Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

OSTRAVA

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety od polodenních po celodenní – filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.
VZHLEDEM K AKTUÁLNÍ SITUACI JE UVEŘEJNĚNA NABÍDKA VÝLETŮ, KTERÁ BYLA PUBLIKOVÁNA V ÚNORU 2020 – VÝLETY NA ROK 2021 BUDOU VĚTŠINOU PLÁNOVÁNY NA STEJNÁ MÍSTA A CENY BUDOU PODOBNÉ – MOHOU SE LIŠIT PŘESNÁ DATA – POKUD BUDE MOŽNÉ VÝLETY ABSOLVOVAT, TAK BUDE TŘEBA INDIVIDUÁLNÍ DOHODA.

VELIKONOCE – ZÁMEČEK LEŠNÁ

Cena MŠ: 240/260/280

Cena ZŠ: 260/280/300

V termínu  23.3. až 9.4.  nabízí Muzeum Valašska v zámku Lešná u Valašského Meziříčí programy s velikonoční tematikou – v ceně jsou oba programy, rozdělíme se na 2 skupiny a ty se prostřídají: Tradiční Velikonoce: Přiblížení významu a průběhu Velikonoc s praktickými ukázkami lidových zvyků. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELIKONOCE NA HRADĚ ŠTERNBERK

Cena MŠ: 370/400/430

Cena ZŠ: 420/450/480

Původně gotický hrad nabízí prohlídku velikonočně nazdobeného hradu s povídáním o historii Velikonoc a dále výrobu jedné velikonoční dekorace (Malování stojánku na vejce nebo Mozaikové velikonoční vejce nebo Pečení jidášů a zdobení velikonočních zajíčků z perníku nebo Malování na keramiku –hrnečky). V termínech od 23.3. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK HRADEC NAD MORAVICÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 310/330/360

“Klenot Slezska” stojí v krásném údolí řeky Moravice a vznikl přestavbou původního panského hradu Přemyslovců. Pro školy je připraven prohlídkový okruh „Edukace s prohlídkou zámku“ – prohlídkový okruh zaměřený na vzdělávání dětí formou hry a ukázek nebo základní okruh – Reprezentační a soukromé salony. Od …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ARCHEOPARK CHOTĚBUZ

Cena MŠ: 230/250/270

Cena ZŠ: 250/270/290

Nedaleko Českého Těšína se dozvíme,  jak žili pravěcí lovci a sběrači, seznámíme se s jejich nástroji a zbraněmi. Čeká nás Základní vzdělávací program: prostřednictvím interaktivních expozic v multifunkčním výukovém centru Archeoparku Chotěbuz-Podobora se žáci blíže seznámí se životem našich předků v době halštatské a slovanské. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŠTRAMBERK

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

V  “Moravském  Betlémě”  navštívíme  hrad,   který je proslulý věží Trúba,  odkud budeme mít neopakovatelný rozhled do okolí.  Dále  půjdeme  na vrch Kotouč k jeskyni  Šipka,  místo nálezu čelisti neadrtálského dítěte. Navštívíme i pekárnu, kde se peče místní specialita.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK RADUŇ

Cena MŠ: 250/270/300

Cena ZŠ: 310/330/360

Navštívíme romanticky  vypadající zámeček  s novogotickým štítem, jež stojí nad rybníkem v anglickém parku. Projdeme si interiery zámku – atraktivně zařízené společenské a soukromé  pokoje. Dále si prohlédneme Oranžerii s okrasnou zahradou (možno vynechat – sleva 30,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HUKVALDY

Cena pro MŠ i ZŠ: 260/280/300

V rodišti Leoše Janáčka navštívíme hrad ze 13. století. Poznáme  historii  hradu  i  stavební  vývoj  hradu a podíváme se také do barokní kaple sv. Ondřeje. Část paláce je upravena na rozhlednu.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/290/320

V žerotínském zámku uvidíme expozice s artefakty dokumentujícími život a historii města, ale hlavně expozici Nechte na hlavě, kde se mj. budeme moci vyfotografovat v klobouku. Také navštívíme Kloboukovou expozici a expozici Generál Laudon v Návštěvnickém centru Nový Jičín.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK FRYŠTÁT

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

Navštívíme  jedinečný  empírový  zámek  v  Karviné.  Během prohlídky stylově zařízených místností hlavní budovy  zámku  budeme  zasvěceni  do  života šlechty.  V zámeckém parku najdeme dětský koutek a zookoutek.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD STARÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu ve dvou variantách: Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SKANZEN ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/300/330

