Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety a filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.

CESTA DO POHÁDKY – POHÁDKOVÁ KOVÁRNA

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/320

U  nedalekého  Tálínského  rybníka  si dali  uprostřed malebné vesničky Selibov dostaveníčko čerti,  skřítci, hastrmani,  víly  a  další  pohádková  havěť.  Čeká  nás prohlídka  pohádkové expozice,  tvořivá dílna,  hledání  pokladu a je zde i možnost opékání buřtů.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

BOROVANY + ZOO DVOREC

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/320

Na zámku v Borovanech  je pro letošní rok opět připravena pohádka od divadélka KOS  (Pan doktor Léčímrád) –  od 27.5. do 7.6.2019. Před nebo po pohádce (dle obsazenosti) zavítáme   do  nedaleké  zoologické  zahrady  nebo na Půdu plnou pohádek v Borovanském mlýně (sleva 20,-).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

STATEK NETĚCHOVICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích nabízí pro školy výukové programy (Mléko, Obilí, Ovčí vlna, Zvířata na statku, Rostliny na statku), při nichž si děti mohou samy všechno vyzkoušet a zažít tak zemědělství na vlastní kůži. Krom toho je čeká spousta zábavy v interaktivních expozicích, traktory …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

POHÁDKA NA ZÁMKU JINDŘICHŮV HRADEC

Cena pro MŠ i ZŠ: 320/340/360

Na zámku v Jindřichově Hradci máme možnost  shlédnout pohádku ČERTŮV POKLAD v termínu 21.5. až 23.5. 2019. Dále si projdeme  historické centrum města, podíváme se i na 15. poledník.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HOUBOVÝ PARK A RÁJ SKŘÍTKŮ

Cena pro MŠ i ZŠ: 350/370/400

V Roseči nedaleko Jindřichova Hradce nás čeká program: Po stopách zvířat – nově upravená výpravná cesta za dobrodružstvím, vhodná pro všechny věkové kategorie. Je základní stezkou k environmentálnímu programu „ Život kolem nás“. Projdeme se bosonohou stezkou s bludištěm, během které dohledáváme stopy zvířat, která …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO VĚTROVY

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

Navštívíme znovuotevřenou zoologickou zahradu nedaleko Tábora,  kde více než jednu třetinu  tvoří chráněné  druhy zvířat.  Zahradu  si projdeme  s odborníkem, který  představí  jednotlivé  druhy  zvířat.  Možné  je i komentované krmení zvířat (po dohodě).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOOPARK NA HRÁDEČKU

Cena pro MŠ i ZŠ: 280/300/330

Soukromá zoologická zahrada s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce. Nyní zde nalezneme 8 druhů drápkatých opic, lemury, pumy, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další… Momentálně chová cca 80 …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HUSITSKÉ MUZEUM TÁBOR

Cena pro MŠ i ZŠ: 300/320/350

Výlet do starobylého města založeného Husity v 1. pol. 15. století během revolučních bouří. Navštívíme Husitské muzeum  se zajímavou  expozicí Husité,  podíváme se i do Gotického sálu a prozkoumáme středověké podzemní chodby pod Žižkovým náměstím.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK ČERVENÁ LHOTA

Cena MŠ: 240/260/280

Cena ZŠ: 270/290/310

Původně tvrz ze 14. století, jež stojí na ostrůvku uprostřed jezera,známe ze spousty televizních i filmových pohádek.  Prohlédneme si  zámecké  interiery  1. patra a  mj.  zjistíme,   proč  má  zámek  typickou  červenou barvu. Projdeme se také kolem rybníka u zámku.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK KRATOCHVÍLE

Cena MŠ: 220/240/260

Cena ZŠ: 260/280/300

Kratochvíle  je  renesanční  zámek  s vodním příkopem kolem hlavní budovy. Při prohlídce nás čekají zámecké místnosti  (Zlatý  pokoj,  Vladařův  pokoj,  Velký horní sál s vlašským krbem,…)  a  expozice  doby  renesance. Projdeme si také renesanční zámeckou zahradu.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK TŘEBOŇ

