Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

OLOMOUC

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety od polodenních po celodenní – filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.
VZHLEDEM K AKTUÁLNÍ SITUACI JE UVEŘEJNĚNA NABÍDKA VÝLETŮ, KTERÁ BYLA PUBLIKOVÁNA V ÚNORU 2020 – VÝLETY NA ROK 2021 BUDOU VĚTŠINOU PLÁNOVÁNY NA STEJNÁ MÍSTA A CENY BUDOU PODOBNÉ – MOHOU SE LIŠIT PŘESNÁ DATA – POKUD BUDE MOŽNÉ VÝLETY ABSOLVOVAT, TAK BUDE TŘEBA INDIVIDUÁLNÍ DOHODA.

VELIKONOCE – ZÁMEČEK LEŠNÁ

Cena MŠ: 260/290/320

Cena ZŠ: 280/310/340

V termínu  23.3. až 9.4.  nabízí Muzeum Valašska v zámku Lešná u Valašského Meziříčí programy s velikonoční tematikou – v ceně jsou oba programy, rozdělíme se na 2 skupiny a ty se prostřídají: Tradiční Velikonoce: Přiblížení významu a průběhu Velikonoc s praktickými ukázkami lidových zvyků. …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELIKONOCE NA HRADĚ ŠTERNBERK

Cena MŠ: 250/270/290

Cena ZŠ: 300/320/340

Původně gotický hrad nabízí prohlídku velikonočně nazdobeného hradu s povídáním o historii Velikonoc a dále výrobu jedné velikonoční dekorace (Malování stojánku na vejce nebo Mozaikové velikonoční vejce nebo Pečení jidášů a zdobení velikonočních zajíčků z perníku). V termínech od 23.3. do 8.4.2020.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

BAREVNÉ VELIKONOCE

Cena pro MŠ i ZŠ: 220/240/260

V zámku Náměšť na Hané nás čeká prohlídka zámku se speciálním programem a velikonoční výzdobou, ve výtvarné dílně si zhotovíme dekoraci (děti si výrobek odnesou domů) a také mini jarmark výrobků lidových řemeslníků. V termínu 30.3. až 3.4. 2020.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD BOUZOV

Cena MŠ: 280/300/320

Cena ZŠ: 320/340/360

Romantický pseudogotický hrad nabízí klasickou prohlídku Hrad se představuje nebo speciální prohlídky pro školy: Z Pohádky do pohádky – děti potkají známé pohádkové postavy a zábavnou formou se seznámí s hradem, prohlídky jsou vhodné pro mateřské školy a základní školy nižšího stupně (1., 2. třída) …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK BOSKOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 350/370/400

Ve dnech 26.5., 27.5., 2.6., 3.6., 9.6. a 10.6. ožívá  boskovický  zámek  kostýmovanými  prohlídkami.  V parku bude dále připraven  doprovodný program – historické hry atd. Mimo uvedené termíny je možná klasická prohlídka empírového zámku (sleva 20 Kč za žáka) nebo hradu Boskovice (sleva 50,- Kč …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ŠTERNBERK

Cena MŠ: 200/220/250

Cena ZŠ: 250/270/300

Navštívíme  původně  gotický  hrad  a  prohlédneme si  Liechtensteinské  sbírky – navštívíme  kapli  a  pokoje  1. patra vybavené mobiliářem posledních majitelů. Lze  též  využít  speciální  programy  pro  školy – Tajemný hrad Harryho  Pottera, Dobytí pevnosti Boyard na hradě Šternberk, Bludiště na hradě Šternberk, Útěk z ostrova, Výlet do minulosti, …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Cena pro MŠ i ZŠ: 300/320/350

Prohlédneme si  expozici  Muzeum egyptské princezny  aneb cesta kolem světa –  věnovanou  starému  Egyptu, jež je koncipována jako staroegyptská hrobka s mumií.   Dále půjdeme  do Středověké mučírny  nebo do Alchymistické laboratoře  na  moravskotřebovském zámku – dle dohody.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD SOVINEC

