Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

OSTRAVA

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety a filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.

VELIKONOCE NA VALAŠSKU – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Cena pro ZŠ: 300/320/340

Při procházce Valašskou dědinou si připomenete velikonoční zvyky a tradice. Průvodci vám budou tetičky a strýčkové, kteří povypráví o významu svátků jara, naučí vás plést tatary či malovat kraslice. Krom toho, že okusíte tradiční velikonoční pokrmy, se dozvíte, co jsou rapače, jak připravit pučálku nebo k čemu sloužily muší …

Polodenní výlet

VELIKONOCE – LEŠNÁ U VAL.MEZIŘÍČÍ

Cena MŠ: 230/250/280

Cena ZŠ: 250/270/300

V termínu  1.4. až 18.4.  nabízí  Muzeum  Valašska v zámku Lešná  programy s velikonoční tematikou – v ceně jsou oba programy, rozdělíme se na 2 skupiny a ty se prostřídají: Tradiční Velikonoce: Přiblížení významu a průběhu Velikonoc s praktickými ukázkami lidových zvyků. Proč se vynáší …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELIKONOCE NA ŠTERNBERKU

Cena MŠ: 350/380/420

Cena ZŠ: 400/430/470

Původně gotický hrad nabízí velikonočně vyzdobenou prohlídkovou trasu.V překrásných interiérech uvidíme, jak se slavily Velikonoce v dobách dávno minulých a co přetrvalo dodnes. Dále nás čeká výroba velikonoční dekorace (techniky zašleme na vyžádání) a hra najdi si svou koledu. V termínech od 1.4. do 17.4.2019.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK HRADEC NAD MORAVICÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/320

“Klenot Slezska” stojí v krásném údolí řeky Moravice a vznikl přestavbou původního panského hradu Přemyslovců. Pro školy je připraven prohlídkový okruh „Edukace s prohlídkou zámku“ – prohlídkový okruh zaměřený na vzdělávání dětí formou hry a ukázek. Od 13.5. do 17.5. je na zámku i pohádka …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ARCHEOPARK CHOTĚBUZ

Cena MŠ: 200/220/240

Cena ZŠ: 220/240/260

Nedaleko Českého Těšína se dozvíme,  jak žili pravěcí lovci a sběrači, seznámíme se s jejich nástroji a zbraněmi. Čeká nás základní vzdělávací program: prostřednictvím interaktivních expozic v multifunkčním výukovém centru Archeoparku Chotěbuz-Podobora se žáci blíže seznámí se životem našich předků v době halštatské a slovanské. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŠTRAMBERK

Cena MŠ: 240/260/280

Cena ZŠ: 250/270/290

V  “Moravském  Betlémě”  navštívíme  hrad,   který je proslulý věží Trúba,  odkud budeme mít neopakovatelný rozhled do okolí.  Dále  půjdeme  na vrch Kotouč k jeskyni  Šipka,  místo nálezu čelisti neadrtálského dítěte. Navštívíme i pekárnu, kde se peče místní specialita.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK RADUŇ

Cena MŠ: 230/250/270

Cena ZŠ: 280/300/320

Navštívíme romanticky  vypadající zámeček  s novogotickým štítem, jež stojí nad rybníkem v anglickém parku. Projdeme si interiery zámku – atraktivně zařízené společenské a soukromé  pokoje. Dále si prohlédneme Oranžerii s okrasnou zahradou (možno vynechat – sleva 30,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

KRAVAŘE – ZÁMEK A MUZEUM

Cena pro MŠ i ZŠ: 180/200/220

Navštívíme „barokní klenot Slezska“, který tvoří čtyřkřídlá  dvoupodlažní  budova  s  vnitřním obdélníkovým  nádvořím a osmihrannou kaplí s vysokou kopulí.  Uvnitř  najdeme  barokní  a etnografickou expozici – zámecký život Eichendorffů i obyčejných lidí na Hlučínsku.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HUKVALDY

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

V rodišti Leoše Janáčka navštívíme hrad ze 13. století. Poznáme   historii   hradu    i   stavební   vývoj   hradu  a  podíváme  se  také   do  barokní  kaple  sv. Ondřeje.  Část paláce je upravena na rozhlednu.  Lze též navštívit Tropic Hukvaldy (exotické rostliny i zvířata; +30,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 240/260/280