Cena pro MŠ i ZŠ: 240/260/280

Výlet do významného historického i lázeňského města. Trasa Rožmberské renesanční interiery  nám připomene dobu  posledních  Rožmberků.   Také možno  přidat prohlídku  Schwarzenberské  hrobky,  kde je pochováno 26 členů tohoto rodu (+ 60,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SÝPKA STROPNICE

Cena pro MŠ i ZŠ: 260/280/300

V  nově  otevřené  expozici  v  Novohradských  horách nalezneme interaktivní expozice,  kde autentické exponáty voní historií – to vše v budově sýpky s rozhlednou a  funkční  technologií  skladování obilí.  Každý si také uplete vlastní housku, která se na místě upeče.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ROŽMBERK

Cena MŠ: 250/270/290

Cena ZŠ: 300/320/350

Výlet  na  hrad „pětilisté růže“ založený ve 13. století Vokem z Prčic.  Máme  na výběr  ze 2 standardních tras:  Buqoyské sbírky nebo Soukromé pokoje s věží – k těmto okruhům možno přidat prohlídku  Katovny – Muzeum hrdelního soudnictví s replikami mučících nástrojů (+ 20,- Kč). …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK JINDŘICHŮV HRADEC

Cena MŠ: 230/250/280

Cena ZŠ: 290/310/340

V Jindřichově Hradci navštívíme komplex budov hradu a zámku, jež je po Pražském hradu a Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším zámeckým areálem u nás. Prohlídková trasa dle dohody – Adamovo stavení nebo Gotický palác. Projdeme si také centrum města.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÉ HRADY

Cena MŠ: 240/260/280

Cena ZŠ: 260/280/300

Původně  gotický  hrad byl  po požárech barokně rozšířen.  Prohlédneme si  rozlehlý  hradní areál a expozice věnované historii rodu Buquoyů a novohradskému sklářství.  Lze také absolvovat vycházku  Tereziným údolím.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

POHÁDKOVÝ DŮM + ZÁMECKÁ VĚŽ – ČESKÝ KRUMLOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 310/330/350

Výstava v kabinetu loutek představuje přes 200 historických loutek, takže uvidíme např. jihočeskou svatbu, vodníky i s utopencem,  loupežníky z hvozdů Blanského lesa a Šumavy, ďábly nebo třeba Spejbla s Hurvínkem. Na závěr prohlídka města a vyhlídka ze zámecké věže. Vyšší cena je způsobena poplatkem …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

KROKODÝLÍ ZOO + EXOTICKÁ PŘÍRODA – PROTIVÍN

Cena MŠ: 280/300/330

Cena ZŠ: 320/340/380

V unikátní ZOO chovající na 22 druhů krokodýlů uvidíme i želvy, hady a ještěry.  V  místním muzeu  uvidíme např.  tropické pavouky,  korálové  ryby  nebo  pouštní ještěry (neživé).   Dále  možno   navštívit   Zoologické  muzeum s kostrami zvířat nebo pivovar Platan (přípl.).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

CHÝNOVSKÁ JESKYNĚ

Cena MŠ: 260/280/300

Cena ZŠ: 290/310/330

Vchod  do  jeskyně  se  nachází  ve  svahu  534 metrů nad mořem.  Celková délka jeskynního systému je více než 1200 metrů, zpřístupněno je 220 metrů.  Jeskyně  je zajímavá  střídáním  světlých  a  tmavých  mramorů a rozsáhlou kolonií netopýrů.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

MUSEUM FOTOATELIER SEIDEL

Cena pro ZŠ: 310/330/350

V Českém Krumlově poznáme jedinečný a více než 100 letý fotografický ateliér.  Uvidíme film, vyzkoušíme si práci s fotoaparátem,  poznáme práci v temné komoře, vyrobíme si fotogram,  na památku si odvezeme černobílou fotku skupiny a další. Program cca 2 hodiny. Pro žáky od 10-ti let. …