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/290/320

Výlet do hradního komplexu v Nízkém Jeseníku, který byl založen  ve 14. století.  Součástí prohlídky jsou  hradní interiéry s památkovými (rytířský sál, kancelář nadlesního, oddychový sál, vinný a jídelní sklep, mučírna,..) a muzejními expozicemi (historie hradu, střelecké terče, zbraně a uniformy, historie lesnické školy, archeologické …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD STARÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu ve dvou variantách: Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HELFŠTÝN

Cena MŠ: 230/250/270

Cena ZŠ: 250/270/290

V jednom z největších hradních areálů uvidíme mimo jiné expozici uměleckého kovářství a historickou mincovnu. Vystoupáme také na vyhlídkovou  věž.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

PŘEROV – ARCHEOLOGIE V KOSTCE

Cena pro ZŠ: 190/210/230

Výlet do Přerova, kde navštívíme Malé školní muzeum mj. s rekonstrukcí obydlí lovců mamutů. Popovídáme si o pravěku a archeologii. Pak půjdeme naučnou stezkou lovců mamutů v Předmostí do Památníku lovců mamutů. Výlet možný pouze ve čtvrtky.

Polodenní výlet

SKANZEN RYMICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/290/320

Výlet do skanzenu v Rymicích, kde si prohlédneme interiéry domů vybavených tradičním inventářem kuchyní, světnic a hospodářských místností. K vidění je také dílna vesnického sedláře a stará kovárna s výhní a kovářským nářadím.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

RUČNÍ PAPÍRNA VELKÉ LOSINY

Cena MŠ: 330/360/400

Cena ZŠ: 350/380/420

Exkurze  do  papírny   ve  Velkých  Losinách  fungující  nepřetržitě  už od konce  16. století.   Prohlédneme si  prostředí  fungující  manufaktury – základní prohlídkový okruh je veden nejatraktivnějšími částmi objektu a součástí  je i detailní pohled na celý výrobní postup a návštěva autentických stěžejních pracovišť starobylého provozu výroby ručního …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HVĚZDÁRNA PROSTĚJOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 210/230/260

Prostějovská hvězdárna má připraveno nepřeberné množství vzdělávacích programů pro děti a žáky všech věkových kategorií. Rádi  Vás s nimi seznámíme a pokusíme se Vám poradit s výběrem toho optimálního pro Váš třídní kolektiv.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK ÚSOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/300/330

V původně gotickém hradu se nachází Lovecko lesnické muzeum s bohatými sbírkami zvířeny  z rozsáhlých lichtenštejnských panství a loveckých výprav ze světa. Dále si prohlédneme expozice Pohádky na zámku Úsov,  lesnického školství i Strašidelný labyrint.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁCHRANNÁ STANICE A DŮM PŘÍRODY BARTOŠOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

Exkurze do Bartošovic, kde probíhá záchrana zraněných či jinak hendikepovaných volně žijících živočichů a jejich následné vypouštění do volné přírody. Dozvíme se také něco o životě  dravých ptáků a o možnostech aktivně zasahovat do ochrany  životního prostředí.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HŘEBČÍN NAPAJEDLA

Cena pro MŠ i ZŠ: 300/320/350

Výlet  do  slavného   napajedelského  hřebčína,  který  je  jedním   z  nejslavnějších  a  nejznámějších  u  nás. Hřebčín   je   proslulý    svým   chovem    plnokrevníků  a pyšní se  celou řadou vítězů v našich i mezinárodních  prestižních dostizích.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

MACOCHA + PUNKEVNÍ JESKYNĚ

Cena pro MŠ i ZŠ: 370/390/420

Navštivte s námi jednu z nejznámnějších jeskyní v ČR. Ze Skalního mlýna nebo od horního můstku  propasti Macocha  se vydáme pěšky k jeskyni (2 km). Projdeme se chodbami s krápníkovou výzdobou  na dno propasti  a projedeme se na člunech po říčce Punkvě. Cena je bez …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

MLADEČSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 200/220/250

Cena ZŠ: 230/250/280

Složitý  labyrint  puklinových  chodeb  a dómů jeskyní je vytvořen  ve  vápencovém  vrchu  Třesín.  Podzemní  prostory   jsou  místy   bohatě  zdobeny  krápníky a sintrovými náteky.  Mezi  nejkrásnější  partie  patří  tzv. Chrám přírody a Panenská jeskyně.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 250/270/300

Cena ZŠ: 280/300/330

Navštivte s námi unikátní jeskynní systém evropského významu. Zavítáme do nejteplejší jeskyně v ČR s unikátní výzdobu tvořenou minerálem aragonit. Také se v případě zájmu můžeme podívat k Hranické propasti (nejhlubší v ČR).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

JAVOŘÍČSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 240/260/280

Cena ZŠ: 260/280/300

Čeká nás dlouhá trasa – 60 minut v podzemním  systému  Javoříčských  jeskyní. který  vytváří komplikovaný   komplex   chodeb,   dómů   a   propastí. Jeskyně  má  překrásnou  krápníkovou výzdobu,  jejíž  bohatost   vyniká   ve   dvou   mohutných   prostorách,  jimiž jsou Suťový dóm a dóm Gigantů.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VYŠKOV – ZOO + DINOPARK

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/400/430

Zoopark  Vyškov,   zaměřující  se   na  chov  domácích a hospodářských zvířat, nabízí také možnost navštívit Dinopark,   kam  se  dostaneme  turistickým  vláčkem. Využijte  možnosti  zavítat  do  prehistorie  ( 4D kino, modely dinosaurů, dětské paleontologické hřiště, …). DinoPark a ZOO PARK Vyškov představují ideální spojení, jak poznat dávno vyhynulé druhohorní …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO LEŠNÁ

Cena pro MŠ i ZŠ: 370/400/440

Jedna z nejlepších ZOO u nás nabízí rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat,  tropickou halu Yucatan,  průchozí  expozice, Zátoku rejnoků a spoustu dalšího.  V rámci ZOO je možná prohlídka zámku Lešná (+40,- Kč).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK RÁJEC – DIVADLO MRAK

Cena pro MŠ i ZŠ: 370/400/440

Na zámku v Rájci nad Svitavou v termínech 25.5. až 5.6.2020 probíhá oblíbená akce divadla Mrak – prohlídka zámeckých komnat, výstava divadelních kostýmů, výstava divadelních loutek a kulis, divadelní pohádka, opékání špekáčků.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DOLNÍ VÍTKOVICE – MALÝ SVĚT TECHNIKY

Cena pro ZŠ: 400/430/470

Expozice Malého světa techniky U6 je zakomponovaná do srdce industriálního objektu bývalé VI. energetické ústředny v Dolních Vítkovicích. Vraťte se do doby minulé, odhalte tajemství technických vynálezů a historii technického pokroku od průmyslové revoluce až po současnost. Celou výstavou Vás bude provázet Jules Verne a příběhová linka …

Prodloužený polodenní výlet

HELFŠTÝN + ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 350/370/400

Cena ZŠ: 380/400/430

Návštěva rozsáhlého hradního komplexu v předhůří Beskyd. Uvidíme mincovnu, kovářskou expozici a podíváme se na okolí z vyhlídkové věže. Dále se vypravíme na prohlídku unikátního jeskynního systému evropského významu.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

BRNO – HVĚZDÁRNA + CENTRUM MĚSTA

Cena pro MŠ i ZŠ: 390/410/440

Zrekonstruovaná brněnská hvězdárna nabízí programy v Digitáriu, což je zmodernizované planetárium – programy pro všechny věkové kategorie – přehled zašleme na vyžádání. Dále si projdeme historické centrum města – navštívíme Moravské náměstí se sochou Jošta Lucemburského, nám. Svobody s orlojem, Starou radnici s krokodýlem a …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SKANZEN ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/400/430

