Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

OSTRAVA

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety od polodenních po celodenní – filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.
VÝLETY JE TŘEBA OBJEDNAT DO KONCE BŘEZNA – OD DUBNA UŽ BÝVÁ SPOUSTA MÍST OBSAZENÁ A ZAČÍNAJÍ BÝT VYČERPANÉ KAPACITY AUTOBUSŮ.

VELIKONOCE – ZÁMEČEK LEŠNÁ

Cena MŠ: 330/350/380

Cena ZŠ: 350/370/400

V termínu  20.3. až 6.4.  nabízí Muzeum Valašska v zámku Lešná u Valašského Meziříčí program s velikonoční tematikou – v ceně jsou 2 programy, rozdělíme se na 2 skupiny a ty se prostřídají: Tradiční Velikonoce: Přijďte se seznámit s nejdůležitějšími křesťanskými svátky i pohanskými zvyky …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELIKONOCE NA HRADĚ ŠTERNBERK

Cena MŠ: 570/600/650

Cena ZŠ: 560/590/640

Původně gotický hrad nabízí prohlídku velikonočně nazdobeného hradu s povídáním o historii Velikonoc a dále výrobu jedné velikonoční dekorace (Malování na keramiku-hrnečky nebo Malování stojánku na vejce nebo Mozaikové velikonoční vejce nebo Pečení jidášů a zdobení velikonočních perníčků). V termínech od 21.3. do 5.4.2023 – …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK HRADEC NAD MORAVICÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 350/370/400

“Klenot Slezska” stojí v krásném údolí řeky Moravice a vznikl přestavbou původního panského hradu Přemyslovců. Pro školy je připraven prohlídkový okruh „Edukace s prohlídkou zámku“ – prohlídkový okruh zaměřený na vzdělávání dětí formou hry a ukázek nebo základní okruh – Reprezentační a soukromé salony. Od …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ARCHEOPARK CHOTĚBUZ

Cena MŠ: 300/320/350

Cena ZŠ: 340/360/390

Nedaleko Českého Těšína se dozvíme,  jak žili pravěcí lovci a sběrači, seznámíme se s jejich nástroji a zbraněmi – bude pro nás připraven rozšířený vzdělávací program – v rámci prohlídky expozic v multifunkčním výukovém centru a replice slovanského hradiska žáci a studenti absolvují také interaktivní zážitkové aktivity, při …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŠTRAMBERK

Cena pro MŠ i ZŠ: 310/330/360

V “Moravském  Betlémě” navštívíme  hrad,  který je proslulý věží Trúba, odkud budeme mít neopakovatelný rozhled do okolí. Dále půjdeme na vrch Kotouč k jeskyni  Šipka, místo nálezu čelisti neadrtálského dítěte. Navštívíme i pekárnu, kde se peče místní specialita.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK RADUŇ

Cena pro MŠ i ZŠ: 350/370/400

Navštívíme romanticky  vypadající zámeček  s novogotickým štítem, jež stojí nad rybníkem v anglickém parku. Projdeme si interiery zámku – atraktivně zařízené společenské a soukromé  pokoje. Dále si prohlédneme Oranžerii s okrasnou zahradou (možno vynechat – sleva 60,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HUKVALDY

Cena pro MŠ i ZŠ: 300/320/350

V rodišti Leoše Janáčka navštívíme hrad ze 13. století. Poznáme  historii  hradu  i  stavební  vývoj  hradu a podíváme se také do barokní kaple sv. Ondřeje. Část paláce je upravena na rozhlednu. Hrad Hukvaldy je jedním z největších hradů na Moravě. Na kopci nad obcí Hukvaldy, …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 320/340/370

V žerotínském zámku uvidíme expozice s artefakty dokumentujícími život a historii města, ale hlavně expozici Nechte na hlavě, kde se mj. budeme moci vyfotografovat v klobouku. Také navštívíme Kloboukovou expozici a expozici Generál Laudon v Návštěvnickém centru Nový Jičín.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK FRYŠTÁT

