Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

JIHLAVA

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety a filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.

BOTANICUS + LIBICE + PLAVBA LODÍ

Cena MŠ: 430/460/500

Cena ZŠ: 460/490/530

Výlet  do historické vesnice  s ukázkami tradičních řemesel (hrnčíři, řezbáři, kameníci, dráteníci…). Sami si vyzkoušíme řemesla,  která nás nejvíce zaujmou (za groše, které si vymění každý individuálně v pokladně).  Dále se něco  dozvíme  o Slavníkovcích v Libici a poplujeme lodí Král Jiří v Poděbradech.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PARK MIRAKULUM

Cena pro MŠ i ZŠ: 450/480/520

V Milovicích je možno celý den objevovat dosud nepoznané,  řádit na atrakcích,  dobýt úžasný dřevěný hrad, ztrácet se a nacházet  v rekordním labyrintu,  procházet  podzemní chodby  a mnoho dalšího.  Možná i jízda  úzkorozchodnou železnicí (60,-Kč) nebo bojovým vozidlem pěchoty (95,-Kč).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VYŠKOV – ZOO + DINOPARK

Cena pro MŠ i ZŠ: 470/500/540

Zoopark  Vyškov,   zaměřující  se   na  chov  domácích a hospodářských zvířat, nabízí také možnost navštívit Dinopark,   kam  se  dostaneme  turistickým  vláčkem.  Využijte  možnosti  zavítat  do  prehistorie  ( 4D kino,  modely dinosaurů, dětské paleontologické hřiště, …).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA + LOUTKY CHRUDIM

Cena MŠ: 420/450/490

Cena ZŠ: 440/470/510

V Perníkovém hejtmanství  u Pardubic  nalezneme Muzeum perníku a pohádek,  Ohniště 12 měsíčků,  útulnu U všech čertů,  Ježíškovo nebe i Peklo a další.  Možná  je  i  Perníkářská  dílna  (+40,-)  či  opékání  špekáčků.   Dále zavítáme do zrekonstruovaného Muzea loutek.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PRAHA

Cena pro ZŠ: 410/440/480

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží, zavítáme do chrámu sv. Víta, Starého královského paláce, do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské náměstí …

Celodenní výlet

BRNO

Cena pro ZŠ: 300/330/370

Výlet  do moravské metropole nabízí několik možností, kam lze zavítat. V jednom dni je ideální návštěva dvou míst a centra města (Stará radnice, nám. Svobody). Možnosti jsou: VIDA! – science centrum (+90,- Kč – základní vstup, výukový program 40,- Kč), Technické muzeum- stálé expozice, technická …

Celodenní výlet

ČOKOMUZEUM TÁBOR + CHÝNOVSKÁ JESKYNĚ

Cena MŠ: 360/390/430

Cena ZŠ: 420/450/490

V Táboře nalezneme muzeum,  které  mapuje  historii  čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy,  zpracování  na bonbony, tabulky atd.  Možno přidat  tvořivou dílnu  (modelování  s  marcipánem;  + 60,- Kč).  Dále  se podíváme do jeskynního systému nedaleko Tábora. Možno i jinak kombinovat se ZOO Větrovy nebo Husitským …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

TÁBOR + ZOO VĚTROVY

Cena pro ZŠ: 400/430/470

Výlet do města založeného Husity v 15.století;  navštívíme muzeum husitství s expozicí Husité a prozkoumáme středověké podzemní chodby pod Žižkovým náměstím.  Poté vyrazíme  do ZOO Větrovy – znovuotevřená zoologická zahrada – nově s komentářem, krmením apod. V Táboře ještě možno kombinovat s Čokomuzeem nebo Chýnovskou …

Celodenní výlet

ČESKÝ ŠTERNBERK + ONDŘEJOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 440/470/510

Dopoledne navštívíme  krásný hrad  nad údolím Sázavy,  zařízený nábytkem  různých slohů  od renesance  přes  baroko  až  po  empír. Odpoledne nás čeká observatoř, kde budeme  mít mimo jiné příležitost  vidět  největší  dalekohled u nás.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ZVÍKOV + ORLICKÁ PŘEHRADA