Jak žily minulé generace na Valašsku poznáme v našem  největším  skanzenu. Možnosti  prohlídek: Dřevěné městečko, Valašská dědina nebo Mlýnská dolina (v ceně je 1 okruh). Navštívíme také výrobnu svíček UNIPAR – prohlídka  výroby a vlastní výroba svíčky.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

KROMĚŘÍŽ – POHÁDKA NA ZÁMKU + PODZÁMECKÁ ZAHRADA

Cena pro MŠ i ZŠ: 350/380/420

Zavítáme na kroměřížský zámek, kde v prostorách Sally terreny ve vodních grottách shlédneme pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi (Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

JAK SE PEČE CHLEBA A BLANIČTÍ RYTÍŘI

Cena MŠ: 400/430/470

Cena ZŠ: 420/450/490

Exkurze do pekárny v Kunštátu. Uvidíme celý proces výroby pečiva – od přípravy těsta až k pečení, každý si také vyrobí vlastní pečivo. V nedaleké Rudce zavítáme do unikátní pískovcové jeskyně a lesoparku (rozhledna +20,- Kč). Nakonec si vyzvedneme upečené dobroty.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD BOUZOV + MLADEČSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 370/390/420

Cena ZŠ: 420/440/470

Výlet  na  romantický  hrad  známý  z mnoha  pohádek. Kromě klasické prohlídky  jsou možné prohlídky “Z pohádky do pohádky” – 18.5. až 22.5. (speciální prohlídky pro děti MŠ a 1.-2.třídy ZŠ – potkají známé pohádkové postavy a zábavnou formou se seznámí s hradem) nebo „Život na …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ

Cena pro ZŠ: 370/400/440

Podíváme se na bojiště,  kde slavil triumf před více než 200 lety císař Napoleon. Podíváme se na kopce Žuráň a Santon a v Památníku Mohyla míru  navštívíme multimediální expozici a kapli.  Dále na nás bude čekat napoleonský voják (výklad vč. výstřelu).

Prodloužený polodenní výlet

PVE DLOUHÉ STRÁNĚ

Cena pro ZŠ: 320/350/390

Exkurze na naši nejvýkonnější přečerpávací vodní elektrárnu – začneme v přednáškovém sále, kde se dozvíme vše teoreticky. Poté vyrazíme podzemním tunelem do strojovny a poté autobusem vyjedeme k horní nádrži, kterou celou obejdeme (vyhlídky).

Prodloužený polodenní výlet

FILMOVÝ UZEL ZLÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 470/500/540

Nové multimediální centrum v areálu filmových atelierů ve Zlíně nabízí pohled do historie ateliérů, výstavy a workshopy –  prohlédneme si expozice a vyzkoušíme si  různé  animační  techniky.  V případě zájmu možná zastávka v centru města Zlín (náměstí, mrakodrap). Případně lze také přidat muzeum Baťův institut …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK PLUMLOV + HVĚZDÁRNA PROSTĚJOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 340/360/390

Na zámku nad Plumlovskou přehradou si prohlédneme zámeckou historickou expozici (keramika, zbraně,…) a též Pohádkové  sklepení. Následně se zajímavou formou dozvíme něco o naší obloze a nekonečném vesmíru (programy pro všechny věkové kategorie).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN + LEŠNÁ U VAL.MEZIŘÍČÍ

Cena MŠ: 360/390/430

Cena ZŠ: 370/400/440

V Novém Jičíně poznáme jak se vyrábí pokrývky hlavy a taky si je vyzkoušíme. Zámek Lešná u Valašského Meziříčí nabízí společenskovědní i přírodovědné programy – např. Bájesloví Valašska, Bylinky trochu jinak, Já jsem malý mysliveček, Jak šel čas na zámku, Kámen v pravěku, Není houba …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HŘEBČÍN NAPAJEDLA + PLAVBA LODÍ + ROZHLEDNA SALAŠ