Jak žily minulé generace na Valašsku poznáme ve Valašském muzeu v přírodě Rožnov pod Radhoštěm – našem největším  skanzenu.   Možnosti   prohlídek:   Dřevěné městečko,   Valašská   dědina   nebo   Mlýnská   dolina. Lze také navštívit výrobnu svíček UNIPAR – prohlídka zdarma, případná výroba svíčky +30,- Kč.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HŘEBČÍN ALBERTOVEC

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

Navštívíme hřebčín  nedaleko Opavy,  který se zabývá chovem  jezdeckých koní  již od roku 1952.  Čeká  nás  prohlídka,  během  které  poznáme  náležitosti  potřebné  k  chovu koní.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VČELAŘSTVÍ CHLEBOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/290/320

Ve včelařském naučném areálu  poznáme provázanost přírodních procesů – prohlédneme si muzeum s videoprojekcí i naučný včelín, uvidíme jak se vyrábí svíčky a sami si také svíčku vyrobíme. Možno přidat kozlovickou školu (třída, kabinet a pokoj učitele; +60,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + HRABYNĚ

Cena pro ZŠ: 250/270/300

Vojensko – technická památka Hlučín – Darkovičky je ukázkou československého opevnění budovaného v letech 1935 – 38 v rámci  tzv.  betonové  hranice. V Památníku II. světové války v Hrabyni si prohlédneme mj. expozici Doba zmaru a naděje.

Polodenní výlet

TATRA KOPŘIVNICE

Cena pro ZŠ: 250/270/300

Technické muzeum  Tatra v Kopřivnici mapuje historii výroby těchto vozů.  Při prohlídce  šedesáti  osobních  i   nákladních   automobilech,   nespočtu   sportovních  trofejí   ale   i  designérských  návrzích   se  dozvíme  vše o této fenomenální značce.

Polodenní výlet

PIVOVAR RADEGAST

Cena pro ZŠ: 270/290/320

Prohlídka pivovaru  začíná filmem o regionu a pokračuje legendou o bohu Radegastovi.  Dále  se dozvíme vše o pivovarnictví u nás a vystoupáme na pivovarskou věž. Zjistíme, k čemu mají v pivovaru pstruhy a prohlédneme si plnící linku.

Polodenní výlet

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 280/300/330

Cena ZŠ: 310/330/360

Navštivte s námi unikátní jeskynní systém evropského významu. Zavítáme do nejteplejší jeskyně v ČR s unikátní výzdobu tvořenou minerálem aragonit. Také se v případě zájmu můžeme podívat k Hranické propasti (nejhlubší v ČR).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁCHRANNÁ STANICE A DŮM PŘÍRODY BARTOŠOVICE

Cena MŠ: 230/250/280

Cena ZŠ: 250/270/300

Exkurze do Bartošovic, kde  probíhá  záchrana  zraněných či jinak hendikepovaných volně žijících živočichů a jejich následné vypouštění do volné přírody. Dozvíme se také něco o životě  dravých ptáků  a  o možnostech  aktivně zasahovat do ochrany  životního prostředí.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

POHÁDKA HRADEC NAD MORAVICÍ + OPAVA

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/400/430

Od 13.5 do 15.5. je na zámku v Hradci nad Moravicí k vidění pohádka Čertův poklad – princezna Jasmína netrpělivě očekává svého ženicha, a aby poznala jeho pravou povahu, vymění se se svou služkou Žofií. Podobný nápad však dostane i princ a jeho sluha. A …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN + LEŠNÁ U VAL.MEZIŘÍČÍ

Cena MŠ: 340/360/390

Cena ZŠ: 350/370/400

VNovém Jičíně poznáme jak se vyrábí pokrývky hlavy a taky si je vyzkoušíme. Zámek Lešná u Valašského Meziříčí nabízí společenskovědní i přírodovědné programy – např. Bájesloví Valašska, Bylinky trochu jinak, Já jsem malý mysliveček, Jak šel čas na zámku, Kámen v pravěku, Není houba jako …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

KOPŘIVNICE + ŠTRAMBERK

Cena pro MŠ i ZŠ: 350/370/400

V městečku s křivolakými uličkami, které lemují roubené chalupy s doškovými střechami navštívíme hrad Trúba, opředený celou řadou pověstí. Také zavítáme do pekárny, kde se vyrábí místní specialita. V muzeu  Tatrovek si přijdou na své milovníci krásných strojů.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

