Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Výlety jsou rozděleny podle délky (polodenní, prodloužené polodenní a celodenní), po rozkliknutí daného výletu lze provést rezervaci. V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.

TECHMANIA PLZEŇ

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Science centrum  v areálu Škody. Experimentujte a poznávejte, jak funguje svět kolem nás kombinací všech vjemů. Interaktivní exponáty nejsou obyčejné hračky. Každý z nich má za úkol vysvětlit vám něco z přírodní jevů a zákonitostí anebo z oborů lidských činností. Zjistíte, že třeba i fyzika může být  dobrodružství …

Celodenní výlet

PRAHA

Cena pro ZŠ: 430/460/500

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží,  zavítáme do chrámu sv. Víta,  Starého královského paláce i do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské …

Celodenní výlet

HRAD VELHARTICE + NALŽOVSKÉ HORY

Cena pro MŠ i ZŠ: 370/400/440

Nejprve zavítáme  na  původně gotický hrad  založený známým českým šlechticem  Buškem z Velhartic. V termínu 30.5., 31.5. a 1.6. je na hradě akce Divadýlka Kuba (pohádka Pasáček vepřů, zábavná prohlídka hradu, herní koutek; +60,- Kč). Nakonec se projdeme Nalžovskými Horami a uvidíme umělou zříceninu, kamenného …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PLZEŇ – ZOO + DINOPARK

Cena pro MŠ i ZŠ: 520/550/600

Výlet  do zoologické a botanické zahrady města Plzně, kde  jsou  rostliny a živočichové  rozděleni  podle  biogeografického členění Země.  Uvidíme  také  pravěkou vesnici a navštívíme Dinopark,  kde nás čekají  modely dinosaurů, 4D kino, dětské paleontologické hřiště, …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD KARLŠTEJN + KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ

Cena pro ZŠ: 550/600/650

Připomeňme  si  předloňské  jubileum  Karla IV.  návštěvou jednoho  z  našich   nejkrásnějších  hradů,   který  byl budován českým králem a římským císařem jako místo pro uložení královských pokladů. Dále si prohlédneme nedaleké  Koněpruské jeskyně.

Celodenní výlet

ZÁMEK ORLÍK + ORLICKÁ PŘEHRADA

Cena MŠ: 440/460/490

Cena ZŠ: 470/490/520

Na výletě  si prohlédneme  renesančně upravený zámek Orlík s interiéry  dokumentujícími životní styl šlechty v 19. století (+20,-).  Po prohlídce zámku nás čeká 45-ti minutová plavba lodí po vodní nádrži Orlík. V případě zájmu také možno navštívit Akvárium Orlík nad Vltavou (příplatek – vstupné).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ZVÍKOV + ORLICKÁ PŘEHRADA

Cena MŠ: 420/440/470

Cena ZŠ: 450/470/500

Na výletě  si prohlédneme  krásný hrad Zvíkov založený již za Václava I.  Po prohlídce hradu se přesuneme k zámku Orlík, kde nás čeká 45-ti minutová plavba lodí po vodní nádrži Orlík. V případě zájmu také možno navštívit Akvárium Orlík nad Vltavou (příplatek – vstupné).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK KONOPIŠTĚ + VELKÝ BLANÍK

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Původně gotickou pevnost  v roce 1887 koupil arcivévoda F. F. d’Este  a  přebudoval  Konopiště  na  velkolepé  sídlo budoucího císaře.  Dále pokoříme památnou horu, ve které čekají blaničtí rytíři,  až bude českému národu nejhůře. Na kopci je rozhledna – husitská hláska.

Celodenní výlet

VÍTKŮV HRÁDEK + LIPENSKÁ PŘEHRADA

Cena pro ZŠ: 410/440/470

Vítkův Hrádek + Lipenská přehrada Nejprve  vyrazíme  na  zříceninu  nejvýše  položeného hradu u nás  s největší  dochovanou  obytnou věží  tzv. donjonem , která nabízí nejkrásnější výhledy na Šumavu,  Lipno,  Novohradské hory  a  za příznivého počasí také na Alpy. Odpoledne se poplavíme lodí po Lipně.