Cena pro MŠ i ZŠ: 300/320/350

Navštívíme jedinečný empírový zámek v Karviné. Během prohlídky stylově zařízených místností hlavní budovy zámku  budeme zasvěceni do života šlechty. V zámeckém parku najdeme dětský koutek a zookoutek.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD STARÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/410/450

Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu – programy vhodné pro MŠ nebo 1.třídy ZŠ: 1. – Hledání hradního pokladu Děti si v tomto programu zahrají podle staré …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HŘEBČÍN ALBERTOVEC + SKANZEN BOLATICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 300/320/350

Navštívíme hřebčín nedaleko Opavy, který se zabývá chovem jezdeckých koní již od roku 1952. Čeká nás prohlídka,  během které poznáme náležitosti potřebné k chovu koní. Také během dopoledne ještě stihneme návštěvu nedalekého bolatického skanzenu.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VČELAŘSTVÍ CHLEBOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 320/340/370

Ve včelařském naučném areálu  poznáme provázanost přírodních procesů – prohlédneme si muzeum s videoprojekcí i naučný včelín, uvidíme jak se vyrábí svíčky a sami si také svíčku vyrobíme. Možno přidat kozlovickou školu (třída, kabinet a pokoj učitele; +100,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + HRABYNĚ

Cena pro ZŠ: 320/340/370

Vojensko – technická památka Hlučín – Darkovičky je ukázkou československého opevnění budovaného v letech 1935 – 38 v rámci  tzv.  betonové  hranice. V Památníku II. světové války v Hrabyni si prohlédneme mj. expozici Doba zmaru a naděje.

Polodenní výlet

TATRA KOPŘIVNICE

Cena pro ZŠ: 280/300/330

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici mapuje historii výroby těchto vozů. V expozicích nalezneme osobní automobily Tatra a také výstavu Dany a Emila Zátopkových. Možno přidat prohlídku depozitáře Slovenské strely (+40 Kč/žáka).

Polodenní výlet

PIVOVAR RADEGAST

Cena pro ZŠ: 300/320/350

Prohlídka pivovaru  začíná filmem o regionu a pokračuje legendou o bohu Radegastovi.  Dále  se dozvíme vše o pivovarnictví u nás a vystoupáme na pivovarskou věž. Zjistíme, k čemu mají v pivovaru pstruhy a prohlédneme si plnící linku.

Polodenní výlet

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 330/370/420

Cena ZŠ: 370/400/450

Navštivte s námi unikátní jeskynní systém evropského významu. Zavítáme do nejteplejší jeskyně v ČR s unikátní výzdobu tvořenou minerálem aragonit. Také se v případě zájmu můžeme podívat k Hranické propasti (nejhlubší v ČR).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁCHRANNÁ STANICE A DŮM PŘÍRODY BARTOŠOVICE

Cena MŠ: 280/300/330

Cena ZŠ: 300/320/350

Exkurze do Bartošovic, kde  probíhá  záchrana  zraněných či jinak hendikepovaných volně žijících živočichů a jejich následné vypouštění do volné přírody. Dozvíme se také něco o životě  dravých ptáků  a  o možnostech  aktivně zasahovat do ochrany  životního prostředí.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Cena pro MŠ i ZŠ: 400/430/470

Jak žily minulé generace na Valašsku poznáme v našem největším skanzenu. Možnosti prohlídek: Dřevěné městečko, Valašská dědina nebo Mlýnská dolina (v ceně je 1 okruh). Navštívíme také výrobnu svíček UNIPAR – prohlídka  výroby a vlastní výroba svíčky.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

POHÁDKA HRADEC NAD MORAVICÍ + OPAVA

Cena pro MŠ i ZŠ: 430/450/480

Od 20.6. do 22.6. je na zámku v Hradci nad Moravicí k vidění pohádka O čarodějnici Xsíxsáře – v dračí sluji bydlí drak Filemón s hodnou čarodějnicí Xsíxsárou a čertíkem Damiánem. Svými kouzly pomohou Aničce a princi Janovi k jejich štěstí. Ale ani ta největší …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN + MUZEUM VALAŠSKA

