Vyberte si město

Klikněte na název regionu, ze kterého je Vaše škola a dostanete
se na konkrétní nabídku výletů a exkurzí určených pro Vás.

OSTRAVA

Při prvním otevření stránky jsou zobrazeny všechny výlety a filtrovat je možno podle délky akce (polodenní – cca do 12-13 hod, prodloužené polodenní – cca do 15 hod, celodenní – cca do 16-18 hod). Po rozkliknutí konkrétního výletu lze provést rezervaci kliknutím na pole Zadat rezervaci (nebo lze objednat e-mailem). V případě zájmu o destinaci, která není v nabídce napište e-mail a pokud to bude možné, tak výlet zajistíme.

POHÁDKA HRADEC NAD MORAVICÍ + OPAVA

Cena pro MŠ i ZŠ: 340/360/390

Od  13.5 do 17.5.  je  na  zámku  v Hradci nad Moravicí  k vidění pohádka  O ČARODĚJNICI XSÍXSÁŘE.  Cestou  tam  nebo zpět zavítáme do opavského muzea –  možno vynechat  a udělat vycházku na Bezručovu vyhlídku (- 30,- Kč).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

NOVÝ JIČÍN + LEŠNÁ U VAL.MEZIŘÍČÍ

Cena MŠ: 310/330/360

Cena ZŠ: 320/340/370

Od  20.5. do 31.5.  probíhá  oblíbená  akce   Pohádkový  zámek –  hraná pohádka  v zámeckých pokojích se zábavnými aktivitami. Nebo zámek také  nabízí další  společenskovědní i přírodovědné programy – bližší info zašleme na vyžádání.  Dále se dozvíme v Novém Jičíně jak se vyrábí pokrývky hlavy a …

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

KOPŘIVNICE + ŠTRAMBERK

Cena pro MŠ i ZŠ: 320/340/370

V městečku  s křivolakými uličkami,  které  lemují roubené chalupy  s doškovými střechami  navštívíme hrad  Trúba,  opředený celou řadou pověstí.  Také zavítáme  do pekárny,  kde se vyrábí místní specialita.  V muzeu  Tatrovek si přijdou na své milovníci krásných strojů.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

GENERÁL LAUDON + ZDENĚK BURIAN + AQUA TERRA

Cena pro MŠ i ZŠ: 320/340/370

V Novém Jičíně  navštívíme  nově  otevřenou  expozici  věnovanou  vojevůdci  generáli Laudonovi  v domě,  kde  zemřel. Ve Štramberku se podíváme na dílo významného ilustrátora  Zdeňka Buriana  v  jeho  muzeu  a také  do expozice Aqua Terra (akvária, terária a další).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HRAD HELFŠTÝN + HRANICKÁ PROPAST

Cena MŠ: 280/310/340

Cena ZŠ: 300/330/360

Návštěva  rozsáhlého  hradního  komplexu  v předhůří  Beskyd.  Uvidíme mincovnu, kovářskou expozici a podíváme se  na okolí  z vyhlídkové věže.  Nedaleko hradu se vydáme k nejhlubší propasti u nás.  Možno navštívit i Zbrašovské aragonitové jeskyně (přípl. 60,- Kč).

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

ZÁMEK LINHARTOVY + JEŽNÍK

Cena pro MŠ i ZŠ: 300/320/350

Nejprve se podíváme  na zámek  nedaleko Krnova, kde  nás čeká spousta zajímavých expozic. Nedaleko Krnova  pak  ještě  vystoupáme  na  rozhlednu  Ježník, odkud se nám naskytne pohled do Polska, na Praděd,…

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

LIPNÍK NAD BEČVOU + ZBRAŠOVSKÉ JESKYNĚ

Cena MŠ: 320/340/370

Cena ZŠ: 350/370/400

Během  1-2 hodinové  prohlídky  města  mj. navštívíme  městskou zvonici (uvidíme zvony Michala, Jakuba, Barborku),  půjdeme do synagogy,  na starý židovský hřbitov,do zámeckého parku i na jedinečnou střešní zahradu. Pak zavítáme do nedalekých aragonitových jeskyní.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

HUKVALDY – HRAD + TROPIC

Cena pro MŠ i ZŠ: 290/310/340

V  Hukvaldech  zavítáme  do největší hradní zříceniny  na Moravě,  která  má  stále  dochovaných 800 metrů  hradební  zdi   s  několika   bastiony.    Dále  zavítáme  do  expozice  exotických  rostlin  a  zvířat.  Projdeme  také oboru, kde čerpal inspiraci Leoš Janáček.

Prodloužený polodenní výlet

MŠ, ZŠ

DARKOVIČKY + RADUŇ

Cena pro ZŠ: 340/360/390

V  areálu  československého  opevnění   navštívíme  mj. pěchotní srub a dozvíme se, co byla tzv.„betonová  hranice“.  Pak   nás čeká prohlídka novogotického romantického zámku Raduň.

Prodloužený polodenní výlet