V  Žerotínském  zámku  uvidíme expozice s artefakty  dokumentujícími život a historii města,  ale hlavně expozici Nechte na hlavě,  kde se mj. budeme moci vyfotografovat v klobouku. Také navštívíme Kloboukovou expozici a expozici Generál Laudon v Návětěvnickém centru Nový Jičín.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK FRYŠTÁT

Cena pro MŠ i ZŠ: 210/230/250

Navštívíme   jedinečný   empírový   zámek   v  Karviné.  Během prohlídky  stylově  zařízených místností hlavní budovy  zámku  budeme  zasvěceni  do  života  šlechty.  Lze i Prohlídka s tajemnou postavou (+30,-).  V zámeckém parku najdeme dětský koutek a zookoutek.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD STARÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/300

AKTUÁLNÍ NABÍDKA BUDE JEŠTĚ DOPLNĚNA. Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu  v několika variantách: Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SKANZEN ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/300

Jak žily minulé generace na Valašsku poznáme ve Valašském muzeu v přírodě Rožnov pod Radhoštěm – našem největším  skanzenu.   Možnosti   prohlídek:   Dřevěné městečko,   Valašská   dědina   nebo   Mlýnská   dolina. Lze také navštívit výrobnu svíček UNIPAR – prohlídka zdarma, případná výroba svíčky +30,- Kč.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HŘEBČÍN ALBERTOVEC

Cena pro MŠ i ZŠ: 200/220/240

Navštívíme hřebčín  nedaleko Opavy,  který se zabývá chovem  jezdeckých koní  již od roku 1952.  Čeká  nás hodinová  prohlídka,  během  které  poznáme  náležitosti  potřebné  k  chovu koní.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VČELAŘSTVÍ CHLEBOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/290

Ve včelařském naučném areálu  poznáme  provázanost  přírodních procesů – prohlédneme si  muzeum  s videoprojekcí i naučný včelín,  uvidíme jak se vyrábí svíčky  a sami si také svíčku vyrobíme. Možno přidat kozlovickou školu (třída, kabinet a pokoj učitele; +50,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + HRABYNĚ

Cena pro ZŠ: 230/250/270

Vojensko  –  technická  památka  Hlučín – Darkovičky je  ukázkou  československého  opevnění  budovaného v  letech  1935 – 38  v  rámci  tzv.  betonové  hranice. V Památníku II. světové války v Hrabyni si prohlédneme mj. expozici Doba zmaru a naděje.

Polodenní výlet

TATRA KOPŘIVNICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

Technické muzeum  Tatra v Kopřivnici mapuje historii výroby těchto vozů.  Při prohlídce  šedesáti  osobních  i   nákladních   automobilech,   nespočtu   sportovních  trofejí   ale   i  designérských  návrzích   se  dozvíme  vše o této fenomenální značce.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

TŘINEC

Cena pro ZŠ: 230/250/270

Muzeum Třineckých železáren a města Třince – během návštěvy muzea shlédneme videoprogram a zjistíme vše o založení železáren  a jejich současné produkci,  umělecké i užitkové litině,  dělnické kolonii,  výrobě  oceli  a historii  města Třince. Možno přidat lanovou dráhu na Javorový vrch (kalkulace-dle věku).

Polodenní výlet

PIVOVAR RADEGAST

Cena pro ZŠ: 250/270/290

Prohlídka pivovaru  začíná filmem o regionu a pokračuje legendou o bohu Radegastovi.  Dále  se dozvíme vše o pivovarnictví u nás a vystoupáme na pivovarskou věž. Zjistíme, k čemu mají v pivovaru pstruhy a prohlédneme si plnící linku.

Polodenní výlet

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 250/270/300

Cena ZŠ: 280/300/330

Navštivte s námi unikátní jeskynní systém evropského významu, otevřený v roce 2005 po rozsáhlé rekonstrukci. Zavítáme do nejteplejší jeskyně v ČR s unikátní výzdobu tvořenou minerálem aragonit. Také se v případě zájmu můžeme podívat k Hranické propasti (nejhlubší v ČR).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁCHRANNÁ STANICE A DŮM PŘÍRODY BARTOŠOVICE

Cena MŠ: 210/230/250

Cena ZŠ: 230/250/270

Exkurze do Bartošovic, kde  probíhá  záchrana  zraněných či jinak hendikepovaných volně žijících živočichů a jejich následné vypouštění do volné přírody. Dozvíme se také něco o životě  dravých ptáků  a  o možnostech  aktivně zasahovat do ochrany  životního prostředí.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