Cena MŠ: 390/410/440

Cena ZŠ: 400/420/450

V Novém Jičíně poznáme jak se vyrábí pokrývky hlavy a taky si je vyzkoušíme. Zámek Lešná u Valašského Meziříčí nebo zámek Kinských ve Valašském Meziříčí nabízí společenskovědní i přírodovědné programy (v ceně 1 program) – např. Ze staré školy, Jak se žilo na zámku, Život …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŠTRAMBERK + KOPŘIVNICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 410/430/460

V městečku Štramberk  s křivolakými uličkami, které lemují roubené chalupy  s doškovými střechami navštívíme hrad Trúba, opředený celou řadou pověstí. Také navštívíme pekárnu  “štramberských  uší”.  V Technickém muzeu Tatra  si  přijdou na své milovníci krásných strojů – osobní vozidla, expozice Zátopkových.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HELFŠTÝN + HRANICKÁ PROPAST

Cena pro MŠ i ZŠ: 430/450/480

Návštěva rozsáhlého hradního komplexu v předhůří Beskyd. Uvidíme mincovnu, kovářskou expozici a podíváme se na okolí z vyhlídkové věže. Nedaleko hradu se vydáme k nejhlubší propasti u nás. Možno navštívit i Zbrašovské aragonitové jeskyně (přípl. 100,- Kč).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK LINHARTOVY + JEŽNÍK

Cena pro MŠ i ZŠ: 350/370/400

Nejprve se podíváme na zámek nedaleko Krnova, kde  nás čeká spousta zajímavých expozic. Nedaleko Krnova pak ještě vystoupáme na rozhlednu  Ježník, odkud se nám naskytne pohled do Polska, na Praděd,…

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

LIPNÍK NAD BEČVOU + ZBRAŠOVSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 380/400/430

Cena ZŠ: 420/440/470

Během 1-2 hodinové  prohlídky města mj. navštívíme městskou zvonici (uvidíme zvony Michala, Jakuba, Barborku), půjdeme do synagogy, na starý židovský hřbitov,do zámeckého parku i na jedinečnou střešní zahradu. Pak zavítáme do nedalekých aragonitových jeskyní.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HUKVALDY – HRAD + TROPIC

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/400/430

V Hukvaldech zavítáme do největší hradní zříceniny na Moravě, která má stále dochovaných 800 metrů  hradební zdi  s  několika bastiony. Dále zavítáme do expozice exotických rostlin a zvířat. Projdeme také oboru, kde čerpal inspiraci Leoš Janáček.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + RADUŇ

Cena pro ZŠ: 400/420/450

V areálu československého opevnění navštívíme mj. pěchotní srub a dozvíme se, co byla tzv.„betonová  hranice“. Pak nás čeká prohlídka novogotického romantického zámku Raduň.

Prodloužený polodenní výlet

ZOO LEŠNÁ

Cena MŠ: 500/530/580

Cena ZŠ: 520/550/600

Jedna z nejlepších ZOO u nás nabízí rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropickou halu Yucatan, průchozí  expozice, Zátoku rejnoků a spoustu dalšího.  V rámci ZOO je možná prohlídka zámku Lešná (+40,- Kč – Základní trasa).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

MODRÁ – ARCHEOSKANZEN + ŽIVÁ VODA

Cena MŠ: 560/590/630

Cena ZŠ: 570/600/650

Archeologický skanzen v Modré představuje opevněné sídliště z doby Velké Moravy (9. století) s hradbami, obydlími, dílnami, hospodářskými stavbami i paláci knížat a biskupů zbudovanými na podkladě skutečných archeologických nálezů, z nichž některé pocházejí přímo z plochy archeoskanzenu.  (od 12.6. do 23.6. rozšířená prohlídka Týdny na Velké Moravě – příplatek 70 …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ŠTERNBERK + ZOO OLOMOUC