Cena pro MŠ i ZŠ: 490/520/560

Na výletě  se dozvíme  spoustu zajímavostí  o lodní dopravě,  čeká nás  hodinová vyjížďka po Baťově kanálu a řece Moravě.  V Napajedlích  navštívíme jeden z největších  hřebčínů  na  Moravě.  Dále se přesuneme do vesnice Salaš a půjdeme na stejnojmennou rozhlednu – kovová rozhledna s dřevěným obložením …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

BRNO

Cena pro ZŠ: 330/360/400

Výlet  do moravské metropole nabízí několik možností, kam lze zavítat. V jednom dni je ideální návštěva dvou míst a centra města (Stará radnice, nám. Svobody). Možnosti jsou: VIDA! – science centrum (+90,- Kč – základní vstup, výukový program 40,- Kč), Technické muzeum- stálé expozice, technická …

Celodenní výlet

PRAHA

Cena pro ZŠ: 650/690/750

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží,  zavítáme do chrámu sv. Víta,  Starého královského paláce i do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské …

Celodenní výlet

NOVÝ JIČÍN + ŠTRAMBERK

Cena pro MŠ i ZŠ: 450/480/520

Ve městě s kloboukářskou tradicí zavítáme do expozic Historie kloboučnictví (technologie výrobního procesu, zkoušírna, ateliér) a Generál Laudon (interaktivní  expozice).  Ve Štramberku poznáme dílo Zdeňka Buriana, výrobu štramberských uší i hrad Trúba.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK BUCHLOVICE + VELEHRAD + MODRÁ

Cena MŠ: 450/470/500

Cena ZŠ: 500/520/550

Prohlédneme si malebný zámek s krásnými interiery a park, jež představuje jednu z našich nejvýznamnějších  památek tzv. historické zeleně. Pak  navštívíme poutní místo Velehrad a Modrou (Archeoskanzen nebo Živá voda).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÉ HRADY + TOULOVCOVY MAŠTALE

Cena pro MŠ i ZŠ: 500/530/570

Zámecký komplex v Nových Hradech bývá nazýván „Malý Schönbrunn“ nebo „České Versailles”.  V areálu nalezneme  i různé  druhy zahrad,  labyrint či minizoo.  Dále nás čeká  procházka  malebným krajem Toulovcových maštalí a výstup na rozhlednu Terezka.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ARCHEOSKANZEN MODRÁ + HŘEBČÍN NAPAJEDLA

Cena MŠ: 460/490/530

Cena ZŠ: 470/500/540

Výlet do archeologického skanzenu  v lokalitě původního Velkomoravského osídlení (od 8.6. do 19.6. rozšířená prohlídka Týden na Velké Moravě – příplatek 50 Kč).  Navštívíme také církevní areál Velehrad nedaleko skanzenu. Případně možno ještě přidat Živou vodu (+60 Kč). Rovněž si prohlédneme jeden z největších a …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VEVEŘÍ + PLAVBA LODÍ + ZOO BRNO

Cena pro MŠ i ZŠ: 520/550/600

Dopoledne navštívíme hrad Veveří, kde se během prohlídky reprezentačních místností dozvíme vše podstatné z historie hradu (možno jen areál hradu – volná prohlídka všech nádvoří hradu, včetně možnosti vstupu na Prachovou věž a vybrané sezonní výstavy v sále za hlavní pokladnou či v přízemí Anglického traktu …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

RADUŇ + HRADEC NAD MORAVICÍ

Cena MŠ: 470/500/540

Cena ZŠ: 500/530/570

Původně středověká tvrz v Raduni byla přestavěna ze zchátralého zámku na venkovské sídlo v empírovém stylu – prohlédneme si jižní zámecký okruh – možno přidat Oranžerii (+30 Kč). Dále navštívíme zámek Hradec nad Moravicí – Edukace s prohlídkou zámku – prohlídkový okruh zaměřený na vzdělávání …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