GENERÁL LAUDON + ZDENĚK BURIAN + AQUA TERRA

Cena pro MŠ i ZŠ: 350/370/400

V Novém Jičíně  navštívíme expozici věnovanou vojevůdci generáli Laudonovi v domě, kde zemřel. Ve Štramberku se podíváme na dílo významného ilustrátora Zdeňka Buriana v jeho muzeu a také do expozice Aqua Terra (akvária, terária a další).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HELFŠTÝN + HRANICKÁ PROPAST

Cena MŠ: 310/340/380

Cena ZŠ: 330/360/400

Návštěva rozsáhlého hradního komplexu v předhůří Beskyd. Uvidíme mincovnu, kovářskou expozici a podíváme se na okolí z vyhlídkové věže.  Nedaleko hradu se vydáme k nejhlubší propasti u nás. Možno navštívit i Zbrašovské aragonitové jeskyně (přípl. 70,- Kč).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK LINHARTOVY + JEŽNÍK

Cena pro MŠ i ZŠ: 330/350/380

Nejprve se podíváme na zámek nedaleko Krnova, kde  nás čeká spousta zajímavých expozic. Nedaleko Krnova pak ještě vystoupáme na rozhlednu  Ježník, odkud se nám naskytne pohled do Polska, na Praděd,…

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

LIPNÍK NAD BEČVOU + ZBRAŠOVSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 350/370/400

Cena ZŠ: 380/400/430

Během  1-2 hodinové  prohlídky  města  mj. navštívíme  městskou zvonici (uvidíme zvony Michala, Jakuba, Barborku),  půjdeme do synagogy,  na starý židovský hřbitov,do zámeckého parku i na jedinečnou střešní zahradu. Pak zavítáme do nedalekých aragonitových jeskyní.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HUKVALDY – HRAD + TROPIC

Cena pro MŠ i ZŠ: 330/350/380

V Hukvaldech zavítáme do největší hradní zříceniny na Moravě, která má stále dochovaných 800 metrů  hradební zdi  s  několika bastiony. Dále zavítáme do expozice exotických rostlin a zvířat. Projdeme také oboru, kde čerpal inspiraci Leoš Janáček.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + RADUŇ

Cena pro ZŠ: 380/400/430

V areálu československého opevnění navštívíme mj. pěchotní srub a dozvíme se, co byla tzv.„betonová  hranice“. Pak nás čeká prohlídka novogotického romantického zámku Raduň.

Prodloužený polodenní výlet

HRAD ŠTERNBERK + ZOO OLOMOUC

Cena MŠ: 470/500/540

Cena ZŠ: 520/550/590

Výlet na hrad ze 13. století – původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce,  jehož krásu dokresluje lesopark a podhradí. Pak zavítáme do ZOO na Svatém Kopečku, kde uvidíme spoustu exotických zvířat.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

BAŤŮV KANÁL + HŘEBČÍN NAPAJEDLA

Cena pro MŠ i ZŠ: 420/550/600

Na výletě  se dozvíme  spoustu zajímavostí  o lodní dopravě,  čeká nás  hodinová vyjížďka po Baťově kanálu na řece Moravě.  V Napajedlích  navštívíme jeden z největších  hřebčínů  na  Moravě – uvidíme desítky klisen s hříbaty, koňskou porodnici atd.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO LEŠNÁ

Cena pro MŠ i ZŠ: 470/500/550

Jedna z nejlepších ZOO u nás nabízí rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat,  tropickou halu Yucatan,  průchozí  expozice, Zátoku rejnoků a spoustu dalšího.  V rámci ZOO je možná prohlídka zámku Lešná (+40,- Kč).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

MODRÁ – ARCHEOSKANZEN + ŽIVÁ VODA

Cena MŠ: 510/540/580

Cena ZŠ: 530/560/600

Velkomoravské sídliště  středního Pomoraví  nedaleko  Uherského Hradiště  je  subjekt  názorně  osvětlující jednu  z  nejvýznamnějších  etap  našich  dějin (v termínu 8.6. až 19.6. program s řemesly pro školy Život na Velké Moravě; +50 Kč).  Hned  vedle se nachází nová expozice  mj. s podvodním tunelem a dalšími …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