Cena MŠ: 450/480/520

Cena ZŠ: 480/510/550

Na výletě  si prohlédneme  krásný hrad Zvíkov založený již za Václava I.  (alt. renesančně upravený zámek Orlík s interiéry  dokumentujícími životní styl šlechty v 19. století; +20,-).  Po prohlídce hradu  či zámku nás čeká 45-ti minutová plavba lodí po vodní nádrži Orlík.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VŠESTARY – ARCHEOPARK PRAVĚKU

Cena pro ZŠ: 410/440/490

Zmodernizované  Centrum experimentální archeologie blízko Hradce Králové zve k návštěvě – je na výběr ze 6-ti  tematických okruhů  (podrobnosti  rádi  zašleme, 1 okruh je v ceně, další + 60,- Kč).  Podíváme  se  také  na bojiště Chlum a do Hradce Králové.

Celodenní výlet

KUTNÁ HORA

Cena pro ZŠ: 420/450/490

V královském  horní  městě  se  těžilo  stříbro i razily  mince.  Podíváme se k chrámu sv. Barbory,  na Hrádku  během prohlídky  sestoupíme  do štol  v tradičním hornickém  oblečení – perkytli. Uvidíme  Kamennou  kašnu,  Kamenný dům a navštívíme Vlašský dvůr. V případě zájmu možno přidat Kostnici v …

Celodenní výlet

RINGELLAND + ALCHYMISTICKÁ DÍLNA

Cena pro MŠ i ZŠ: 430/450/480

Unikátní možnost navštívit rodinu Ringelů, kteří se dříve angažovali  v drezuře  hlavně  kočkovitých šelem po  našich i světových cirkusech.  Uvidíme jak jejich zvířata vypadají a co umí.  Pak navštívíme Muzeum alchymie  s voskovými alchymisty, hledajícímí např. elixír mládí.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO HLUBOKÁ + SKELNÁ HUŤ

Cena MŠ: 460/480/510

Cena ZŠ: 480/500/530

Základy výroby skla, základní sklářské náčiní a pohled na výrobu  tří běžných  skleněných výrobků  zažijeme  v malé rodinné sklárně.Dále si prohlédneme hlubockou  ZOO (navíc 28.5.-8.6. pro děti  do 3.třídy  Dětské divadelní dny) a podíváme se k zámku do zámeckého parku.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VEVEŘÍ + PLAVBA LODÍ + ZOO BRNO

Cena pro MŠ i ZŠ: 490/520/560

Dopoledne navštívíme hrad Veveří, kde se dozvíme vše  podstatné  z  historie  hradu (možno jen areál hradu – sleva 50,- Kč).  Pak  se  vypravíme  lodí  po  Brněnské přehradě  do zoologické zahrady,  která chová   více   než   500   zvířat  132  druhů,  zástupců  obojživelníků, plazů, ptáků  a savců.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŽLEBY – ZÁMEK + OBORA

Cena MŠ: 410/430/460

Cena ZŠ: 470/490/520

Nejprve  nás čeká  prohlídka pohádkově  vyhlížejícího  zámku – mimo jiné  s unikátními sbírkami historických  zbraní.  Dále sejdeme do údolí,  kde se nachází  obora  se vzácnými bílými jeleny  a dalšími zvířaty – čeká nás  2,5 hodinový program – ukázky, povídání atd. V termínu 4.6. až 7.6. …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

MACOCHA + PUNKEVNÍ JESKYNĚ

Cena pro MŠ i ZŠ: 470/500/540

Navštivte s námi jednu z nejznámnějších jeskyní v ČR. Od horního můstku  propasti Macocha  se vydáme pěšky k jeskyni (2 km). Projdeme se chodbami s krápníkovou výzdobou  na dno propasti  a projedeme se na člunech po říčce Punkvě. Dále dojdeme na Skalní mlýn, kde na …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