BOSKOVICE + SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 390/420/470

Cena ZŠ: 420/450/500

Ve  městě  sedmizubéhohřebene  máme možnost navštívit  romantický goticko – renesanční hrad nebo empírový zámek (přípl. 30,- Kč) a také si projdeme židovskou čtvrt. Potom se vydáme do krásných Sloupsko-šošůvských jeskyní (kratší okruh – 60 minut).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŽIVÁ VODA MODRÁ + HRAD BUCHLOV

Cena MŠ: 470/500/550

Cena ZŠ: 500/530/580

Nejprve zavítáme na středověký hrad na vrcholcích Chřibů – trasa Procházka starým hradem nebo S pastelkami po hradu (do 4.třídy). Poté se vydáme ke kapli sv. Barbory.  Zbytek dne strávíme v Modré, kde se nacházejí velmi zajímavé expozice mj. s podvodním tunelem. Možnost koupání.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

OSTRAVA

Cena pro ZŠ: 370/400/440

Moravskoslezská  metropole  nám nabízí spoustu zajívých míst k návštěvě  –  během jednoho dne je ideální výběr dvou míst (dle dohody): Dolní Vítkovice – Malý svět techniky (+ 70,- Kč), Dolní Vítkovice – Svět techniky (+ 130,- Kč), Dolní Vítkovice – Vysokopecní okruh bez nástavby (+ …

Celodenní výlet

PVE DALEŠICE (ALT. JE DUKOVANY) + PLAVBA LODÍ

Cena pro ZŠ: 480/510/550

Zavítáme do infocentra přečerpávací vodní elektrárny na Dalešické přehradě a z ochozu nahlédneme také do strojovny elektrárny. Alternativně  zmodernizované  informační centrum jaderné elektrárny Dukovany (větší obsazenost). Podíváme se také na Mohelenskou hadcovou step. Nakonec poplujeme lodí po Dalešické přehradě k Wilsonově skále a zpět.

Celodenní výlet

VELKÉ LOSINY + DLOUHÉ STRÁNĚ

Cena pro ZŠ: 500/530/570

Zavítáme   společně   na  renesanční  zámek   neblaze  proslulý  krvavými  procesy  s  čarodějnicemi nebo do známé Ruční papírny – výběr dle dohody. Dále si  prohlédneme  unikátní  přečerpávací vodní elektrárnu v Jeseníkách.  Shlédneme film,  půjdeme do strojovny a vyjedeme k horní nádrži v nadmořské výšce 1350 m.

Celodenní výlet

SKLÁRNY KVĚTNÁ + KOVOZOO STARÉ MĚSTO

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Exkurze do Moravských skláren Květná, kde poznáme práci sklářů a jak se sklo vyrábí. Ve Starém Městě exkurze do firmy zabývající se recyklací – kongresové centrum  s  filmem,  komentovaná  projížďka vláčkem Steelinka,  letadlo L-610,  loď  Naděje,  maják Šrotík, KOVOZOO.

Celodenní výlet

VČELAŘSTVÍ CHLEBOVICE + HUKVALDY

Cena pro MŠ i ZŠ: 450/480/520

Ve včelařském naučném areálu  poznáme  provázanost  přírodních procesů – prohlédneme si  muzeum  s videoprojekcí i naučný včelín,  uvidíme jak se vyrábí svíčky  a sami si také svíčku vyrobíme. Dále navštívíme Janáčkovy Hukvaldy – hrad nebo expozici Tropic (na výběr).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŠTRAMBERK + KOPŘIVNICE

Cena pro ZŠ: 450/470/500

V městečku Štramberk  s křivolakými uličkami,  které  lemují roubené chalupy  s doškovými střechami  navštívíme hrad Trúba,  opředený celou řadou pověstí. Také navštívíme   pekárnu  “štramberských  uší”.   V  muzeu  Tatrovek  si  přijdou  na  své  milovníci  krásných  strojů.