POHÁDKA HRADEC NAD MORAVICÍ + OPAVA

Cena pro MŠ i ZŠ: 340/360/390

Od  13.5 do 17.5.  je  na  zámku  v Hradci nad Moravicí  k vidění pohádka  O ČARODĚJNICI XSÍXSÁŘE.  Cestou  tam  nebo zpět zavítáme do opavského muzea –  možno vynechat  a udělat vycházku na Bezručovu vyhlídku (- 30,- Kč).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN + LEŠNÁ U VAL.MEZIŘÍČÍ

Cena MŠ: 310/330/360

Cena ZŠ: 320/340/370

Od  20.5. do 31.5.  probíhá  oblíbená  akce   Pohádkový  zámek –  hraná pohádka  v zámeckých pokojích se zábavnými aktivitami. Nebo zámek také  nabízí další  společenskovědní i přírodovědné programy – bližší info zašleme na vyžádání.  Dále se dozvíme v Novém Jičíně jak se vyrábí pokrývky hlavy a …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

KOPŘIVNICE + ŠTRAMBERK

Cena pro MŠ i ZŠ: 320/340/370

V městečku  s křivolakými uličkami,  které  lemují roubené chalupy  s doškovými střechami  navštívíme hrad  Trúba,  opředený celou řadou pověstí.  Také zavítáme  do pekárny,  kde se vyrábí místní specialita.  V muzeu  Tatrovek si přijdou na své milovníci krásných strojů.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

GENERÁL LAUDON + ZDENĚK BURIAN + AQUA TERRA

Cena pro MŠ i ZŠ: 320/340/370

V Novém Jičíně  navštívíme  nově  otevřenou  expozici  věnovanou  vojevůdci  generáli Laudonovi  v domě,  kde  zemřel. Ve Štramberku se podíváme na dílo významného ilustrátora  Zdeňka Buriana  v  jeho  muzeu  a také  do expozice Aqua Terra (akvária, terária a další).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HELFŠTÝN + HRANICKÁ PROPAST

Cena MŠ: 280/310/340

Cena ZŠ: 300/330/360

Návštěva  rozsáhlého  hradního  komplexu  v předhůří  Beskyd.  Uvidíme mincovnu, kovářskou expozici a podíváme se  na okolí  z vyhlídkové věže.  Nedaleko hradu se vydáme k nejhlubší propasti u nás.  Možno navštívit i Zbrašovské aragonitové jeskyně (přípl. 60,- Kč).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK LINHARTOVY + JEŽNÍK

Cena pro MŠ i ZŠ: 300/320/350

Nejprve se podíváme  na zámek  nedaleko Krnova, kde  nás čeká spousta zajímavých expozic. Nedaleko Krnova  pak  ještě  vystoupáme  na  rozhlednu  Ježník, odkud se nám naskytne pohled do Polska, na Praděd,…

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

LIPNÍK NAD BEČVOU + ZBRAŠOVSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 320/340/370

Cena ZŠ: 350/370/400

Během  1-2 hodinové  prohlídky  města  mj. navštívíme  městskou zvonici (uvidíme zvony Michala, Jakuba, Barborku),  půjdeme do synagogy,  na starý židovský hřbitov,do zámeckého parku i na jedinečnou střešní zahradu. Pak zavítáme do nedalekých aragonitových jeskyní.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HUKVALDY – HRAD + TROPIC

Cena pro MŠ i ZŠ: 290/310/340

V  Hukvaldech  zavítáme  do největší hradní zříceniny  na Moravě,  která  má  stále  dochovaných 800 metrů  hradební  zdi   s  několika   bastiony.    Dále  zavítáme  do  expozice  exotických  rostlin  a  zvířat.  Projdeme  také oboru, kde čerpal inspiraci Leoš Janáček.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + RADUŇ

Cena pro ZŠ: 340/360/390

V  areálu  československého  opevnění   navštívíme  mj. pěchotní srub a dozvíme se, co byla tzv.„betonová  hranice“.  Pak   nás čeká prohlídka novogotického romantického zámku Raduň.