SLATIŇANY

Cena MŠ: 390/410/440

Cena ZŠ: 420/440/470

Nejprve si prohlédneme  zámeckou expozici (na výběr Zámecké interiery  nebo  Hipologická expozice),  poté nás  čeká   exkurze  v  hřebčíně,   který   je  součástí  Národno   hřebčína   Kladruby  nad  Labem.   Nakonec  vyrazíme  ke  Kočičímu  hrádku.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ

Cena pro ZŠ: 400/430/470

Během  dne  se  podíváme  na Žuráň  a  Santon, odkud byla řízena bitva tří císařů. Na Prateckém návrší s Mohylou míru shlédneme audiovizuální program a také na nás bude čekat napoleonský voják (ukázka výstroje včetně výstřelu). Navštívíme i Slavkova u Brna.

Celodenní výlet

HRAD SVOJANOV + OLEŠNICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 460/480/510

Dopoledne  navštívíme  hrad  založený  již  Přemyslem Otakarem  II.  na  pohraniční  stezce mezi Moravou a Čechami. Odpoledne nás čeká  Olešnice, kde zavítáme do muzea strašidel  ve sklepích ledárny  bývalého pivovaru a do jedinečné dílny modrotisku na světě.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

LANDŠTEJN + SLAVONICE

Cena pro ZŠ: 370/400/440

Výlet na česko-moravsko-rakouské trojmezí;  dopoledne  navštívíme   mohutný hrad   uprostřed  lesů  České  Kanady. Odpoledne se přesuneme do Slavonic,  kde nalezneme  jedinečný soubor  městské renesanční architektury a prozkoumáme slavonické podzemí a věž.

Celodenní výlet

LITOMYŠL + POLIČKA

Cena pro ZŠ: 460/490/540

Na výletě do rodiště Bedřicha Smetany navštívíme renesanční litomyšlský zámek (UNESCO),  prohlédneme si Smetanův byt  a vyrazíme do města Poličky,  odkud pocházel  další  významný skladatel  Bohuslav Martinů a vystoupáme do jeho pokojíku v městské věži.

Celodenní výlet

TŘEBOŇ

Cena pro MŠ i ZŠ: 470/500/540

Nejprve zavítáme expozice, kde se dozvíme vše o rybníkářství,   lázeňství  i  schwarzenberském  hospodářském systému. Pak v třeboňském zámku uvidíme rožmberské  renesanční  interiery a nakonec pojedeme lodí kolem Světa.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD BÍTOV + VRANOVSKÁ PŘEHRADA (ALT. ZNOJMO)

Cena MŠ: 370/400/440

Cena ZŠ: 440/470/510

Navštívíme jeden z nejstarších hradů u nás, kde mimo jiné  uvidíme  sbírku vycpaných psů  nejrůznějších ras. Poté se přesuneme do Vranova nad Dyjí na přístaviště a poplujeme lodí po Vranovské přehradě – alternativně Znojmo – turistický vláček nebo podzemí (dle dohody).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

TÁBOR VOJNA + ČAPKOVA STRŽ

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Nedaleko Příbrami si prohlédneme Nápravně pracovní tábor  Vojna,   kde  byli  vězněni   tzv.  političtí  vězni komunistického režimu  a  dozvíme  se  mnoho  o době nedávno minulé.  Poté  se  přesuneme  do  Staré  Huti, kde navštívíme letní sídlo Karla Čapka.

Celodenní výlet

LEDNICKO – VALTICKÝ AREÁL

Cena MŠ: 490/520/570

Cena ZŠ: 530/560/610

Nejprve zavítáme na romantický zámeček Janohrad. Po prohlídce se přesuneme do Lednice (pěšky nebo autobusem – dle dohody), poplujeme lodí k Minaretu a vystoupíme na Minaret, zpátky půjdeme vycházkou přes unikátní park. Poté se přesuneme do Valtic, prohlédneme si městečko a vyrazíme na stezku bosou …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

OBRANA STÁTNÍ HRANICE VE 20. STOLETÍ

Cena pro ZŠ: 450/480/520

Zavítáme do objektů stálého těžkého opevnění v obci  Šatov – pěchotní srub MJ-S3”Zahrada“.Pak pojedeme  do Muzea opony ve Valticích a uvidíme  jak vykonávala  službu pohraniční stráž v letech 1951-1989.  Možnost projít se po stezce bosou nohou.