Celodenní výlet

LITOMYŠL + POLIČKA

Cena pro ZŠ: 500/530/570

Na výletě do rodiště Bedřicha Smetany navštívíme renesanční litomyšlský zámek (UNESCO),  prohlédneme si zbytek tohoto krásného města  a pak ještě vyrazíme do města Poličky,  odkud pocházel  další  významný skladatel  Bohuslav Martinů a vystoupáme do jeho pokojíku v městské věži.

Celodenní výlet

VOJENSKÉ MUZEUM KRÁLÍKY + TVRZ HŮRKA

Cena pro ZŠ: 520/550/600

V Králíkách nás čeká zážitkový program – vyzkoušíme  si střelbu z vojenské vzduchovky,  rozborku a sborku útočné pušky SA vz.58  a na  PV3S M2  nebo  T815 si  projedeme  místní  tankodrom.  Dále  si  prohlédneme   pevnost, která byla součástí tzv. “betonové hranice”.

Celodenní výlet

ŽIVOT NA VELKÉ MORAVĚ + KOVOZOO STARÉ MĚSTO

Cena pro ZŠ: 500/530/580

V archeoskanzenu Modrá  se vrátíme do období Velké Moravy – prohlídka skanzenu, ukázky dobového života, pečení placek,  ukázky  řemesel  atd.  – v termínu 8.6. až 19.6. Dále navštívíme unikátní ZOO  ze železa,  maják  Šrotík,  loď  Naději, letadlo L-610 i vyhlídkovou lávku.

Celodenní výlet

KOMEDIANTI NA KÁŘE – HRAD VEVEŘÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 520/550/600

Na hradě Veveří probíhá  od 2.6. do 18.6. program, kde bude možné vyzkoušet si různá středověká řemesla  (např.  ražba mincí)  a  výtvarnou  dílnu,  vidět repliky chladných zbraní, výstavu loutek a pohádkové představení. Celá akce je situována do části hradu nazvané „Přihrádek“, což je hradbami uzavřený …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ŠIKLŮV MLÝN – WESTERN

Cena pro ZŠ: 480/510/550

Co na vás čeká v Šiklandu? Zábava. Organizovaná i volná. Společná i individuální. Aktivní i pasivní. Čeká na vás přívětivý a vtipný moderátor ze Šiklova mlýna, zvířátka, oblíbený vědomostní kvíz, humorné divadlo, westernová show, indiánská vesnice, activpark a soutěže o ceny. Možnost vyzkoušet si různé atrakce (nejsou …

Celodenní výlet

RANČ KOSTELANY – DIVOKÝ ZÁPAD

Cena MŠ: 450/480/520

Cena ZŠ: 500/530/570

Čeká nás program, během něhož si děti v areálu Ranče Kostelany projdou stáje s koňmi, mohou si vyzkoušet jízdu na koni, ale naučí se i základním povelům a práci s nimi. Součástí programu jsou westernové soutěže (např. hod tomahawkem, lukostřelba – samozřejmě pod dohledem zkušených instruktorů:-)) …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

WESTERNOVÉ MĚSTEČKO BOSKOVICE

Cena pro ZŠ: 520/550/590

Výlet do boskovického westernového městečka s programem v termínech 2.6.-4.6., 9.6.-11.6. 2020. Na hlavní ulici našeho městečka Vás přívítá šerif, dostanete jednoduchou instruktáž k programu a  pobytu v areálu a vypravíte se do jezdecké arény, kde uvidíte krásnou ukázku přirozené komunikace člověka a koně. Odpoledne Vás ve …

Celodenní výlet

ZLATORUDNÉ MLÝNY + REJVÍZ + JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU

Cena pro ZŠ: 500/530/570

V romantickém údolí řeky Olešnice  je středověké hornické městečko, kde si i my zkusíme narýžovat nějaké zlato.  Se zastávkou u mechových jezírek  v rašeliništi na Rejvíze pojedeme do jeskyně Na Špičáku,  která je nejstarší písemně doloženou jeskyní ve střední Evropě.