Prodloužený polodenní výlet

HRAD ŠTERNBERK + ZOO OLOMOUC

Cena MŠ: 420/450/490

Cena ZŠ: 470/500/540

Výlet na hrad ze 13. století – původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce,  jehož krásu dokresluje lesopark a podhradí. Pak zavítáme do ZOO na Svatém Kopečku, kde uvidíme spoustu exotických zvířat.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

BAŤŮV KANÁL + HŘEBČÍN NAPAJEDLA

Cena pro MŠ i ZŠ: 490/520/570

Na výletě  se dozvíme  spoustu zajímavostí  o lodní dopravě,  čeká nás  hodinová vyjížďka po Baťově kanálu na řece Moravě.  V Napajedlích  navštívíme jeden z největších  hřebčínů  na  Moravě – uvidíme desítky klisen s hříbaty, koňskou porodnici atd.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO LEŠNÁ

Cena pro MŠ i ZŠ: 390/420/460

Jedna z našich nejlepších ZOO nabízí rozlehlé přírodní expozice  se  společným chovem  více  druhů zvířat,  tropickou halu Yucatan,  průchozí  expozice  a voliéry.  Nově i rejnoky, na které si budeme moci sáhnout.  V rámci ZOO je možná prohlídka zámku Lešná (+40,- Kč).  Dále je možno zajet …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

MODRÁ – ARCHEOSKANZEN + ŽIVÁ VODA

Cena MŠ: 470/500/540

Cena ZŠ: 490/520/560

Velkomoravské sídliště  středního Pomoraví  nedaleko  Uherského Hradiště  je  subjekt  názorně  osvětlující jednu  z  nejvýznamnějších  etap  našich  dějin (v termínu 10.6. až 21.6. program s řemesly pro školy Život na Velké Moravě; +30 Kč).  Hned  vedle se nachází nová expozice  mj. s podvodním tunelem a dalšími …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

MACOCHA + PUNKEVNÍ JESKYNĚ

Cena pro ZŠ: 520/550/600

Navštivte s námi jednu z nejznámnějších jeskyní v ČR. Od horního můstku  propasti Macocha  se vydáme pěšky k jeskyni (2 km). Projdeme se chodbami s krápníkovou výzdobou  na dno propasti  a projedeme se na člunech po říčce Punkvě. Dále dojdeme na Skalní mlýn, kde na …

Celodenní výlet

PRAHA

Cena pro ZŠ: 710/770/860

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží,  zavítáme do chrámu sv. Víta,  Starého královského paláce i do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské …

Celodenní výlet

BRNO

Cena pro ZŠ: 410/440/480

Výlet  do moravské metropole nabízí několik možností, kam lze zavítat. V jednom dni je ideální návštěva dvou míst a centra města (Stará radnice, nám. Svobody). Možnosti jsou: VIDA! – science centrum (+90,- Kč – základní vstup, výukový program 40,- Kč), Technické muzeum- stálé expozice, technická …

Celodenní výlet

ŽIVOT NA VELKÉ MORAVĚ + KOVOZOO STARÉ MĚSTO

Cena pro ZŠ: 500/530/580

V archeoskanzenu Modrá  se vrátíme do období Velké Moravy – prohlídka skanzenu, ukázky dobového života, pečení placek,  ukázky  řemesel  atd.  – v termínu 10.6. až 21.6. Dále navštívíme unikátní ZOO  ze železa,  maják  Šrotík,  loď  Naději, letadlo L-610 i vyhlídkovou lávku.

Celodenní výlet

SOVINEC + REŠOVSKÉ VODOPÁDY

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/400/430

Na   skalnatém   výběžku   v  horském  údolí   Nízkého  Jeseníku navštívíme rozsáhlý hradní komplex. Prohlédneme si 1.-5. nádvoří a vystoupáme na vyhlídkovou věž.  Poté se vypravíme z obce Rešov  k cca 1 km vzdáleným  vodopádům, které leží na říčce Huntavě.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK TOVAČOV + LOVCI MAMUTŮ PŘEROV

Cena pro ZŠ: 410/440/480

Návštěva  renesančně  přestavěné  vodní tvrze nabízí kromě zámecké prohlídky  i úchvatný výhled z 96 metrů vysoké „Spanilé věže“. Poté se vrátíme v čase ještě o něco hlouběji a nahlédneme do života pravěkých lidí v přerovském Muzeu lovců mamutů.

Celodenní výlet

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/400/430

V Moravské gobelínové manufaktuře  uvidíme  tkalcovské stroje, práci tkadlen a vazaček, kobercovou dílnu, gobelínovou dílnu i práci restaurátorek. Dále zavítáme do  Muzea Valašských strašidel  a  nakonec  nás  čeká  program v místní hvězdárně – program dle dohody.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELKÉ LOSINY + DLOUHÉ STRÁNĚ

Cena pro ZŠ: 500/530/580

Zavítáme   společně   na  renesanční  zámek   neblaze  proslulý  krvavými  procesy  s  čarodějnicemi nebo do známé Ruční papírny – výběr dle dohody. Dále si  prohlédneme  unikátní  přečerpávací vodní elektrárnu v Jeseníkách.  Shlédneme film,  půjdeme do strojovny a vyjedeme k horní nádrži v nadmořské výšce 1350 m.