Polodenní výlet

ZEMSKÝ HŘEBČINEC + PRÁCHEŇSKÉ MUZEUM – PÍSEK

Cena pro MŠ i ZŠ: 270/290/320

Nejprve navštívíme  Zemský hřebčinec,  kde nás čeká prohlídka historického areálu i stájí,  v nichž se nachází na 60 koní. Rozměrná akvária s živými rybami našich řek a rybníků,  expozici Zlato v Pootaví a další uvidíme v píseckém muzeu.

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

REGIONÁLNÍ MUZEUM + MUZEUM VLTAVÍNŮ – ČESKÝ KRUMLOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 310/330/350

Navštívime Regionální muzeum kde se nachází unikátní keramický model historického centra v měřítku 1:200, originální barokní lékárna a další zajímavosti.  Dále zavítáme do expozic, které nám odhalí tajemství vesmíného kamene pojmenovaném podle naší známé řeky. Vyšší cena je způsobena poplatkem města Český Krumlov za výstup …

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

GRAFITOVÝ DŮL – ČESKÝ KRUMLOV

Cena pro ZŠ: 270/290/310

V místním grafitovém dole si můžete prohlédnout atraktivní podzemí, kde se dodnes těží. Do dolů sjedeme důlním vláčkem oblečeni v ochranném oděvu s přilbou a pak budeme pokračovat pěšky po trase dlouhé 1,8 km. Pojeďte poznat hornickou práci.

Polodenní výlet

POMOC PŘÍRODĚ – TÝN NAD VLTAVOU

Cena pro MŠ i ZŠ: 240/260/280

Na vrchu Semenec je možno  navštívit  stanici,  která se zabývá  poznáním  přírody.  Pro školy je připraveno několik  různých  programů   dle  věku  dětí –  zašleme poštou či e-mailem. Půjdeme i na rozhlednu.  Lze také navštívit muzeum s expozicí Svět loutek (+30,- Kč).

Polodenní výlet

MŠ, ZŠ

VODNÍ ELEKTRÁRNA LIPNO

Cena pro ZŠ: 230/250/270

Vodní elektrárna Lipno I je součástí vltavské kaskády. Její  nádrž  s  rozlohou  téměř  5000 ha  představuje svou  plochou  naše  největší  umělé  jezero.  Návštěva této elektrárny  nám ukáže,  jak lze elektřinu vyrábět levně a čistě z obnovitelného zdroje.

Polodenní výlet

BUŠKŮV HAMR + TROCNOV

Cena pro ZŠ: 220/240/260

Buškův  hamr  byl  založen  v  roce 1870  v sousedství kostního  mlýnu,  jež vyráběl z kostí potaš  pro skláře a  mydláře.  Později  sloužil  k výrobě  hospodářského nářadí a třeba i stanových kolíků. Po prohlídce se přesuneme na Žižkův dvorec k památníku Jana Žižky.

Polodenní výlet

JE TEMELÍN

Cena pro ZŠ: 160/180/200

Na  exkurzi  do  naší  nejznámější  jaderné elektrárny odhalíme  tajemství štěpení atomového jádra.  Cestou a během interaktivní prohlídky se zamyslíme nad principy   trvale  udržitelného  rozvoje   a   alternativními energetickými zdroji.

