Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Výlety jsou rozděleny podle délky (polodenní, prodloužené polodenní a celodenní), po rozkliknutí daného výletu lze provést rezervaci. V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.

TECHMANIA PLZEŇ

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Science centrum  v areálu Škody. Experimentujte a poznávejte, jak funguje svět kolem nás kombinací všech vjemů. Interaktivní exponáty nejsou obyčejné hračky. Každý z nich má za úkol vysvětlit vám něco z přírodní jevů a zákonitostí anebo z oborů lidských činností. Zjistíte, že třeba i fyzika může být  dobrodružství …

Celodenní výlet

PRAHA

Cena pro ZŠ: 430/460/500

Navštivte s námi hlavní město. Nabízíme základní procházku historickou Prahou – od Strahovského kláštera půjdeme kolem Lorety na Hrad, shlédneme výměnu stráží,  zavítáme do chrámu sv. Víta,  Starého královského paláce i do Zlaté uličky a Královskou cestou projdeme přes Karlův most kolem Klementina na Staroměstské …

Celodenní výlet

HRAD VELHARTICE + NALŽOVSKÉ HORY

Cena pro MŠ i ZŠ: 370/400/440

Nejprve zavítáme  na  původně gotický hrad  založený známým českým šlechticem  Buškem z Velhartic. V termínu 30.5., 31.5. a 1.6. je na hradě akce Divadýlka Kuba (pohádka Pasáček vepřů, zábavná prohlídka hradu, herní koutek; +60,- Kč). Nakonec se projdeme Nalžovskými Horami a uvidíme umělou zříceninu, kamenného …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

PLZEŇ – ZOO + DINOPARK

Cena pro MŠ i ZŠ: 510/540/590

Výlet  do zoologické a botanické zahrady města Plzně, kde  jsou  rostliny a živočichové  rozděleni  podle  biogeografického členění Země.  Uvidíme  také  pravěkou vesnici a navštívíme Dinopark,  kde nás čekají  modely dinosaurů, 4D kino, dětské paleontologické hřiště, …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD KARLŠTEJN + KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ

Cena pro ZŠ: 550/600/650

Připomeňme  si  předloňské  jubileum  Karla IV.  návštěvou jednoho  z  našich   nejkrásnějších  hradů,   který  byl budován českým králem a římským císařem jako místo pro uložení královských pokladů. Dále si prohlédneme nedaleké  Koněpruské jeskyně.

Celodenní výlet

ZÁMEK ORLÍK + ORLICKÁ PŘEHRADA

Cena MŠ: 440/460/490

Cena ZŠ: 470/490/520

Na výletě  si prohlédneme  renesančně upravený zámek Orlík s interiéry  dokumentujícími životní styl šlechty v 19. století (+20,-).  Po prohlídce zámku nás čeká 45-ti minutová plavba lodí po vodní nádrži Orlík. V případě zájmu také možno navštívit Akvárium Orlík nad Vltavou (příplatek – vstupné).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD ZVÍKOV + ORLICKÁ PŘEHRADA

Cena MŠ: 420/440/470

Cena ZŠ: 450/470/500

Na výletě  si prohlédneme  krásný hrad Zvíkov založený již za Václava I.  Po prohlídce hradu se přesuneme k zámku Orlík, kde nás čeká 45-ti minutová plavba lodí po vodní nádrži Orlík. V případě zájmu také možno navštívit Akvárium Orlík nad Vltavou (příplatek – vstupné).

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK KONOPIŠTĚ + VELKÝ BLANÍK

Cena pro ZŠ: 470/500/550

Původně gotickou pevnost  v roce 1887 koupil arcivévoda F. F. d’Este  a  přebudoval  Konopiště  na  velkolepé  sídlo budoucího císaře.  Dále pokoříme památnou horu, ve které čekají blaničtí rytíři,  až bude českému národu nejhůře. Na kopci je rozhledna – husitská hláska.

Celodenní výlet

VÍTKŮV HRÁDEK + LIPENSKÁ PŘEHRADA

Cena pro ZŠ: 410/440/470

Vítkův Hrádek + Lipenská přehrada Nejprve  vyrazíme  na  zříceninu  nejvýše  položeného hradu u nás  s největší  dochovanou  obytnou věží  tzv. donjonem , která nabízí nejkrásnější výhledy na Šumavu,  Lipno,  Novohradské hory  a  za příznivého počasí také na Alpy. Odpoledne se poplavíme lodí po Lipně.

Celodenní výlet

PELHŘIMOV + HRAD KÁMEN

Cena pro MŠ i ZŠ: 440/470/500

Ve městě  rekordů  a  kuriozit, které bývá také často označováno jako  brána Vysočiny,  zavítáme do Muzea rekordů a kuriozit  a  expozice  Zlaté  české  ručičky (modely ze sirek).  Na gotickém hradu Kámen uvidíme interiéry hradu i expozici motocyklů.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD RABÍ + SKANZEN CHANOVICE

Cena MŠ: 360/390/430

Cena ZŠ: 390/420/460

Při prohlídce  hradu Rabí  se seznámíme  s modely hradu v jeho vývojových etapách  a zavítáme do hradních sklepů  a  hladomorny  – pro  menší  děti  kostýmovaný průvodce. Dále  nás čeká  expozice  lidových  řemesel, lidového hračkářství a nevynecháme ani skanzen.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZOO JIHLAVA + PODZEMÍ

Cena pro MŠ i ZŠ: 450/480/520

Na výletě do nejstaršího horního města českých zemí zavítáme do zoologické zahrady- 5 kontinentů na 200 druhů exotických zvířat,  ukázky sokolnictví,  africká vesnice a další;  dále prohlídka podzemí, kde odhalíme tajemství svítící chodby. Možno jen ZOO (sleva 50,- Kč) nebo Podzemí nahradit Strašidelným bludištěm (+10,- …

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ

VELKÝ BLANÍK + VLAŠIM + VČELÍ SVĚT

Cena pro ZŠ: 420/450/490

Výlet  na  památnou horu,  pod  níž  spí  blaničtí rytíři. Na samém vrcholu na nás čeká rozhledna  ve tvaru husitské hlásky.Ve Vlašimském parku zavítáme do romantických objektů – Starý  hrad,  Čínský pavilon i Vlašimská brána (trasa 2 km). Dále zajímavý interaktivní Včelí svět (Hulice).

Celodenní výlet

ZÁMEK VIMPERK + BOROVÁ LADA + BOUBÍNSKÝ PRALES

Cena pro ZŠ: 350/370/400

Na vimperském zámku uvidíme expozice  Příroda v NP Šumava, Sklářství a Knihtisk.  Dále si prohlédneme Soví voliéry v Borové Ladě,  pak se přesuneme na Kubovu Huť a půjdeme  na rozhlednu  Boubín a k Boubínskému jezírku.

Celodenní výlet

HRAD ROŠTEJN + TELČ

Cena MŠ: 420/450/490

Cena ZŠ: 450/480/520

Dopoledne nás čeká návštěva gotického strážního hradu se zachovalou sedmibokou věží. Odpoledne  zavítáme na zámek, jež patří mezi klenoty renesanční architektury. Projdeme si i známé telčské náměstí a zámecký park.

Celodenní výlet

MŠ, ZŠ