Celodenní výlet

OLOMOUC – PEVNOST POZNÁNÍ + FORT KŘELOV

Cena pro ZŠ: 500/520/550

Navštívíme  interaktivní muzeum vědy  v bývalém dělostřeleckém skladu  –  Věda v pevnosti,  Voda v krajině, Rozum v hrsti, Světlo a tma. Dále si prohlédneme Fort  Křelov – mj. si projdeme tajemné zemní valy s loučemi.

Celodenní výlet

BAŤŮV ZLÍN

Cena pro ZŠ: 470/500/540

Navštívíme  město,  které  proslavila  obuvnická firma Baťa.  Podíváme se  do  Baťovy  vily,  navštívíme  nový Baťův institut 14/15  a  zlínský  mrakodrap  (pojízdná pracovna atd.).

Celodenní výlet

BRUNTÁL + UHLÍŘSKÝ VRCH + VELKÝ ROUDNÝ

Cena pro ZŠ: 340/370/410

Nejprve  zavítáme  na  bruntálský  renesanční  zámek, který  je  známý  bohatými  dobovými  sbírkami.  Poté  si  projdeme    křížovou   cestu   na  Uhlířském  vrchu  a  výlet  zakončíme  pohledem  z  rozhledny  na vrchu  Velký Roudný nad přehradou Slezská Harta.

Celodenní výlet

HRAD BOUZOV + MLADEČSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 460/490/540

Cena ZŠ: 520/550/600

Výlet  na  romantický  hrad  známý  z mnoha  pohádek. Kromě klasické prohlídky  jsou možné prohlídky “Z pohádky do pohádky” – 20.5. až 23.5. (speciální prohlídky pro děti MŠ a 1.-2.třídy ZŠ – potkají známé pohádkové postavy a zábavnou formou se seznámí s hradem) nebo „Život na …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

OLOMOUC + NÁMĚŠŤ NA HANÉ

Cena pro MŠ i ZŠ: 440/470/520

V   náměšťském   zámku   uvidíme   kromě   klasických  expozic  i kočáry olomouckých biskupů  a  arcibiskupů (od  8.4. do 12.4.  probíhá   akce   Barevné  Velikonoce).  Pak zavítáme do Olomouce, prohlédneme si historické  centrum a zavítáme do Vlastivědného muzea.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

KROMĚŘÍŽ

Cena pro MŠ i ZŠ: 480/520/570

Výlet do “Hanáckých Atén” –  během dne poznáme vše zajímavé, co toto město nabízí.  Nejprve si prohlédneme  Reprezentační  sály  na zámku,  poté  si projdeme Podzámeckou zahradu a pak přejdeme do nejznámější Květné zahrady.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Během  dne  se  podíváme  na Žuráň  a  Santon, odkud byla řízena bitva tří císařů. Na Prateckém návrší s Mohylou míru shlédneme audiovizuální program a půjdeme do kaple. Dále na nás bude čekat napoleonský voják (ukázka výstroje včetně výstřelu). Navštívíme i Slavkova u Brna.

Celodenní výlet

HUKVALDY + TARZANIE

Cena pro ZŠ: 460/490/520

Navštívíme  největší  lanový park v ČR.  Čeká nás dvouhodinová   procházka   po  lanech  –  vhodné   pro  děti  od 10 let  s minimální výškou 140 cm – ke zdolání trasy  není zapotřebí zvláštní fyzické síly.  Dále si prohlédneme rodiště Leoše Janáčka a hukvaldský hrad.

Celodenní výlet

ZLATORUDNÉ MLÝNY + REJVÍZ + JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU

Cena pro ZŠ: 470/500/540

V romantickém údolí řeky Olešnice  je středověké hornické městečko, kde si i my zkusíme narýžovat nějaké zlato.  Se zastávkou u mechových jezírek  v rašeliništi na Rejvíze pojedeme do jeskyně Na Špičáku,  která je nejstarší písemně doloženou jeskyní ve střední Evropě.