Polodenní výlet

MEVPIS VODŇANY

Cena pro ZŠ: 260/280/300

Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany nabízí pro školy prohlídky vodňanských pracovišť Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. Zavítáme na 2 pracoviště – Genetické rybářské centrum a Experimentální rybochovné pracoviště a pokusnictví. Genetické rybářské centrum – pracoviště se může pochlubit …

Polodenní výlet

ČERVENÁ LHOTA – POHÁDKA + ZÁMEK

Cena MŠ: 330/350/380

Cena ZŠ: 360/380/410

Během  dne  si  prohlédneme  zámek  známý  z mnoha pohádek a také nás čeká pohádka – různé pohádky dle uvedených termínů: 28. 5. 2019 Zlatovláska – Dell arte 29. 5. 2019 Šípková Růženka – Divadlo Dell Arte 30. 5. 2019 Sněhurka – Divadlo Del arte 4. …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

PÍSEK – SLADOVNA + RODAS

Cena pro MŠ i ZŠ: 370/390/420

Výlet do Písku, kde navštívíme Galerii hrou – Sladovnu, kde máme na výběr z programů ve stálých expozicích Mraveniště, Pilařiště nebo Hnízdo ilustrace. Dále nás čeká exkurze do výrobny svíček Rodas s výrobní dílnou (dle dohody – seznam zašleme).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZEMĚRÁJ KOVÁŘOV

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/400/430

Vydejme  se  do jedinečného  přírodního  zážitkového areálu.  Krásu přírody  a historie  zde můžeme  vnímat nejen  zrakem a sluchem,  ale také  se  všeho  můžeme dotknout, vše si vyzkoušet a procítit.  Možno přidat i výukový program (+50 Kč, návrat cca v 16:00) – seznam rádi zašleme e-mailem.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

POHÁDKOVÁ ŘÍŠE FÁBULA

Cena pro MŠ i ZŠ: 390/420/460

V pohádkové říši v Kamenici nad Lipou dostaneme hrací karty. Každá třída má určený čas na CESTU ZA POKLADEM a PROGRAM S ANIMÁTOREM. Volnočasové aktivity a atrakce jsou pak časově neomezené. Atrakce navštěvují s dětmi i pedagogové. Cesta za pokladem v pohádkovém sklepení  – zážitková …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

TÁBOR – HUSITSKÉ DNY – HOUSŮV MLÝN

Cena pro ZŠ: 370/390/420

V historickém areálu  Housova mlýna  bude  připraven interaktivní program plný zábavy, překvapení i poučného představení.  Potkáme husity,  křižáky i samotného Jana Husa.  Vyzkoušíme si  středověká  řemesla  a hry na vlastní kůži. Také si projdeme historický Tábor. V termínu 4.6.-6.6.2019.

Prodloužený polodenní výlet

TŘEBOŇ – RYBNÍKÁŘSTVÍ + MARCIPÁN +PLAVBA LODÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 360/380/410

Výlet do Třeboně začneme v Domě Štěpánka Netolického – je v něm umístěno Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví se stálou interaktivní expozicí věnovanou rybníkářství a především osobnosti a dílu Štěpánka Netolického. Dále navštívíme nově otevřenou expozici – pobočku táborského Muzea čokolády – Třeboň v marcipánu. Na závěr …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÉ HRADY + TEREZINO ÚDOLÍ + BUŠKŮV HAMR

Cena MŠ: 300/320/350

Cena ZŠ: 320/350/370

Prohlédneme si hradní areál  s expozicemi věnovanými historii rodu Buquoyů,  novohradskému sklářství  apod. Projdeme  se  také  známým údolím  u  Nových  Hradů. Dále navštívíme  jeden  z mála  funkčních hamrů u nás, jež sloužil jako kovárna poháněná vodou.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HELFENBURK + CENTRUM MISTRA JANA HUSA HUSINEC

Cena pro ZŠ: 300/320/350

Zdaleka viditelný hrad  založili roku 1355 Rožmberkové.  Koncem 16. století však hrad opustili  a v průběhu dalších  století  se  změnil  na zříceninu.  Ve dvacátémstoletí  byl  částečně obnoven.  Poté navštívíme rodný dům Mistra Jana Husa v Husinci – zcela nová expozice.