Celodenní výlet

PELHŘIMOV + HRAD KÁMEN

Cena pro MŠ i ZŠ: 440/470/500

Ve městě  rekordů  a  kuriozit, které bývá také často označováno jako  brána Vysočiny,  zavítáme do Muzea rekordů a kuriozit  a  expozice  Zlaté  české  ručičky (modely ze sirek).  Na gotickém hradu Kámen uvidíme interiéry hradu i expozici motocyklů.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD RABÍ + SKANZEN CHANOVICE

Cena MŠ: 360/390/430

Cena ZŠ: 390/420/460

Při prohlídce  hradu Rabí  se seznámíme  s modely hradu v jeho vývojových etapách  a zavítáme do hradních sklepů  a  hladomorny  – pro  menší  děti  kostýmovaný průvodce. Dále  nás čeká  expozice  lidových  řemesel, lidového hračkářství a nevynecháme ani skanzen.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO JIHLAVA + PODZEMÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 450/480/520

Na výletě do nejstaršího horního města českých zemí zavítáme do zoologické zahrady- 5 kontinentů na 200 druhů exotických zvířat,  ukázky sokolnictví,  africká vesnice a další;  dále prohlídka podzemí, kde odhalíme tajemství svítící chodby. Možno jen ZOO (sleva 50,- Kč) nebo Podzemí nahradit Strašidelným bludištěm (+10,- …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELKÝ BLANÍK + VLAŠIM + VČELÍ SVĚT

Cena pro ZŠ: 420/450/490

Výlet  na  památnou horu,  pod  níž  spí  blaničtí rytíři. Na samém vrcholu na nás čeká rozhledna  ve tvaru husitské hlásky.Ve Vlašimském parku zavítáme do romantických objektů – Starý  hrad,  Čínský pavilon i Vlašimská brána (trasa 2 km). Dále zajímavý interaktivní Včelí svět (Hulice).

Celodenní výlet

ZÁMEK VIMPERK + BOROVÁ LADA + BOUBÍNSKÝ PRALES

Cena pro ZŠ: 350/370/400

Na vimperském zámku uvidíme expozice  Příroda v NP Šumava, Sklářství a Knihtisk.  Dále si prohlédneme Soví voliéry v Borové Ladě,  pak se přesuneme na Kubovu Huť a půjdeme  na rozhlednu  Boubín a k Boubínskému jezírku.

Celodenní výlet

HRAD ROŠTEJN + TELČ

Cena MŠ: 420/450/490

Cena ZŠ: 450/480/520

Dopoledne nás čeká návštěva gotického strážního hradu se zachovalou sedmibokou věží. Odpoledne  zavítáme na zámek, jež patří mezi klenoty renesanční architektury. Projdeme si i známé telčské náměstí a zámecký park.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

TÁBOR VOJNA + ČAPKOVA STRŽ

Cena pro ZŠ: 410/440/490

Nedaleko Příbrami si prohlédneme Nápravně pracovní tábor  Vojna,   kde  byli  vězněni   tzv.  političtí  vězni komunistického režimu  a  dozvíme  se  mnoho  o době nedávno minulé.  Poté  se  přesuneme  do  Staré  Huti, kde navštívíme letní sídlo Karla Čapka.

Celodenní výlet

HRAD LANDŠTEJN + SLAVONICE

Cena pro ZŠ: 390/410/440

Výlet na česko-moravsko-rakouské trojmezí;  dopoledne  navštívíme   mohutný hrad   uprostřed  lesů  České Kanady.  Odpoledne  se  přesuneme  do  Slavonic,  kde nalezneme   jedinečný   soubor   městské   renesanční architektury a prozkoumáme slavonické podzemí.

Celodenní výlet

VODNÍ ELEKTRÁRNA ORLÍK + VYSOKÁ U PŘÍBRAMI

Cena pro ZŠ: 390/420/460

Čeká nás exkurze do elektrárny na naší nejobjemnější vodní nádrži – půjdeme přímo do provozu  tj. do hráze a do strojovny. V památníku Antonína Dvořáka si budeme povídat  o  životě  a tvorbě  našeho  světoznámého skladatele a také se podíváme k Rusalčinu jezírku (alternativně plavba lodí …

Celodenní výlet

ČEŇKOVA PILA + VYDRA + KAŠPERK

Cena pro ZŠ: 400/430/460

Exkurze do informačních center malých vodních elektráren na soutoku Vydry a Křemelné.  Zavítáme do expozice  “Šumavská  energie”  o  historii  i  současnosti využívání šumavských vodních zdrojů. Poté se přesuneme na hrad, založený Karlem IV – okruh dle dohody.

Celodenní výlet

KELTSKÁ OSADA PRÁŠILY + SUŠICE

Cena pro ZŠ: 460/490/530

Během programu  v keltské osadě postupně absolvujeme  pečení  placek,   mletí  mouky,   rozdělávání  ohně, povídání  o zbraních,  sekání  dřeva  keltskou  sekerou, kvíz a spoustu povídání o historii Keltů.  Poté se zastavíme v Sušici a půjdeme na rozhlednu Svatobor.