Celodenní výlet

BESKYDY – PUSTEVNY + RADHOŠŤ

Cena pro ZŠ: 270/300/340

Pěší  výlet  po hřebeni  Beskyd;  autobusem  vyjedeme  na Pustevny,  kde si prohlédneme  Jurkovičovy stavby  připravíme  na cestu a  vyrazíme  po hřebeni  na  horu  Radhošť,  cestou pozdravíme  Radegasta.  Z Radhoště  po občersvení  a výhledu po krajině vyrazíme do údolí. Podíváme se také Rožnova pod Radhoštěm. Možno …

Polodenní výlet

SOLÁŇ + VELKÉ KARLOVICE

Cena pro ZŠ: 320/350/390

Tento   výlet   zahájíme   výstupem   na  kopec  Soláň  (tzv. vrch umělců),  odkud  se  nám  otevře  nádherný  výhled na Hostýnsko-vsetínskou hornatinu.  Následně  si  projdeme  Velké  Karlovice  a  navštívíme  městské muzeum se stálou expozicí o Beskydech.

Celodenní výlet

OPOLE – HISTORICKÉ CENTRUM + ZOO

Cena pro ZŠ: 520/550/600

Opole patří  mezi nejstarší polská města  a je bývalou metropolí Horního Slezska,  takže na nás  při procházce městem  bude  dýchat  historie doslova  na každém  kroku.   Naši   návštěvu  města   zakončíme   v   místní  zoologické  zahradě.

Celodenní výlet

SOLNÉ DOLY VĚLIČKA + KRAKOV

Cena pro ZŠ: 850/900/980

Nedaleko  Krakowa  nalezeme  přes 700 let  starý důl. Během prohlídky se dostaneme přes 100 m pod povrch a mj. uvidíme  podzemní jezero,  kapli sv. Kingy  a další. Dále navštívíme starobylý Krakow, kde si prohlédneme katedrálu na Wawelu, Rynek Glowny, Sukiennicu,…

Celodenní výlet

WROCLAW

Cena pro ZŠ: 570/600/640

Pojeďte poznat “polské Benátky”.  Slezská metropole a čtvrté největší polské město – česky Vratislav nabízí k prohlédnutí nespočet kostelů, mostů a dalších historických staveb, ale třeba i Halu Století. Cena je uvedena bez případných  vstupů – dle dohody.

Celodenní výlet

OSVĚTIM

Cena pro ZŠ: 500/540/600

Exkurze  do největšího  nacistického  koncentračního a vyhlazovacího tábora.  Projdeme si tábor Auschwitz s expozicemi  k jednomu  z nejhorších období lidských dějin.  V táboře Birkenau  uvidíme mj. plynové komory  a krematoria. Exkurze (3-3,5 hod.) je pro žáky od 14 let. Vzhledem k velkému zájmu přijímáme hlavně …

Celodenní výlet

TRENČÍN + ČACHTICKÝ HRAD

Cena pro ZŠ: 530/560/600

V  Trenčíně  byli  už  staří  Římané,  tak  proč ne my ?  Prohlédneme si starobylý Trenčianský hrad, který má  za sebou opravdu bohatou minulost. Zbyde čas na procházku Trenčínem.  Z Trenčína  vyrazíme  do Čachtic  a půjdeme po stopách Čachtické paní na její hrad.

Celodenní výlet

HRAD STREČNO + ŽILINA

Cena pro ZŠ: 460/480/510

Výlet   na  Slovensko  zahájíme   prohlídkou  středověkého   hradu  Strečno  nad  řekou  Váh.   Poté   pojedeme  do Žiliny,  kde  si  projdeme  nově  opravené  městské  centrum.

Celodenní výlet

ENERGYLANDIA

Cena pro ZŠ: 720/750/800

V obci Zator se nachází největší zábavní park v Polsku – komplex, kde se na rozlehlé ploše 26 hektarů nachází okolo 60 moderních rozličných technicky pokročilých zařízení a atrakcí, počínaje extrémními přes rodinné až k těm, které jsou určena pro nejmladší. Všechna jsou prezentována v tematických, stylizovaných …

Celodenní výlet

VÍDEŇ

Cena pro ZŠ: 650/700/780

V rakouské metropoli  zavítáme  k zámku Schönbrunn a projdeme se parkem. V centru města projdeme z Maria-Theresien Platz přes hrad Hofburg k chrámu sv. Štěpána  (dle dohody  další pamětihodnosti). Lze  navštívit  i  Přírodovědné muzeum (bez příplatku) nebo Hundertwasserhaus (dle dohody v den konání akce). Návštěvu …

Celodenní výlet