Celodenní výlet

ZÁMEK MIKULOV + JESKYNĚ NA TUROLDU

Cena MŠ: 440/470/510

Cena ZŠ: 470/500/540

Návštěva  zámku,  který  dominuje  příhraniční oblasti Jižní Moravy a Rakouska. Projdeme si prohlídkový okruh Od gotiky po empír. Dále si prohlédneme město a okolí z  vyhlídky  na  Svatém kopečku  a  nakonec  zavítáme do jeskyní ve vápencovém vrchu Turold.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÉ HRADY + TOULOVCOVY MAŠTALE

Cena pro MŠ i ZŠ: 430/460/500

Zámecký  komplex  v  Nových Hradech  bývá  nazýván „Malý Schönbrunn“ nebo „České Versailles”.  V areálu nalezneme  i různé  druhy zahrad,  labyrint či minizoo.  Dále nás čeká  procházka  malebným krajem Toulovcových maštalí a výstup na rozhlednu Terezka.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRADEC KRÁLOVÉ

Cena pro ZŠ: 420/450/490

V informačním středisku,  zaměřeném  na obnovitelné zdroje energie se interaktivně poučíme,  prohlédneme si  malou  vodní  elektrárnu  Hučák  a  poté navštívíme zmodernizované planetárium s různými programy – na vyžádání zašleme (alt. Obří akvárium).

Celodenní výlet

PAPÍRNA ŽELETICE + ŽELEZNICE ZBÝŠOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 440/470/510

Prohlédneme si depo  bývalé úzkokolejné trati ve Zbýšově u Brna, po které pojedeme do Babic a zpět.  Dále v  ruční  papírně  v Želeticích  zjistíme,  jak  se  papír vyrábí  a  sami  si  také  papír vyrobíme – po vyschnutí  bude zaslán do školy.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

TEREZÍN

Cena pro ZŠ: 570/610/670

Exkurze  do Malé pevnosti,  která je především spojována s hrůzami nacistického teroru.  Projdeme si také Národní hřbitov,  půjdeme  do Muzea Ghetta i do Krematoria. Lze zavítat i na horu Říp (+ 40,- Kč-rotunda sv. Jiří bez výkladu, +70,- Kč-rotunda sv. Jiří s výkladem) nebo tematicky …

Celodenní výlet

SÁZAVA – CESTY SKLA + KLÁŠTER

Cena pro ZŠ: 470/490/520

Během dne poznáme místo,  kde svatý Prokop,  patron  české země, oral s čertem aneb pouť za sv. Prokopem  od  středověku  po  současnost.  Dalším  místem  bude  sklářská huť František v Sázavě,  kde  si prohlédneme sklářské dílny a expozice stovek skleněných výrobků.

Celodenní výlet

VODNÍ MLÝN SLUP + PODZEMÍ ZNOJMO

Cena pro ZŠ: 390/420/460

Výlet za pozoruhodnou renesanční stavbou velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly,  dozvíme  se  leccos o historii mlynářství.  Poté  se  přesuneme do Znojma, prohlédneme  si  historické  centrum  a  prozkoumáme podzemí města.

Celodenní výlet

VELKÝ BLANÍK + VLAŠIM + VČELÍ SVĚT

Cena pro ZŠ: 400/430/470

Výlet  na  památnou horu,  pod  níž  spí  blaničtí rytíři. Na samém vrcholu na nás čeká rozhledna  ve tvaru husitské hlásky.Ve Vlašimském parku zavítáme do romantických objektů – Starý  hrad,  Čínský pavilon i Vlašimská brána (trasa 2 km). Dále zajímavý interaktivní Včelí svět (Hulice).

Celodenní výlet

CHKO PÁLAVA + PLAVBA LODÍ

Cena pro ZŠ: 440/460/470

Na  vápencovém pohoří  uprostřed vinohradů  nejprve zdoláme  Stolovou  horu,  dále  půjdeme  přes  Sirotčí hrádek,  Klentnici a zahájíme výstup na Děvín (549 m), pak sejdeme přes zříceninu Děvičky do Pavlova nebo Dolních Věstonic. Na závěr nás ještě čeká plavba lodí po Mušovské vodní nádrži.