Prodloužený polodenní výlet

ZOO TÁBOR + ČOKOMUZEUM TÁBOR

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/420/450

Znovuotevřená největší ZOO v Jižních Čechách nabízí prohlídky s odborníkem  a v případě dohody i komentované krmení.  V Muzeu čokolády a marcipánu  poznáme historii čokolády  i  výrobní procesy.  Lze přidat tvořivou dílnu (modelování s marcipánem; + 60,- Kč). Alternativně možno v Táboře zavítat do Muzea …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ROŽMBERK + LOĎ LIPNO

Cena MŠ: 380/410/450

Cena ZŠ: 450/470/500

“Málo jest v Čechách hradů, kteří se Rožmberku krásnou svou polohou a starověkým rázem svým vyrovnají.” Výběr trasy dle dohody. Po prohlídce pojedeme k Lipenské nádrži a poplujeme lodí  po přehradě s největší vodní plochou v České republice – z Lipna do Frymburku nebo opačně.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

TÁBOR + CHÝNOVSKÁ JESKYNĚ

Cena MŠ: 350/370/400

Cena ZŠ: 380/400/430

Výlet do města založeného Husity v 15.století;  navštívíme muzeum husitství s expozicí Husité a prozkoumáme středověké podzemní chodby pod Žižkovým náměstím.  Dále si prohlédneme  Chýnovskou jeskyni – první zpřístupněnou jeskyně u nás (alternativně možno v Táboře zavítat do Muzea Lega).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

SKLÁŘSKÁ HUŤ VIMPERK + NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM KVILDA

Cena pro MŠ i ZŠ: 320/340/370

Uvidíme  práci sklářů  a  vše co s výrobou  skla souvisí. Možnost  vyfouknout   vlastní  skleničku  (+ 250,- Kč). Na Kvildě zavítame  do Návštěvnického centra  a  projdeme si naučnou stezku v jelením výběhu.  Alternativně v Návštěvnickém centru v Srní můžeme sledovat vlky a projít se nad jejich …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

STEZKA KORUNAMI STROMŮ

Cena pro ZŠ: 440/480/520

Výlet do Lipna nad Vltavou. Ke stezce  dojdeme  po svých a tam  od úrovně kmenů až nahoru do vrcholů stromů  spatříme nesčetné životní formy. Po vyhlídce ze 40 m vysoké věže sjedeme po 52 m dlouhém suchém tobogánu.  Dále  máme za příplatek možnost projížďky na …

Prodloužený polodenní výlet

TECHMANIA PLZEŇ

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Science centrum  v areálu Škody. Experimentujte a poznávejte, jak funguje svět kolem nás kombinací všech vjemů. Interaktivní exponáty nejsou obyčejné hračky. Každý z nich má za úkol vysvětlit vám něco z přírodní jevů a zákonitostí anebo z oborů lidských činností. Zjistíte, že třeba i fyzika může být  dobrodružství …

Celodenní výlet

PRAHA

Cena pro ZŠ: 440/470/510

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží, zavítáme do chrámu sv. Víta, Starého královského paláce, do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské náměstí …

Celodenní výlet

HRAD VELHARTICE + NALŽOVSKÉ HORY

Cena pro MŠ i ZŠ: 380/410/450

Nejprve zavítáme  na  původně gotický hrad  založený známým českým šlechticem  Buškem z Velhartic. Na konci května je na hradě akce Divadýlka Kuba (pohádka, zábavná prohlídka hradu, herní koutek; +60,- Kč). Nakonec se projdeme Nalžovskými Horami a uvidíme umělou zříceninu, kamenného draka a želvu.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PLZEŇ – ZOO + DINOPARK

Cena pro MŠ i ZŠ: 530/560/610

Výlet  do zoologické a botanické zahrady města Plzně, kde  jsou  rostliny a živočichové  rozděleni  podle  biogeografického členění Země.  Uvidíme  také  pravěkou vesnici a navštívíme Dinopark,  kde nás čekají  modely dinosaurů, 4D kino, dětské paleontologické hřiště, …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD KARLŠTEJN + KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ

Cena pro ZŠ: 560/610/660

Připomeňme  si  předloňské  jubileum  Karla IV.  návštěvou jednoho  z  našich   nejkrásnějších  hradů,   který  byl budován českým králem a římským císařem jako místo pro uložení královských pokladů. Dále si prohlédneme nedaleké  Koněpruské jeskyně.

