ZŠ: 470/490/520

Základy výroby skla, základní sklářské náčiní a pohled na výrobu  tří běžných  skleněných výrobků  zažijeme  v malé rodinné sklárně.Dále si prohlédneme hlubockou  ZOO (navíc 28.5.-8.6. pro děti  do 3.třídy  Dětské divadelní dny) a podíváme se k zámku do zámeckého parku.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VEVEŘÍ + PLAVBA LODÍ + ZOO BRNO

Cena pro MŠ i ZŠ: 470/500/540

Dopoledne navštívíme hrad Veveří, kde se dozvíme vše  podstatné  z  historie  hradu (možno jen areál hradu – sleva 50,- Kč).  Pak  se  vypravíme  lodí  po  Brněnské přehradě  do zoologické zahrady,  která chová   více   než   500   zvířat  132  druhů,  zástupců  obojživelníků, plazů, ptáků  a savců.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