MACOCHA + PUNKEVNÍ JESKYNĚ

Cena pro ZŠ: 570/600/650

Navštivte s námi jednu z nejznámnějších jeskyní v ČR. Od horního můstku  propasti Macocha  se vydáme pěšky k jeskyni (2 km). Projdeme se chodbami s krápníkovou výzdobou  na dno propasti  a projedeme se na člunech po říčce Punkvě. Dále dojdeme na Skalní mlýn, kde na …

Celodenní výlet

PRAHA

Cena pro ZŠ: 780/840/930

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží,  zavítáme do chrámu sv. Víta,  Starého královského paláce i do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské …

Celodenní výlet

BRNO

Cena pro ZŠ: 460/490/540

Výlet  do moravské metropole nabízí několik možností, kam lze zavítat. V jednom dni je ideální návštěva dvou míst a centra města (Stará radnice, nám. Svobody). Možnosti jsou: VIDA! – science centrum (+90,- Kč – základní vstup, výukový program 40,- Kč), Technické muzeum- stálé expozice, technická …

Celodenní výlet

ŽIVOT NA VELKÉ MORAVĚ + KOVOZOO STARÉ MĚSTO

Cena pro ZŠ: 550/580/630

V archeoskanzenu Modrá  se vrátíme do období Velké Moravy – prohlídka skanzenu, ukázky dobového života, pečení placek,  ukázky  řemesel  atd.  – v termínu 8.6. až 19.6. Dále navštívíme unikátní ZOO  ze železa,  maják  Šrotík,  loď  Naději, letadlo L-610 i vyhlídkovou lávku.

Celodenní výlet

SOVINEC + REŠOVSKÉ VODOPÁDY

Cena pro ZŠ: 400/430/470

Na  skalnatém výběžku v horském údolí  Nízkého Jeseníku navštívíme rozsáhlý hradní komplex. Prohlédneme si 1.-5. nádvoří a vystoupáme na vyhlídkovou věž.  Poté se vypravíme z obce Rešov  k cca 1 km vzdáleným  vodopádům, které leží na říčce Huntavě.

Celodenní výlet

VELKÉ LOSINY + DLOUHÉ STRÁNĚ

Cena pro ZŠ: 530/560/600

Zavítáme společně na renesanční zámek neblaze proslulý krvavými procesy s čarodějnicemi nebo do známé Ruční papírny – výběr dle dohody. Dále si  prohlédneme unikátní přečerpávací vodní elektrárnu v Jeseníkách. Shlédneme film,  půjdeme do strojovny a vyjedeme k horní nádrži v nadmořské výšce 1350 m.

Celodenní výlet

OLOMOUC – PEVNOST POZNÁNÍ + FORT KŘELOV

Cena pro ZŠ: 530/560/590

Navštívíme interaktivní muzeum vědy  v bývalém dělostřeleckém skladu – Věda v pevnosti, Voda v krajině, Rozum v hrsti, Světlo a tma. Dále si prohlédneme Fort Křelov – mj. si projdeme tajemné zemní valy s loučemi. Také bude čas na centrum Olomouce.

Celodenní výlet

ZLATORUDNÉ MLÝNY + REJVÍZ + JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU

Cena pro ZŠ: 520/550/590

V romantickém údolí řeky Olešnice  je středověké hornické městečko, kde si i my zkusíme narýžovat nějaké zlato.  Se zastávkou u mechových jezírek  v rašeliništi na Rejvíze pojedeme do jeskyně Na Špičáku,  která je nejstarší písemně doloženou jeskyní ve střední Evropě.

Celodenní výlet

BAŤŮV ZLÍN

Cena pro ZŠ: 500/530/580

Navštívíme město, které proslavila obuvnická firma Baťa. Podíváme se do Baťovy vily, navštívíme nový Baťův institut 14/15 a zlínský mrakodrap (pojízdná pracovna atd.).

Celodenní výlet

BRUNTÁL + UHLÍŘSKÝ VRCH + VELKÝ ROUDNÝ

Cena pro ZŠ: 370/400/440

Nejprve zavítáme na bruntálský renesanční zámek, který je známý bohatými dobovými sbírkami. Poté si projdeme křížovou cestu na Uhlířském vrchu  a výlet zakončíme pohledem z rozhledny na vrchu Velký Roudný nad přehradou Slezská Harta.