Celodenní výlet

ZÁMEK ORLÍK + ORLICKÁ PŘEHRADA

Cena MŠ: 450/470/510

Cena ZŠ: 480/500/540

Na výletě  si prohlédneme  renesančně upravený zámek Orlík s interiéry  dokumentujícími životní styl šlechty v 19. století (+20,-).  Po prohlídce zámku nás čeká 45-ti minutová plavba lodí po vodní nádrži Orlík. V případě zájmu také možno navštívit Akvárium Orlík nad Vltavou (příplatek – vstupné).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ZVÍKOV + ORLICKÁ PŘEHRADA

Cena MŠ: 440/460/490

Cena ZŠ: 470/490/520

Na výletě  si prohlédneme  krásný hrad Zvíkov založený již za Václava I.  Po prohlídce hradu se přesuneme k zámku Orlík, kde nás čeká 45-ti minutová plavba lodí po vodní nádrži Orlík. V případě zájmu také možno navštívit Akvárium Orlík nad Vltavou (příplatek – vstupné).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK KONOPIŠTĚ + VELKÝ BLANÍK

Cena pro ZŠ: 480/520/570

Původně gotickou pevnost  v roce 1887 koupil arcivévoda F. F. d’Este  a  přebudoval  Konopiště  na  velkolepé  sídlo budoucího císaře.  Dále pokoříme památnou horu, ve které čekají blaničtí rytíři,  až bude českému národu nejhůře. Na kopci je rozhledna – husitská hláska.

Celodenní výlet

VÍTKŮV HRÁDEK + LIPENSKÁ PŘEHRADA

Cena pro ZŠ: 420/450/480

Vítkův Hrádek + Lipenská přehrada Nejprve  vyrazíme  na  zříceninu  nejvýše  položeného hradu u nás  s největší  dochovanou  obytnou věží  tzv. donjonem , která nabízí nejkrásnější výhledy na Šumavu,  Lipno,  Novohradské hory  a  za příznivého počasí také na Alpy. Odpoledne se poplavíme lodí po Lipně.

Celodenní výlet

PELHŘIMOV + HRAD KÁMEN

Cena pro MŠ i ZŠ: 460/490/520

Ve městě  rekordů  a  kuriozit, které bývá také často označováno jako  brána Vysočiny,  zavítáme do Muzea rekordů a kuriozit  a  expozice  Zlaté  české  ručičky (modely ze sirek).  Na gotickém hradu Kámen uvidíme interiéry hradu i expozici motocyklů.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD RABÍ + SKANZEN CHANOVICE

Cena MŠ: 380/410/450

Cena ZŠ: 410/440/480

Při prohlídce  hradu Rabí  se seznámíme  s modely hradu v jeho vývojových etapách  a zavítáme do hradních sklepů  a  hladomorny. Dále  nás čeká  expozice  lidových  řemesel, lidového hračkářství v Chanovicích.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO JIHLAVA + PODZEMÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 470/500/540

Na výletě do nejstaršího horního města českých zemí zavítáme do zoologické zahrady- 5 kontinentů na 200 druhů exotických zvířat,  ukázky sokolnictví,  africká vesnice a další;  dále prohlídka podzemí, kde odhalíme tajemství svítící chodby. Možno jen ZOO (sleva 50,- Kč) nebo Podzemí nahradit Strašidelným bludištěm (+10,- …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELKÝ BLANÍK + VLAŠIM + VČELÍ SVĚT

Cena pro ZŠ: 440/470/510

Výlet  na  památnou horu,  pod  níž  spí  blaničtí rytíři. Na samém vrcholu na nás čeká rozhledna  ve tvaru husitské hlásky.Ve Vlašimském parku zavítáme do romantických objektů – Starý  hrad,  Čínský pavilon i Vlašimská brána (trasa 2 km). Dále zajímavý interaktivní Včelí svět (Hulice).