Celodenní výlet

BESKYDY – PUSTEVNY + RADHOŠŤ

Cena pro ZŠ: 340/370/410

Pěší výlet po hřebeni Beskyd; autobusem vyjedeme na Pustevny, kde si prohlédneme Jurkovičovy stavby připravíme na cestu a vyrazíme po hřebeni  na horu Radhošť, cestou pozdravíme Radegasta. Z Radhoště po občersvení a výhledu po krajině vyrazíme do údolí. Podíváme se také Rožnova pod Radhoštěm. Možno …

Celodenní výlet

CHKO PÁLAVA + MIKULOV + PLAVBA LODÍ

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Na vápencovém pohoří uprostřed vinohradů nejprve zdoláme Stolovou horu, dále půjdeme přes Sirotčí hrádek, Klentnici a zahájíme výstup na Děvín (549 m), pak sejdeme přes zříceninu Děvičky do Pavlova nebo Dolních Věstonic. Podíváme se také do Mikulova a na závěr nás ještě čeká plavba lodí …

Celodenní výlet

OSVĚTIM – MUZEUM AUSCHWITZ

Cena pro ZŠ: 740/780/830

Exkurze do největšího nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora. Projdeme si tábor Auschwitz s expozicemi  k jednomu  z nejhorších období lidských dějin.  V táboře Birkenau  uvidíme mj. plynové komory  a krematoria. Exkurze (3-3,5 hod.) je pro žáky od 14 let. Vzhledem k velkému zájmu je třeba …

Celodenní výlet

TRENČÍN + ČACHTICKÝ HRAD

Cena pro ZŠ: 550/590/650

V Trenčíně byli už staří Římané, tak proč ne my ? Prohlédneme si starobylý Trenčianský hrad, který má za sebou opravdu bohatou minulost.  Zbyde čas na procházku Trenčínem.  Z Trenčína vyrazíme do Čachtic a půjdeme po stopách Čachtické paní na její hrad.

Celodenní výlet

BRATISLAVA

Cena pro ZŠ: 520/550/600

Ve slovenském hlavním městě zavítáme na Slavín, Bratislavský hrad a do historického centra.  Dále máme v případě zájmu na výběr: Bibiana – mezinárodní dům umění pro děti (+ 1,5 E),  ZOO + Dinopark (+ 5 E), Michalská brána – Muzeum zbraní, vyhlídka (+ 1,5 E), …

Celodenní výlet

SOLNÉ DOLY VĚLIČKA + KRAKOV

Cena pro ZŠ: 1100/1150/1250

Nedaleko Krakova nalezeme přes 700 let starý důl. Během prohlídky se dostaneme 135 metrů pod povrch a mj. uvidíme  podzemní jezero,  kapli sv. Kingy a další. Dále navštívíme starobylý Krakov, kde si prohlédneme katedrálu na Wawelu, Rynek Glowny, Sukiennicu,…

Celodenní výlet

VÍDEŇ

Cena pro ZŠ: 570/600/650

V rakouské metropoli  zavítáme  k zámku Schönbrunn a projdeme se parkem. V centru města projdeme z Maria-Theresien Platz přes hrad Hofburg k chrámu sv. Štěpána  (dle dohody  další pamětihodnosti). Lze  navštívit  i  Přírodovědné muzeum (bez příplatku) nebo Hundertwasserhaus (dle dohody v den konání akce). Návštěvu …

Celodenní výlet

BUDAPEŠŤ

Cena pro ZŠ: 900/950/1050

Poznáme  krásy  hlavního města Maďarska.  Začneme na Gellértově vrchu  (Citadela, socha Svobody, výhled na  Budu  i Pešť).  Následuje  Hradní  vrch  (Matyášův chrám, Rybářská bašta), v Pešti Parlament, Štěpánský chrám, Váciho třída, Velká tržnice a další dle dohody. Možná i jízda historickým metrem (jízdenka 30 Kč).

Celodenní výlet