Celodenní výlet

FORT HARY

Cena pro MŠ i ZŠ: 430/470/500

Výlet do dob osídlování Sev. Ameriky. Navštívíme indiánské muzeum,  poznáme  život lovců kožešin,  indiánů a kovbojů s ukázkami střelby. Vyzkoušíme si jejich dovednosti –  střelba z luku i z pušky,  hod lasem, nožem, tomahawkem, oštěpem či práskání bičem.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

CENTRUM DŘEVAŘSTVÍ MODRAVA + TŘÍJEZERNÍ SLAŤ

Cena pro ZŠ: 320/350/390

Zavítáme do unikátního  centra dřevařství,  kde si během  interaktivního  programu  prakticky  vyzkoušíme všechny vlastnosti dřeva  a  dostaneme výklad  o  tom, jakými   způsoby   se   dřevo   zpracovává   a   využívá. Poté se vydáme na tůru k Tříjezerní slati.

Celodenní výlet

K PRAMENI VLTAVY

Cena pro ZŠ: 290/320/350

Z Kvildy  vyrazíme proti proudu Teplé Vltavy k prameni   Vltavy  (1172  m. n. m.).   Dozvíme  se   zajímavosti o evropském rozvodí  i  pracovním zajateckém táboře. Uvidíme  pozůstatky  železné  opony  a  přes  Alpskou vyhlídku se dostaneme zpět na Kvildu.

Celodenní výlet

ČESKÁ KANADA

Cena pro ZŠ: 340/370/400

Vydáme se  po stopách  slavného zbojníka Jana Jiřího Grasela.  Vyrazíme  od řopíků u Slavonic k zaniklé vesnici Pfaffenschlag  a  poté  se přesuneme  autobusem až  do Peníkova,  kde  si prohlédneme  vodní pilu,  kozí farmu a v případě zájmu si opečeme špekáček (vlastní nebo zajistíme).

Celodenní výlet

MAUTHAUSEN + LINEC

Cena pro ZŠ: 360/390/430

Exkurze  do  nacistického koncentračního vyhlazovacího tábora,  kterým prošlo  v  období  II. světové války na 335 000 vězňů z 26 zemí.  Spatříme  zde i nechvalně proslulý mauthausenský kamenolom a schody.  Poté poznáme historické centrum nedalekého Linze.

Celodenní výlet

WACHAU – DÜRNSTEIN + MELK + KREMS

Cena pro ZŠ: 660/700/760

Nejprve půjdeme  na zříceninu hradu  Dürnstein,  kde byl vězněn Richard I. Lví srdce.  Dále zavítáme do historického Melku, jehož dominantou je barokní klášter. Pak poplujeme lodí údolím Wachau (UNESCO) do městečka Spitz a nakonec navštívíme starobylý Krems.

Celodenní výlet

LINEC – MUZEUM BUDOUCNOSTI AEC + PÖSTLINGBERG

Cena pro ZŠ: 450/480/520

V Ars Electronica Center se dozvíme mnoho zajímavého o digitálním světě a nových technologiích. Součástí je i program v Deep Space –  3D přednáška. Výklad během prohlídky i program v Deep Space v češtině. AEC nabízí  experimentování  v  multimediálním  světě. Dále zavítáme na Hauptplatz a …

Celodenní výlet

SOLNÝ DŮL HALLEIN + SALZBURG

Cena pro ZŠ: 860/900/970

Navštívíme  nejstarší  solný  důl  na  světě,    kde  nás oblečou  do pestrých ochranných obleků  a  na důlních vozíčcích vjedeme do podzemí. Zážitkem bude i vjezd po skluzavce  do bývalé louhovací komory.  Poté poznáme starobylé město Salzburg – procházka historickým centrem bez pevnosti Hohensalzburg (případná dohoda – …

Celodenní výlet

VÍDEŇ

Cena pro ZŠ: 500/530/580

V rakouské metropoli  zavítáme  k zámku Schönbrunn a projdeme se parkem. V centru města projdeme z Maria-Theresien Platz přes hrad Hofburg k chrámu sv. Štěpána  (dle dohody  další pamětihodnosti). Lze  navštívit  i  Přírodovědné muzeum (bez příplatku) nebo Hundertwasserhaus (dle dohody v den konání akce). Návštěvu …

Celodenní výlet