Celodenní výlet

ČESKÁ KANADA

Cena pro ZŠ: 340/360/390

Vydáme se  po stopách  slavného zbojníka Jana Jiřího Grasela.  Vyrazíme  od řopíků u Slavonic k zaniklé vesnici Pfaffenschlag  a  poté  se přesuneme  autobusem až  do Peníkova,  kde  si prohlédneme  vodní pilu,  kozí farmu a v případě zájmu si opečeme špekáček (vlastní nebo zajistíme).

Celodenní výlet

PEVNOST HANIČKA + ANENSKÝ VRCH

Cena pro ZŠ: 450/470/520

Turistický výlet do Orlických hor; čeká nás prohlídka tvrze Hanička, součást čs.opevnění z 30. let minulého století.Dozvíme se zajímavosti z období, kdy se měnila tvář Evropy. Po prohlídce vystoupíme na Anenský vrch, odkud se nám naskytne krásný výhled na Orlické hory.

Celodenní výlet

STATEK LOZICE – OD ZRNA K CHLEBU

Cena pro MŠ i ZŠ: 480/520/570

Na  statku  v  Lozici  nás  čeká  program,  kde  si děti vlastnoručně  zadělají   těsto  na  bochníčky   a  to  si upečou  ve velké tradiční  peci na dřevo.  Naučíme  se také rozeznávat pšenici od žita či ječmene  Zažijeme pečení chleba „na vlastní kůži“ a v celé jeho délce.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZRUČ NAD SÁZAVOU

Cena pro MŠ i ZŠ: 410/430/460

Čeká nás  stezka rytíře  Miloty z Kolowrat – střelba z luku,  běh mezi volně se pohybujícími zavěšenými pytli, loví ryby,  shazují  sekerkou nepřátele,  hrají  kuželky na  kuželníku,…).   Dále  navštívíme   Vodácké  muzeum, prohlédneme si zámek a vyjdeme na věž.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZEMĚRÁJ KOVÁŘOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 450/470/520

Vydejme  se  do jedinečného  přírodního  zážitkového areálu.  Krásu přírody  a historie  zde můžeme  vnímat nejen  zrakem a sluchem,  ale také  se  všeho  můžeme dotknout, vše si vyzkoušet a procítit.  Možno přidat i výukový program (+50 Kč) – seznam rádi zašleme e-mailem.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

TÁBOR – HUSITSKÉ DNY – HOUSŮV MLÝN

Cena pro ZŠ: 390/410/440

V historickém areálu  Housova mlýna  bude  připraven interaktivní program plný zábavy, překvapení i poučného představení.  Potkáme husity,  křižáky i samotného Jana Husa.  Vyzkoušíme si  středověká  řemesla  a hry na vlastní kůži. Také si projdeme historický Tábor. Program je určen pro 3. až 7. třídy. V …

Celodenní výlet

POLIČKA + ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Cena pro ZŠ: 390/420/460

Centrum Bohuslava Martinů  má připraveno  pro školní skupiny  interaktivní  programy  –  zaměřené  např. na osobnost B. Martinů  či historii města   “Výlet do  středověku” apod.  (výběr dohodou).  Dále  si prohlédneme obří model kolejiště s námětem Vysočiny.

Celodenní výlet

ŠIKLŮV MLÝN – WESTERN

Cena pro MŠ i ZŠ: 370/390/420

Co na vás čeká v Šiklandu? Zábava. Organizovaná i volná. Společná i individuální. Aktivní i pasivní. Čeká na vás přívětivý a vtipný moderátor ze Šiklova mlýna, zvířátka, oblíbený vědomostní kvíz, humorné divadlo, westernová show, indiánská vesnice a soutěže o ceny. Možnost vyzkoušet si různé atrakce (nejsou v …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

KOMEDIANTI NA KÁŘE – HRAD VEVEŘÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 450/470/500

