Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

OLOMOUC

Nabídka výletů a exkurzí na rok 2018 se zpracovává a bude připravena na začátku 2. pololetí.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/300

Prohlédneme si  expozici  Muzeum egyptské princezny  aneb cesta kolem světa –  věnovanou  starému  Egyptu, jež je koncipována jako staroegyptská hrobka s mumií.   Dále půjdeme  do Středověké mučírny  nebo do Alchymistické laboratoře  na  moravskotřebovském zámku – dle dohody.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD SOVINEC

Cena pro MŠ i ZŠ: 230/250/270

Výlet do hradního komplexu v Nízkém Jeseníku, který byl založen  ve 14. století.  Součástí prohlídky jsou  hradní interiéry s památkovými (rytířský sál, kancelář nadlesního, oddychový sál, vinný a jídelní sklep, mučírna,..) a muzejními expozicemi (historie hradu, střelecké terče, zbraně a uniformy, historie lesnické školy, archeologické …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD STARÝ JIČÍN

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/300

Na  hradě  na Starojickém kopci  se již  podepsal zub času,  ale může nabídnout  zajímavou prohlídku areálu a  hradní  věže  s  expozicí  o  historii  hradu  v několika variantách: Prohlídka strážní věže v doprovodu kastelána, oděného v dobovém kostýmu. Děti si vyslechnou veselé vyprávění o historii hradu a mnoho …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HELFŠTÝN

Cena MŠ: 200/210/230

Cena ZŠ: 210/220/240

V jednom  z největších hradních areálů  uvidíme mimo jiné expozici  uměleckého kovářství a historickou mincovnu.  Vystoupáme  také  na  vyhlídkovou  věž.  V termínu 5.6. až 8.6. možno využít programu Loutkování a tvořivé dílny pro MŠ a žáky 1. stupně ZŠ v podání Studia Bez kliky (+80,- …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

PŘEROV – ARCHEOLOGIE V KOSTCE

Cena pro MŠ i ZŠ: 160/180/200

Výlet do Přerova,  kde navštívíme  Malé školní muzeum  mj. s rekonstrukcí obydlí lovců mamutů. Popovídáme si  o pravěku a archeologii. Pak půjdeme naučnou stezkou  lovců mamutů v Předmostí do Památníku lovců mamutů  (dle kondice a počasí i na přírodní vyučovací hřiště). Výlet možný pouze ve …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK CHROPYNĚ

Cena pro MŠ i ZŠ: 220/240/260

Výlet na chropyňský zámek, který stojí na místě středověké  rovinné  tvrze  vodního typu.  Prohlédneme si  Ječmínkův   a  Rytířský  sál,   kde  je  stálá  expozice  z   dějin   Chropyně   a  také   se  seznámíme  s  dílem  místního rodáka Emila Filly.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SKANZEN RYMICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 220/240/260

Výlet  do skanzenu  v  Rymicích,  kde  si  prohlédneme  interiéry  domů   vybavených   tradičním   inventářem  kuchyní,  světnic  a hospodářských místností.  K vidění  je  také  dílna vesnického  sedláře  a  stará  kovárna  s výhní a kovářským nářadím.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

PO STOPÁCH ČARODĚJNICKÝCH PROCESŮ

Cena pro ZŠ: 240/260/290

Poznáme  neslavné období  v dějinách města  Šumperk.  Uvidíme,  kde a jak  oběti procesů  a jejich trýznitelé  žili. Podíváme  se  do expozice  Čarodějnické  procesy a  uvidíme   kudy   procházel   průvod   s  odsouzenými.  Celé město si pak prohlédneme z radniční věže.

Polodenní výlet

MORAVSKÁ GOBELÍNOVÁ MANUFAKTURA

Cena pro ZŠ: 250/270/300

Ve Valašském Meziříčí  můžeme shlédnout tkalcovské  vybavení  z přelomu 19. a 20. stol.,  na kterém dodnes  pracují  zkušené  tkadleny  a  vazačky.   Dále  uvidíme   kobercovou  dílnu,  gobelínovou dílnu  a práci restaurátorek.   Možnost zavítat i do místní hvězdárny (+50,- Kč) – prodloužení výletu.

Polodenní výlet

RUČNÍ PAPÍRNA VELKÉ LOSINY

Cena MŠ: 280/300/330

Cena ZŠ: 300/320/350

Exkurze  do  papírny   ve  Velkých  Losinách  fungující  nepřetržitě  už od konce  16. století.   Prohlédneme si  prostředí  fungující  manufaktury – základní prohlídkový okruh je veden nejatraktivnějšími částmi objektu a součástí  je i detailní pohled na celý výrobní postup a návštěva autentických stěžejních pracovišť starobylého provozu výroby ručního …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DLOUHÉ STRÁNĚ

Cena pro ZŠ: 290/320/360

Exkurze   na  naši  nejvýkonnější   přečerpávací  vodní  elektrárnu – začneme  v  přednáškovém  sále,  kde  se  dozvíme  vše  teoreticky.   Poté  vyrazíme  podzemním  tunelem  do  strojovny  a  poté  autobusem  vyjedeme  k horní nádrži, kterou celou obejdeme (vyhlídky).

Polodenní výlet

HVĚZDÁRNA PROSTĚJOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 170/180/200

Prostějovská  hvězdárna   má  připraveno  nepřeberné množství vzdělávacích programů pro děti a žáky všech věkových   kategorií.   Rádi   Vás   s   nimi   seznámíme  a pokusíme se  Vám poradit  s výběrem toho optimálního pro Váš třídní kolektiv.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK ÚSOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 240/250/270

V původně  gotickém hradu  se nachází  Lovecko lesnické muzeum  s bohatými sbírkami zvířeny  z rozsáhlých lichtenštejnských panství a loveckých výprav ze světa.  Dále si prohlédneme expozice Pohádky na zámku Úsov,  lesnického školství i Strašidelný labyrint.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁCHRANNÁ STANICE A DŮM PŘÍRODY BARTOŠOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 250/270/300

Exkurze do Bartošovic, kde  probíhá  záchrana  zraněných či jinak hendikepovaných volně žijících živočichů a jejich následné vypouštění do volné přírody. Dozvíme se také něco o životě  dravých ptáků  a  o možnostech  aktivně zasahovat do ochrany  životního prostředí.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HŘEBČÍN NAPAJEDLA

Cena pro MŠ i ZŠ: 260/280/300

Výlet  do  slavného   napajedelského  hřebčína,  který  je  jedním   z  nejslavnějších  a  nejznámějších  u  nás. Hřebčín   je   proslulý    svým   chovem    plnokrevníků  a pyšní se  celou řadou vítězů v našich i mezinárodních  prestižních dostizích.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