Cena pro MŠ i ZŠ: 550/580/630

Výlet na hrad ze 13. století – původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce,  jehož krásu dokresluje lesopark a podhradí. Pak zavítáme do ZOO na Svatém Kopečku, kde uvidíme spoustu exotických zvířat.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

KOVOZOO + PLAVBA LODÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 600/650/730

Ve Starém Městě exkurze do firmy zabývající se recyklací – komentovaná jízda silničním vlakem PO CESTĚ RECYKLACE, expozice KOVOZOO – např. různá zvířata z kovového odpadu, letadlo L-610, loď  Naděje, maják Šrotík, Muzeum veteránů a další – možno přidat prohlídku Kovárny s výhní (+60,- Kč …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

MACOCHA + PUNKEVNÍ JESKYNĚ

Cena pro ZŠ: 600/640/700

Navštivte s námi jednu z nejznámnějších jeskyní v ČR. Od horního můstku  propasti Macocha  se vydáme pěšky k jeskyni (2 km). Projdeme se chodbami s krápníkovou výzdobou  na dno propasti  a projedeme se na člunech po říčce Punkvě. Dále dojdeme na Skalní mlýn, kde na …

Celodenní výlet

PRAHA

Cena pro ZŠ: 850/900/1000

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží,  zavítáme do chrámu sv. Víta,  Starého královského paláce i do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské …

Celodenní výlet

BRNO

Cena pro ZŠ: 550/600/680

Výlet do moravské metropole nabízí několik možností, kam lze zavítat. V jednom dni je ideální návštěva dvou míst a centra města (Stará radnice, nám. Svobody). Možnosti jsou: VIDA! – science centrum (+90,- Kč – základní vstup, výukový program +40,- Kč), Technické muzeum- stálé expozice, technická …

Celodenní výlet

SOVINEC + REŠOVSKÉ VODOPÁDY

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Na  skalnatém výběžku v horském údolí  Nízkého Jeseníku navštívíme rozsáhlý hradní komplex. Prohlédneme si 1.-5. nádvoří a vystoupáme na vyhlídkovou věž. Poté se vypravíme z obce Rešov k cca 1 km vzdáleným vodopádům, které leží na říčce Huntavě.

Celodenní výlet

VELKÉ LOSINY + DLOUHÉ STRÁNĚ

Cena pro ZŠ: 600/640/700

Zavítáme společně na renesanční zámek neblaze proslulý krvavými procesy s čarodějnicemi nebo do známé Ruční papírny – výběr dle dohody. Dále si  prohlédneme unikátní přečerpávací vodní elektrárnu v Jeseníkách. Shlédneme film,  půjdeme do strojovny a vyjedeme k horní nádrži v nadmořské výšce 1350 m.

Celodenní výlet

OLOMOUC – PEVNOST POZNÁNÍ + FORT KŘELOV

Cena pro ZŠ: 600/640/700

Navštívíme interaktivní muzeum vědy v bývalém dělostřeleckém skladu – Do historie!, Živá voda, Rozum v hrsti, Světlo a tma. Dále si prohlédneme Fort Křelov – mj. si projdeme tajemné zemní valy s loučemi. Také bude čas na centrum Olomouce.

Celodenní výlet

ZLATORUDNÉ MLÝNY + REJVÍZ + JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU

Cena pro ZŠ: 570/600/650

V romantickém údolí řeky Olešnice  je středověké hornické městečko, kde si i my zkusíme narýžovat nějaké zlato.  Se zastávkou u mechových jezírek  v rašeliništi na Rejvíze pojedeme do jeskyně Na Špičáku,  která je nejstarší písemně doloženou jeskyní ve střední Evropě.

Celodenní výlet

BAŤŮV ZLÍN

Cena pro ZŠ: 570/600/650

Navštívíme město, které proslavila obuvnická firma Baťa. Podíváme se do Baťovy vily, navštívíme nový Baťův institut 14/15 a zlínský mrakodrap (pojízdná pracovna atd.).