Celodenní výlet

ZÁMEK VIMPERK + BOROVÁ LADA + BOUBÍNSKÝ PRALES

Cena pro ZŠ: 370/390/420

Na vimperském zámku uvidíme expozice  Příroda v NP Šumava, Sklářství a Knihtisk.  Dále si prohlédneme Soví voliéry v Borové Ladě,  pak se přesuneme na Kubovu Huť a půjdeme  na rozhlednu  Boubín a k Boubínskému jezírku.

Celodenní výlet

HRAD ROŠTEJN + TELČ

Cena MŠ: 440/470/510

Cena ZŠ: 470/500/540

Dopoledne nás čeká návštěva gotického strážního hradu se zachovalou sedmibokou věží. Odpoledne  zavítáme na zámek, jež patří mezi klenoty renesanční architektury. Projdeme si i známé telčské náměstí a zámecký park.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

TÁBOR VOJNA + ČAPKOVA STRŽ

Cena pro ZŠ: 420/450/500

Nedaleko Příbrami si prohlédneme Nápravně pracovní tábor  Vojna,   kde  byli  vězněni   tzv.  političtí  vězni komunistického režimu  a  dozvíme  se  mnoho  o době nedávno minulé.  Poté  se  přesuneme  do  Staré  Huti, kde navštívíme letní sídlo Karla Čapka.

Celodenní výlet

HRAD LANDŠTEJN + SLAVONICE

Cena pro ZŠ: 410/430/460

Výlet na česko-moravsko-rakouské trojmezí;  dopoledne  navštívíme   mohutný hrad   uprostřed  lesů  České Kanady.  Odpoledne  se  přesuneme  do  Slavonic,  kde nalezneme   jedinečný   soubor   městské   renesanční architektury a prozkoumáme slavonické podzemí.

Celodenní výlet

VODNÍ ELEKTRÁRNA ORLÍK + VYSOKÁ U PŘÍBRAMI

Cena pro ZŠ: 410/440/480

Čeká nás exkurze do elektrárny na naší nejobjemnější vodní nádrži – půjdeme přímo do provozu  tj. do hráze a do strojovny. V památníku Antonína Dvořáka si budeme povídat  o  životě  a tvorbě  našeho  světoznámého skladatele a také se podíváme k Rusalčinu jezírku (alternativně plavba lodí …

Celodenní výlet

ČEŇKOVA PILA + VYDRA + KAŠPERK

Cena pro ZŠ: 420/450/480

Exkurze do informačních center malých vodních elektráren na soutoku Vydry a Křemelné.  Zavítáme do expozice  “Šumavská  energie”  o  historii  i  současnosti využívání šumavských vodních zdrojů. Poté se přesuneme na hrad, založený Karlem IV – okruh dle dohody.

Celodenní výlet

KELTSKÁ OSADA PRÁŠILY + SUŠICE

Cena pro ZŠ: 480/510/550

Během programu  v keltské osadě postupně absolvujeme  pečení  placek,   mletí  mouky,   rozdělávání  ohně, povídání  o zbraních,  sekání  dřeva  keltskou  sekerou, kvíz a spoustu povídání o historii Keltů.  Poté se zastavíme v Sušici a půjdeme na rozhlednu Svatobor.