Celodenní výlet

HRAD BOUZOV + MLADEČSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 480/520/580

Cena ZŠ: 540/580/640

Výlet  na  romantický  hrad  známý  z mnoha  pohádek. Kromě klasické prohlídky  jsou možné prohlídky “Z pohádky do pohádky” – 18.5. až 22.5. (speciální prohlídky pro děti MŠ a 1.-2.třídy ZŠ – potkají známé pohádkové postavy a zábavnou formou se seznámí s hradem) nebo „Život na …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ

Cena pro MŠ: 520/550/590

Během dne se podíváme na Žuráň a Santon, odkud byla řízena bitva tří císařů. Na Prateckém návrší s Mohylou míru shlédneme audiovizuální program a půjdeme do kaple. Dále na nás bude čekat napoleonský voják (ukázka výstroje včetně výstřelu). Navštívíme i Slavkov u Brna – náměstí …

Celodenní výlet

HUKVALDY + TARZANIE

Cena pro ZŠ: 520/550/590

Navštívíme největší lanový park v ČR. Čeká nás dvouhodinová procházka po lanech – vhodné pro děti  od 10 let s minimální výškou 140 cm – ke zdolání trasy není zapotřebí zvláštní fyzické síly.  Dále si prohlédneme rodiště Leoše Janáčka a hukvaldský hrad.

Celodenní výlet

BESKYDY – PUSTEVNY + RADHOŠŤ

Cena pro ZŠ: 300/330/370

Pěší  výlet  po hřebeni  Beskyd;  autobusem  vyjedeme  na Pustevny,  kde si prohlédneme  Jurkovičovy stavby  připravíme  na cestu a  vyrazíme  po hřebeni  na  horu  Radhošť,  cestou pozdravíme  Radegasta.  Z Radhoště  po občersvení  a výhledu po krajině vyrazíme do údolí. Podíváme se také Rožnova pod Radhoštěm. Možno …

Celodenní výlet

SOLNÉ DOLY VĚLIČKA + KRAKOV

Cena pro ZŠ: 920/970/1050

Nedaleko Krakova nalezeme přes 700 let starý důl. Během prohlídky se dostaneme 135 metrů pod povrch a mj. uvidíme  podzemní jezero,  kapli sv. Kingy a další. Dále navštívíme starobylý Krakov, kde si prohlédneme katedrálu na Wawelu, Rynek Glowny, Sukiennicu,…

Celodenní výlet

WROCLAW

Cena pro MŠ: 620/650/690

Pojeďte poznat “polské Benátky”.  Slezská metropole a čtvrté největší polské město – česky Vratislav nabízí k prohlédnutí nespočet kostelů, mostů a dalších historických staveb. Uvidíme i Halu Století a fontánu u ní. Také zjistíme co jsou Krasnale a spoustu z nich ve Wroclawi nalezneme. V …

Celodenní výlet

OSVĚTIM – MUZEUM AUSCHWITZ

Cena pro ZŠ: 600/650/700

Exkurze do největšího nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora. Projdeme si tábor Auschwitz s expozicemi  k jednomu  z nejhorších období lidských dějin.  V táboře Birkenau  uvidíme mj. plynové komory  a krematoria. Exkurze (3-3,5 hod.) je pro žáky od 14 let. Vzhledem k velkému zájmu je třeba …

Celodenní výlet

HRAD STREČNO + ŽILINA

Cena pro ZŠ: 520/550/590

Výlet na Slovensko zahájíme prohlídkou středověkého hradu Strečno nad řekou Váh. Poté pojedeme do Žiliny, kde si projdeme nově opravené městské centrum.

Celodenní výlet

ENERGYLANDIA

Cena pro ZŠ: 800/830/880

V obci Zator se nachází největší zábavní park v Polsku – komplex, kde se na rozlehlé ploše 26 hektarů nachází okolo 60 moderních rozličných technicky pokročilých zařízení a atrakcí, počínaje extrémními přes rodinné až k těm, které jsou určena pro nejmladší. Všechna jsou prezentována v tematických, stylizovaných …

Celodenní výlet

VÍDEŇ

Cena pro ZŠ: 750/800/880

V rakouské metropoli  zavítáme  k zámku Schönbrunn a projdeme se parkem. V centru města projdeme z Maria-Theresien Platz přes hrad Hofburg k chrámu sv. Štěpána  (dle dohody  další pamětihodnosti). Lze  navštívit  i  Přírodovědné muzeum (bez příplatku) nebo Hundertwasserhaus (dle dohody v den konání akce). Návštěvu …

Celodenní výlet