Celodenní výlet

BRUNTÁL + UHLÍŘSKÝ VRCH + VELKÝ ROUDNÝ

Cena pro ZŠ: 430/460/500

Nejprve zavítáme na bruntálský renesanční zámek, který je známý bohatými dobovými sbírkami. Poté si projdeme křížovou cestu na Uhlířském vrchu  a výlet zakončíme pohledem z rozhledny na vrchu Velký Roudný nad přehradou Slezská Harta.

Celodenní výlet

HRAD BOUZOV + MLADEČSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 560/590/640

Cena ZŠ: 600/630/680

Výlet na romantický hrad známý z mnoha  pohádek. Kromě klasické prohlídky jsou možné prohlídky “Z pohádky do pohádky” – 23.5. až 25.5. (speciální prohlídky pro děti MŠ a 1.-2.třídy ZŠ – potkají známé pohádkové postavy a zábavnou formou se seznámí s hradem) nebo „Život na …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ

Cena pro MŠ: 550/590/650

Podíváme se na bojiště, kde slavil triumf před více než 200 lety císař Napoleon. Podíváme se na kopce Žuráň a Santon a v Památníku Mohyla míru navštívíme multimediální expozici a kapli.  Dále se setkáme s napoleonským vojákem, který nám popovídá o jeho vojenském životě a …

Celodenní výlet

HUKVALDY + TARZANIE

Cena pro ZŠ: 570/600/650

Navštívíme největší lanový park v ČR. Čeká nás trasa dle dohody – Dětská trasa (100-140 cm), Junior trasa (120 cm+), Žlutá trasa (140 cm+, +40 Kč), Zelená trasa (140 cm+, +40 Kč), Černá trasa (165 cm+, +40 Kč).  Dále si prohlédneme rodiště Leoše Janáčka a …

Celodenní výlet

BESKYDY – PUSTEVNY + RADHOŠŤ

Cena pro ZŠ: 350/380/430

Pěší výlet po hřebeni Beskyd; autobusem vyjedeme na Pustevny, kde si prohlédneme Jurkovičovy stavby připravíme na cestu a vyrazíme po hřebeni  na horu Radhošť, cestou pozdravíme Radegasta. Z Radhoště po občersvení a výhledu po krajině vyrazíme do údolí. Podíváme se také Rožnova pod Radhoštěm.

Celodenní výlet

WROCLAW

Cena pro MŠ: 670/700/750

Pojeďte poznat “polské Benátky”.  Slezská metropole a čtvrté největší polské město – česky Vratislav nabízí k prohlédnutí nespočet kostelů, mostů a dalších historických staveb. Uvidíme i Halu Století a fontánu u ní. Také zjistíme co jsou Krasnale a spoustu z nich ve Wroclawi nalezneme. V …

Celodenní výlet

OSVĚTIM – MUZEUM AUSCHWITZ

Cena pro ZŠ: 650/700/770

Exkurze do největšího nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora. Projdeme si tábor Auschwitz s expozicemi  k jednomu  z nejhorších období lidských dějin. V táboře Birkenau uvidíme mj. plynové komory a krematoria. Exkurze (3-3,5 hod.) je pro žáky od 14 let. Při objednání exkurze je už nutno …

Celodenní výlet

ENERGYLANDIA

Cena pro ZŠ: 850/900/980

V obci Zator se nachází největší zábavní park v Polsku – komplex, kde se na rozlehlé ploše 26 hektarů nachází okolo 60 moderních rozličných technicky pokročilých zařízení a atrakcí, počínaje extrémními přes rodinné až k těm, které jsou určena pro nejmladší. Všechna jsou prezentována v tematických, stylizovaných …

Celodenní výlet

VÍDEŇ

Cena pro ZŠ: 840/900/990

V rakouské metropoli  zavítáme  k zámku Schönbrunn a projdeme se parkem. V centru města projdeme z Maria-Theresien Platz přes hrad Hofburg k chrámu sv. Štěpána  (dle dohody  další pamětihodnosti). Lze navštívit i  Přírodovědné muzeum (bez příplatku) nebo Hundertwasserhaus (dle dohody v den konání akce). Návštěvu …

Celodenní výlet