Celodenní výlet

FORT HARY

Cena pro MŠ i ZŠ: 440/470/500

Výlet do dob osídlování Severní Ameriky – nedaleko Mirotic. Navštívíme indiánské muzeum,  poznáme  život lovců kožešin,  indiánů a kovbojů s ukázkami střelby. Vyzkoušíme si jejich dovednosti –  střelba z luku i z pušky,  hod lasem, nožem, tomahawkem, oštěpem či práskání bičem.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

CENTRUM DŘEVAŘSTVÍ MODRAVA + TŘÍJEZERNÍ SLAŤ

Cena pro ZŠ: 330/360/400

Zavítáme do unikátního  centra dřevařství,  kde si během  interaktivního  programu  prakticky  vyzkoušíme všechny vlastnosti dřeva  a  dostaneme výklad  o  tom, jakými   způsoby   se   dřevo   zpracovává   a   využívá. Poté se vydáme na tůru k Tříjezerní slati.

Celodenní výlet

K PRAMENI VLTAVY

Cena pro ZŠ: 300/330/370

Z Kvildy  vyrazíme proti proudu Teplé Vltavy k prameni   Vltavy  (1172  m. n. m.).   Dozvíme  se   zajímavosti o evropském rozvodí  i  pracovním zajateckém táboře. Uvidíme  pozůstatky  železné  opony  a  přes  Alpskou vyhlídku se dostaneme zpět na Kvildu.

Celodenní výlet

ČESKÁ KANADA

Cena pro ZŠ: 360/390/420

Vydáme se  po stopách  slavného zbojníka Jana Jiřího Grasela.  Vyrazíme  od řopíků u Slavonic k zaniklé vesnici Pfaffenschlag  a  poté  se přesuneme  autobusem až  do Peníkova,  kde  si prohlédneme  vodní pilu,  kozí farmu a v případě zájmu si opečeme špekáček (vlastní nebo zajistíme).

Celodenní výlet

MAUTHAUSEN + LINEC

Cena pro ZŠ: 370/400/440

Exkurze  do  nacistického koncentračního vyhlazovacího tábora,  kterým prošlo  v  období  II. světové války na 335 000 vězňů z 26 zemí.  Spatříme  zde i nechvalně proslulý mauthausenský kamenolom a schody.  Poté poznáme historické centrum nedalekého Linze.

Celodenní výlet

WACHAU – DÜRNSTEIN + MELK + KREMS

Cena pro ZŠ: 680/720/780

Nejprve půjdeme  na zříceninu hradu  Dürnstein,  kde byl vězněn Richard I. Lví srdce.  Dále zavítáme do historického Melku, jehož dominantou je barokní klášter. Pak poplujeme lodí údolím Wachau (UNESCO) do městečka Spitz a nakonec navštívíme starobylý Krems.

Celodenní výlet

LINEC – MUZEUM BUDOUCNOSTI AEC + PÖSTLINGBERG

Cena pro ZŠ: 460/490/530

V Ars Electronica Center se dozvíme mnoho zajímavého o digitálním světě a nových technologiích. Součástí je i program v Deep Space –  3D přednáška. Výklad během prohlídky i program v Deep Space v češtině. AEC nabízí  experimentování  v  multimediálním  světě. Dále zavítáme na Hauptplatz a …

Celodenní výlet

SOLNÝ DŮL HALLEIN + SALZBURG

Cena pro ZŠ: 920/970/1020

Navštívíme  nejstarší  solný  důl  na  světě,    kde  nás oblečou  do pestrých ochranných obleků  a  na důlních vozíčcích vjedeme do podzemí. Zážitkem bude i vjezd po skluzavce  do bývalé louhovací komory.  Poté poznáme starobylé město Salzburg – procházka historickým centrem bez pevnosti Hohensalzburg (případná dohoda – …

Celodenní výlet

VÍDEŇ

Cena pro ZŠ: 520/550/600

V rakouské metropoli  zavítáme  k zámku Schönbrunn a projdeme se parkem. V centru města projdeme z Maria-Theresien Platz přes hrad Hofburg k chrámu sv. Štěpána  (dle dohody  další pamětihodnosti). Lze  navštívit  i  Přírodovědné muzeum (bez příplatku) nebo Hundertwasserhaus (dle dohody v den konání akce). Návštěvu …

Celodenní výlet