Na hradě Veveří probíhá  od 4.6. do 20.6. program, kde bude možné vyzkoušet si různá středověká řemesla  (např.  zdobení  látky potiskem)  a  výtvarnou  dílnu,  vidět  repliky chladných zbraní a výstavu loutek. Celá akce je situována do části hradu nazvané „Přihrádek“, což je hradbami uzavřený prostor, …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK LYSICE + BLANIČTÍ RYTÍŘI

Cena MŠ: 400/430/480

Cena ZŠ: 450/480/530

Výlet na barokní zámek na místě renesanční vodní tvrze, vyniká skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Možná je klasická prohlídka zámku (Reprezentační prostory nebo Privátní a hostinské pokoje) nebo ve dnech 28.5.-31.5. a 3.6.-7.6.  probíhá  Pohádkový zámek (pro děti MŠ až 2.třídy ZŠ) –  prohlídka s …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

BUDAPEŠŤ

Cena pro ZŠ: 770/820/890

Poznáme  krásy  hlavního města Maďarska.  Začneme na Gellértově vrchu  (Citadela, socha Svobody, výhled na  Budu  i Pešť).  Následuje  Hradní  vrch  (Matyášův chrám, Rybářská bašta), v Pešti Parlament, Štěpánský chrám, Váciho třída, Velká tržnice a další dle dohody.

Celodenní výlet

BRATISLAVA

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Ve slovenském hlavním městě zavítáme na Slavín, Bratislavský hrad a do historického centra.  Dále máme na výběr – Bibiana – mezinárodní dům umění pro děti (+ 30,- Kč),  ZOO + Dinopark (+ 130,- Kč), Michalská brána – Muzeum zbraní, vyhlídka (+ 40,- Kč), plavba  lodí  …

Celodenní výlet

VÍDEŇ

Cena pro ZŠ: 450/480/530

V rakouské metropoli  zavítáme  k zámku Schönbrunn a projdeme se parkem. V centru města projdeme z Maria-Theresien Platz přes hrad Hofburg k chrámu sv. Štěpána  (dle dohody  další pamětihodnosti). Lze  navštívit  i  Přírodovědné muzeum (bez příplatku) nebo Hundertwasserhaus (dle dohody v den konání akce). Návštěvu …

Celodenní výlet

LINEC – MUZEUM BUDOUCNOSTI AEC + PÖSTLINGBERG

Cena pro ZŠ: 600/630/680

V Ars Electronica Center se dozvíme mnoho zajímavého o digitálním světě a nových technologiích. Součástí je i program v Deep Space –  3D přednáška. Výklad během prohlídky i program v Deep Space v češtině. AEC nabízí  experimentování  v  multimediálním  světě. Dále zavítáme na Hauptplatz a …

Celodenní výlet

WACHAU – DÜRNSTEIN + MELK + KREMS

Cena pro ZŠ: 700/750/800

Nejprve půjdeme  na zříceninu hradu  Dürnstein,  kde byl vězněn Richard I. Lví srdce.  Dále zavítáme do historického Melku, jehož dominantou je barokní klášter. Pak poplujeme lodí údolím Wachau (UNESCO) do městečka Spitz a nakonec navštívíme starobylý Krems.

Celodenní výlet

OSVĚTIM

Cena pro ZŠ: 800/840/890

Exkurze  do největšího  nacistického  koncentračního a vyhlazovacího tábora.  Projdeme si tábor Auschwitz s expozicemi  k jednomu  z nejhorších období lidských dějin.  V táboře Birkenau  uvidíme mj. plynové komory  a krematoria. Exkurze (3-3,5 hod.) je pro žáky od 14 let. Vzhledem k velkému zájmu přijímáme hlavně …

Celodenní výlet

MAUTHAUSEN + LINEC

Cena pro ZŠ: 510/550/600

Exkurze  do  nacistického koncentračního vyhlazovacího tábora,  kterým prošlo  v  období  II. světové války na 335 000 vězňů z 26 zemí.  Spatříme  zde i nechvalně proslulý mauthausenský kamenolom a schody.  Poté poznáme historické centrum nedalekého Linze.

Celodenní výlet